Цікаві факти про Дюма

Цікаві факти про Дюма

Цікаві факти про Дюма – це прекрасна можливість дізнатися про видатних французьких письменників. За роки свого життя він написав безліч великих творів, популярність яких не знижується і сьогодні. По книгах класика зняті сотні фільмів і телесеріалів.

Отже, перед вами найцікавіші факти про Олександра Дюма.

18 цікавих фактів про Дюма

 1. Олександр Дюма (1802-1870) – письменник, романіст, драматург, прозаїк і журналіст.
 2. Бабуся і батько Дюма були чорношкірими рабами. Дід письменника викупив його батька з рабства, подарувавши йому свободу.
 3. У зв’язку з тим, що син Дюма також носив ім’я Олександр і теж був письменником, для запобігання плутанини при згадці Дюма-старшого часто додають уточнення – «батько».
 4. Під час свого перебування в Росії (див. цікаві факти про Росію), 52-річний Дюма удостоївся звання почесного козака.
 5. Цікаво, що російською мовою Дюма-батько написав 19 творів!
 6. Дюма переклав з російської мови на французьку мову більше книг Пушкіна, Некрасова і Лермонтова, ніж всі його сучасники.
 7. Під ім’ям Олександра Дюма було опубліковано величезну кількість історичних романів, у створенні яких брали участь літературні поденники – люди писали за плату тексти за іншого письменника, політика або артиста.
 8. Цікавий факт, що праці Дюма займають 1-е місце в світі серед всіх художніх творів за кількістю надрукованих примірників. Чисельність книг йде на сотні мільйонів.
 9. Олександр Дюма був дуже азартною людиною. Крім цього, він любив брати участь в палких суперечках, відстоюючи свою точку зору з того чи іншого питання.
 10. Жовтневу революцію 1917 р. письменникові вдалося передбачити ще за 20 років до її початку.
 11. Біографи Дюма припускають, що протягом життя у нього було понад 500 коханок.
 12. Слабкістю Олександра Дюма були тварини. В його домі жили собаки, коти, мавпи і навіть гриф, якого він привіз із Африки (цікаві факти про Африку).
 13. Всього за авторством Дюма видано понад 100 000 сторінок!
 14. Дюма-батько нерідко проводив за письменницькою діяльністю до 15 годин на добу.
 15. Серед захоплень Олександра Дюма була кулінарія. Хоча він був заможною людиною, класик часто любив готувати різні страви, називаючи це творчим процесом.
 16. Перу Дюма належить понад 500 творів.
 17. Дві найбільш популярні книги Дюма – «Граф Монте-Крісто» і «Три мушкетери», були написані ним в період 1844-1845 рр.
 18. Син Дюма, якого також звуть Олександром, пішов по стопах батька. Саме він написав знаменитий роман «Дама з камеліями».

Це були найцікавіші факти про Дюма. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соцмережах. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про великих людей – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *