Цікаві факти про Олександра Гріна

Цікаві факти про Гріна

Цікаві факти про Олександра Гріна – це чудова можливість дізнатися більше про творчість російського літератора. Насамперед його пам’ятають за творами «Червоні вітрила» і «та, що Біжить по хвилях», які входять в обов’язкову шкільну програму.

Пропонуємо вашій увазі найцікавіші факти з життя Олександра Гріна.

18 цікавих фактів про Гріна

 1. Олександр Грін (справж. прізвище Гриневський) (1880-1932) – письменник, прозаїк і поет.
 2. Грін відноситься до числа неоромантиков. Його перу належить безліч філософсько-психологічних праць з елементами фантастики.
 3. Цікавий факт, що за своє життя Олександр Грін видав приблизно 400 творів.
 4. Письменник публікував свої роботи під різними псевдонімами, серед яких А. А. М.; А. С. Р.; А. Степанов; Грін, Олександр; Клем, Вікторія; Мальгинов А. С.; Моравська, Ельза та ін.
 5. Під час навчання у 2-му класі Олександра Гріна виключили з реального училища у зв’язку з тим, що він писав образливі вірші про педагогів.
 6. Після смерті матері, батько Олександра повторно одружився. Проте з причини того, що 14-річний юнак не зміг знайти спільної мови з мачухою, він вирішив жити окремо від сім’ї.
 7. За роки свого життя Грін встиг попрацювати рибаком, лісорубом, моряком, золотошукачем і залізничним робітником.
 8. Чи знаєте ви, що перші 2 оповідання письменника не дійшли до наших днів, так як тиражі були конфісковані і знищені правоохоронними органами.
 9. Псевдонім «Грін» Олександр Степанович взяв собі тому, що так його називали у дитинстві.
 10. На першому році служби в армії Грін настільки перейнявся революційними ідеями, що вирішив дезертирувати.
 11. Цікаво, що Олександр Грін багато разів затримувався поліцією за революційну діяльність. У результаті він був відправлений на заслання до Архангельська.
 12. Перебуваючи в ув’язненні, літератор 2 рази робив спроби до втечі, які закінчилися невдачею.
 13. Цікавий факт, що після чергового заслання до Тобольська, Гріну вдалося споїти варту і зробити успішний втечу.
 14. Олександр Грін брав участь в Громадянській війні на боці Червоної Армії. Однак захворівши на тиф, він був демобілізований.
 15. Хоча чоловік мав революційні настрої, він негативно ставився до приходу більшовиків. Він говорив, що знищувати одне насильство іншим неприпустимо.
 16. В кінці 20-х Олександра Гріна оголосили «ідеологічним ворогом», у зв’язку з чим всі його роботи опинилися в чорному списку.
 17. В 1984 р. на честь письменника була названа мала планета – «Гриневия».
 18. У 2014 р. в Петербурзі з’явився бульвар Гріна.

Це були найцікавіші факти про Олександра Гріна. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соцмережах. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про великих людей – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *