Цікаві факти про Чарльза Діккенса

Цікаві факти про Чарльза Діккенса

Цікаві факти про Чарльза Діккенса – це чудова можливість дізнатися більше про творчість великого англійського письменника. Його відносять до числа найвидатніших прозаїків 19 століття. За своє життя Діккенсу вдалося написати десятки романів, за яким знято чимало художніх картин.

Отже, перед вами найцікавіші факти про Чарльза Діккенса.

19 цікавих фактів про Чарльза Діккенса

 1. Чарльз Діккенс (1812-1870) – письменник, романіст, прозаїк, нарисовець і соціальний критик.
 2. Ще за життя Діккенс був найбільш популярним англомовним редактором.
 3. У Чарльза було 7 братів і сестер.
 4. Цікавий факт, що Діккенс почав працювати з 11 років. Першим місцем, куди він влаштувався був завод з виробництва вакси.
 5. Коли майбутньому письменникові виповнилося 12 років, його батька посадили за ґрати за борги. Відповідно до британського законодавства того часу, разом з боржником висновку повинна була піддаватися і його дружина.
 6. Перші роботи Чарльза Діккенса були надруковані в місцевих газетах. Вони представляли собою нариси на тему соціального становища разоряющейся дрібної буржуазії.
 7. Чи знаєте ви, що Чарльз Діккенс був ще й талановитим читцем? Він заробляв солідні суми грошей за читання власних творів.
 8. В честь Діккенса названий кратер на Меркурію (див. цікаві факти про Меркурій).
 9. За словами сучасників, літератор нерідко впадав у транс. Причому це могло статися в самий різний час.
 10. В кінці 20 століття портрет Діккенса зображувався на англійській грошовій купюрі номіналом в 10 фунтів.
 11. Одного разу Чарльз Діккенс зізнався, що коли він описує в книзі якихось героїв, в той момент вони знаходяться поруч з ним. Більш того, літератор нібито навіть чує їх голоси.
 12. Цікавий факт, що Діккенс багаторазово зазнавав таке явище, як дежавю. У подібних випадках він починав гарячково смикати поля свого капелюха. Внаслідок цього йому доводилося досить часто міняти головні убори. В результаті Чарльз вирішив зовсім перестати носити капелюхи.
 13. Коли Діккенсу ввижалося, ніби поруч з ним знаходяться приведення, він вирушав на прогулянки по міських вулицях і проспектах. До речі, гуляв він частенько.
 14. За своє життя письменник видав масу нарисів, а також опублікував 16 романів і 3 збірки оповідань.
 15. У Чарльза Діккенса було 7 синів і 3 дочки.
 16. Цікаво, що у своєму заповіті Діккенс просив не ставити йому пам’ятників. Тим не менш, сьогодні монументи на честь літератора можна побачити в Америці, Австралії та Росії (див. цікаві факти про Росію).
 17. За мотивами творів Чарльза Діккенса було екранізовано 180 фільмів, телесеріалів і мультфільмів.
 18. Діккенс був забобонною людиною. Наприклад, він вірив, що п’ятниця була самим «щасливим» днем у тижні. Крім цього до всіх предметів він доторкався по 3 рази, а лягав спати завжди головою на північ.
 19. Черговий дивиною Діккенса була звичка робити 3 ковтки гарячої води через кожні 50 написаних рядків.

Це були найцікавіші факти про Чарльза Діккенса. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соцмережах. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про великих людей – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code