цікаві факти про Галілея

Цікаві факти про Галілея

Цікаві факти про Галілея торкнутися як досягнень, так і особливостей особистого життя цього великого вченого. Його відкриття спростували умоглядну метафізику Аристотеля, заклавши основу класичної механіки.

За життя Галілео Галілей захищав геліоцентричну систему світу, – тобто, коли Земля і інші планети обертаються навколо Сонця, а не навпаки. Такі погляди призвели астронома до серйозного конфлікту з католицькою церквою.

13 цікавих фактів про Галілея

 1. Галілео Галілей був фізиком, астрономом, механіком, математиком і філософом.
 2. Він був першою людиною, що почав використовувати телескоп для спостереження за небесними тілами.
 3. Цікавий факт, що, отримавши церковну освіту Галілей планував стати священиком. Проте батько був проти того, щоб його син пов’язував своє життя з церквою, оскільки бачив у ньому дуже розумну і допитливу людину. Замість цього глава сімейства хотів, щоб Галілео зайнявся наукою.
 4. В Пізанському університеті Галілей вивчав медицину і математику, але закінчити навчання він так і не зміг. У його батьків не знайшлося грошей для подальшої оплати навчання.
 5. Мало кому відомий той факт, що крім науки Галілео Галілей захоплювався поезією. За роки своєї біографії він написав чимало поезій.
 6. За свої праці, в яких Галілей доводив істинність геліоцентричної системи, вчений зіткнувся з інквізицією. Католицькі священики звинувачували його в «зменшенні авторитету Біблії». При цьому Галілео завжди вважав себе глибоко віруючою людиною, дотримуються католицької віри.
 7. Відносини Галілея з церквою остаточно зіпсувалися після того, як він сказав, що священнослужителі повинні займатися справами віри, а не питаннями науки. В результаті, церква заборонила вивчати будь-які книги Галілео, назвавши їх шкідливими для читання.
 8. Цікавий факт, що протягом довгого часу науковий світ з недовірою ставився до ідей Галілея, оскільки вони кардинально відрізнялися від усталених «істин».
 9. У Галілео було троє дітей від однієї дівчини, шлюб з якою так і не був офіційно оформлений.
 10. Чи знаєте ви, що під час цькування Миколи Коперника, Галілей, до якого церква тоді ще терпимо ставилася, особисто намагався заступитися за вченого? Тим не менш, всі його зусилля не дали ніякого результату.
 11. Довгий час вважалося, що поверхня Місяця абсолютно гладка. Саме Галілей першим побачив зі свого телескопа численні кратери і гори, розташовані на цьому небесному тілі.
 12. Цікавий факт, що офіційно Ватикан реабілітував Галілео Галілея тільки в 1992 р. Папа Римський Іван Павло 2 визнав, що інквізитори силою змусили астронома відректися від своїх переконань.
 13. Галілей також захоплювався оптикою, акустикою, теорією кольору і магнетизму, гідростатикою, опором матеріалів, проблемами фортифікації. Він першим дослідним шляхом виміряв щільність повітря і чітко сформулював закон незнищенності речовини.

Це була найцікавіша інформація про Галілея. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соціальних мережах. Якщо ви взагалі любите цікаві факти з життя великих людей – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *