Цікаві факти про Мандельштама

Цікаві факти про Мандельштама – це чудова можливість дізнатися більше про творчість радянського поета. Він вважається одним з найбільших російських поетів минулого століття. Життя Мандельштама була затьмарена багатьма серйозними випробуваннями. Його переслідували влади і зраджували колеги по цеху, проте він завжди залишався вірним своїм принципам і переконанням.

Пропонуємо вашій увазі найцікавіші факти про Мандельштама.

14 цікавих фактів про Мандельштама

 1. Осип Мандельштам (1891-1938) – поет, перекладач, прозаїк, есеїст і літературний критик.
 2. При народженні Мандельштам був назвав Йосипом і тільки пізніше він вирішив змінити своє ім’я – Осип.
 3. Поет виростав і виховувався у єврейській родині, головою якої був Емілій Мандельштам – майстер рукавички справи і купець першої гільдії.
 4. В молодості Мандельштам вступив в один з петербурзьких вузів в якості вільний слухач, але незабаром вирішив все кинути, виїхавши вчитися у Францію, а потім і в Німеччину.
 5. Цікавий факт, що в молодості Мандельштам познайомився з такими відомими поетами, як Микола Гумільов, Олександр Блок і Анна Ахматова.
 6. Перший поетичний збірник, виданий у кількості 600 примірників, був опублікований на гроші батька і матері Мандельштама.
 7. Бажаючи ознайомитися з творчістю Данте в оригіналі, Осип Мандельштам вивчив заради цього італійську мову.
 8. Вірш За викривав Сталіна, суд постановив відправити Мандельштама в заслання, яке він відбував у Воронежі.
 9. Відомий випадок, коли прозаїк дав ляпаса Олексію Толстому. За словами Мандельштама, той недобросовісно виконував свою роботу на посаді голови письменницької суду.
 10. Цікавий факт, що в засланні Мандельштам хотів покінчити життя самогубством шляхом стрибка з вікна.
 11. Осипу Мандельштаму присудили 5 років табірного поселення внаслідок доносу секретаря Союзу письменників, який назвав його вірша «наклепницькими» і «сороміцькі».
 12. Під час заслання на Далекому Сході поет, перебуваючи в нестерпних умовах, помер від виснаження організму. Однак, офіційною причиною його смерті назвали зупинку серця.
 13. Набоков високо відгукувався про творчість Мандельштама, називаючи його «єдиним поетом Сталінської Росії».
 14. У колі Анни Ахматової майбутнього нобелівського лауреата Йосипа Бродського називали – «молодшим Осей».

Це були найцікавіші факти про Мандельштама. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею з друзями. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про великих людей – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *