Цікаві факти про Магелана

Цікаві факти про Магелана

Цікаві факти про Магеллана – це прекрасна можливість дізнатися більше про великих мореплавців. Він був ватажком першої в історії експедиції, здійснила навколосвітню подорож. Під час свого плавання йому вдалося відкрити протоку, який сьогодні носить його ім’я.

Отже, перед вами найцікавіші факти про Фернане Магеллана.

14 цікавих фактів про Фернана Магелана

 1. Фернан Магеллан (1480-1521) – португальський та іспанський мореплавець.
 2. Магеллан не тільки першим здійснив кругосвітнє плавання, але і став першим європейцем, який зміг доплисти по морю з Атлантичного океану в Тихий.
 3. Ім’я Магеллана носить один з кратерів на Місяці (див. цікаві факти про Місяць), космічний апарат (1990) і 2 галактики – Великі і Малі Магелланові Хмари.
 4. Першовідкривачем Філіппінських островів є саме Магеллан.
 5. Протягом довгого часу Фернан Магеллан залишався єдиним капітаном, якому вдалося провести флотилію крізь протоку, названу в його честь, не втративши жодного судна.
 6. Чи знаєте ви, що насправді Магеллан не планував здійснювати кругосвітню подорож? Він задавався метою прокласти шлях до Молуккських островів.
 7. Цікавий факт, що Тихий океан був так названий завдяки Магеллану. Назва пояснюється тим, що пройшовши близько 17 000 км, мореплавець не зустрів на дорозі ні одного шторму.
 8. Цікаво, що свою знамениту подорож навколо Землі Магеллан здійснив під прапором Іспанії, оскільки монарх Португалії відмовився фінансувати експедицію. Пізніше король сильно про це пошкодує.
 9. До того, як стати ватажком експедиції, Магеллан неодноразово брав участь у боях на території Індії, Малайзії і деяких країн Африки.
 10. В знамените подорож вирушила ескадра, що складається з 5 кораблів. Варто відзначити, що Магеллан не розповідав своїй команді про маршрут плавання, що періодично викликало невдоволення серед матросів.
 11. Автором назви архіпелагу Вогняна Земля також був Магеллан, який прийняв вогні багать місцевих аборигенів, за вулкани.
 12. Можливо ви не знали, але сам Магеллан не зміг обійти Землю, оскільки був убитий на Філіппінах. Під час подорожі загинула майже вся команда, де з приблизно 300 моряків в живих залишилося тільки 18 чоловік. Саме вони і допливли до Іспанії, ставши першими людьми, які здійснили навколосвітнє плавання. До речі з 5 суден до іспанського узбережжя доплило тільки одне.
 13. Цікаво, що один з видів пінгвінів (див. цікаві факти про пінгвінів) названий на честь Магеллана, який відкрив місця проживання цих тварин.
 14. На філіппінському острові Мактан знаходиться пам’ятник Магеллану, а неподалік від нього встановлено монумент тубільному вождю, винним у смерті мореплавця.

Це були найцікавіші факти про Магеллана. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соцмережах. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про великих людей – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *