Цікаві факти про Чорнобиль

Цікаві факти про Чорнобиль

Цікаві факти про Чорнобиль – це чудова можливість дізнатися більше про найбільших катастроф в історії людства. Хоча сумнозвісна аварія сталася ще в епоху СРСР, її наслідки помітні і сьогодні. Вивільнена з підірваного реактора радіація призвела до смерті тисяч людей, тварин і птахів, а також завдала серйозної шкоди екології.

Отже, перед вами найцікавіші факти про Чорнобиль.

24 цікавих факти про Чорнобиль

 1. Чорнобиль був заснований ще в 1193 р.
 2. Аварія на Чорнобильській АЕС є найбільшою в історії атомної енергетики. Також вона вважається найбільшою і в плані економічного збитку.
 3. До моменту аварії в місті налічувалося приблизно 13 000 жителів.
 4. Цікавий факт, що в даний час в Чорнобилі проживає близько 1500 чоловік. В основному це працівники різних установ і підприємств.
 5. Сам Чорнобиль розташований в 12 км від АЕС.
 6. Сьогодні місто Прип’ять являє собою величезний музей під відкритим небом, який можна відвідувати тільки при наявності відповідного дозволу.
 7. До 20 століття 70% населення Чорнобиля становили євреї.
 8. Своєю назвою місто зобов’язане рослині чорнобиль.
 9. В околицях Прип’яті знаходиться Рудий ліс, який вважається самим радіоактивним на планеті (див. цікаві факти про радіацію). Він отримав таку назву через те, що після аварії листя дерев з зеленої, перетворилася на руду.
 10. Чи знаєте ви, що незважаючи на трапилася катастрофу, робота 3-х уцілілих енергоблоків була повністю зупинена тільки після довгих років?
 11. У 2017 р. група польських ентузіастів запустила в Прип’яті колесо огляду, яке не рухалося з 1986 р.
 12. Після вибуху Чорнобильської АЕС потужність радіоактивного викиду в атмосферу склала близько 50 млн кюрі. Це еквівалентно вибуху 500 атомних бомб, подібних тим, які американці скинули на Хіросіму і Нагасакі.
 13. У 2016 р. над зруйнованим реактором був споруджений новий саркофаг, оскільки старий прийшов в непридатність.
 14. Цікавий факт, що палаючий після вибуху 4-й реактор на Чорнобильській АЕС вдалося загасити лише через 2 тижні.
 15. У першу добу після трагедії променева хвороба була виявлена у 134 осіб. В основному це були ліквідатори, пожежники і співробітники станції.
 16. Можливо ви здивуєтеся, але з ушкодженого енергоблоку в атмосферу потрапило лише 3% радіоактивних речовин. Решта 97% як і раніше знаходяться під саркофагом.
 17. Внаслідок високого рівня радіації приблизно 50 км2 території стали непридатними для проживання.
 18. Цікаво, що хоча катастрофа трапилася на Україні, приблизно 70% викиду з Чорнобильської АЕС припало на Білорусію (див. цікаві факти про Білорусію).
 19. Матеріальний збиток від Чорнобильської аварії оцінюється в $235 млрд!
 20. У 2014 р. відома британська група «Pink Floyd» зняла відеокліп в Чорнобильській зоні відчуження.
 21. Для ліквідації наслідків трагедії в Чорнобилі уряд СРСР задіяло близько 600 000 чоловік, включаючи військових та цивільних осіб.
 22. Всього в результаті Чорнобильської аварії ту чи іншу дозу радіоактивного опромінення отримали 8,5 млн чоловік.
 23. Цікавий факт, що з 30-кілометрової зони відчуження навколо АЕС було евакуйовано все населення – понад 115 000 жителів.
 24. Оскільки про Чорнобильську катастрофу місцевим жителям повідомили лише через 10-12 годин, безліч людей отримали величезні дози радіації, яких могли б уникнути в разі швидкої евакуації.

Це були найцікавіші факти про Чорнобиль. Якщо ж вам взагалі подобаються цікаві факти про все – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *