Цікаві факти про Марка Твена

Цікаві факти про Марка Твена

Цікаві факти про Марка Твена будуть пов’язані з його біографією, багатою на різні події. Автор «Тома Сойєра» володів гострим розумом і великим почуттям гумору, завдяки чому в його творах часто присутня сатира або сарказм.

Марку Твену належать десятки афоризмів, пронизані іронією і глибоким змістом. Він однаково любим як дорослими, так і дітьми.

16 фактів з життя Марка Твена

 1. Чи знаєте ви, що справжнє ім’я Марка Твена – Семюель Ленгхорн Клеменс?
 2. За словами письменника, свій псевдонім «Марк Твен» він узяв із термінів річкової навігації.
 3. Письменник з’явився на світло в дуже маленькому містечку в штаті Міссурі, внаслідок чого потім жартував, що з його народженням населення міста збільшилося на 1%.
 4. Ернест Хемінгуей стверджував, що вся американська література, так чи інакше, ґрунтувалася на книги Марка Твена. Цікавий факт, що творчістю Твена особливо захоплювалися Максим Горький і Олександр Купрін.
 5. У 26-річному віці літератор став членом масонської ложі «Полярна зірка».
 6. Марк Твен народився незадовго до того, як поруч із Землею пролітала Комета Галлея. Примітно, що за день до смерті письменника, вона знову пролітала повз нашої планети.
 7. В юні роки Твен працював лоцманом на теплоходах, що курсували по Міссісіпі. Цікавий факт, що ця професія настільки подобалася йому, що він, очевидно, ніколи б її не кинув, якби не почалася Громадянська війна (1861-1865).
 8. Перед тим, як серйозно зайнятися письменницькою діяльністю, Марк Твен пробував добувати срібло в одній з американських шахт. Однак хорошого старателя з нього так і не вийшло.
 9. Цікаво, що під час подорожей по Європі, Твен відвідав і Крим. Зокрема, він був у царській резиденції в Лівадії.
 10. Письменник з великою цікавістю стежив за розвитком науки. Його близьким товаришем був Нікола Тесла, з яким він багато часу проводив в його лабораторії.
 11. У 2011 р. були перевидані відомі романи Марка Твена. Редактори замінили в них усі ті слова, які сьогодні вважаються образливими. Тому, напевно, їх і не варто купувати.
 12. Цікавий факт, що в російському місті Волгоград одна з вулиць названа на честь літератора.
 13. Твен був завзятим курцем і великим шанувальником більярду. Кажуть, що коли він грав в більярд, в приміщенні було так накурено, що гравця не було видно.
 14. Одна з сатиричних лекцій, прочитаних Твеном у Франції, через якийсь час була видана обмеженим тиражем. Вона називалася «Роздуми про науку онанізму».
 15. У Марка Твена і його подружжя народилося четверо дітей, троє з яких він пережив. При цьому його дружина Олівія також померла раніше за нього.
 16. Незадовго до смерті Твена одне видання поспішила написати, що письменник вже нібито помер. Марк з гумором поставився до цієї новини, сказавши наступне: «Чутки про мою смерть дещо перебільшені».

Це була найцікавіша інформація про Марка Твена. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соціальних мережах. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про великих людей – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *