Цікаві факти про метали

Цікаві факти про метали

Цікаві факти про метали – це чудова можливість дізнатися більше про матеріали, що використовуються у промисловості і побутових цілях. Вони відрізняються за міцністю, цінності, теплопровідності і багатьом іншим характеристикам. Деякі з них зустрічаються в природі, тоді як інші видобуваються хімічним шляхом.

Отже, перед вами найцікавіші факти про метали.

14 цікавих фактів про метали

 1. Срібло є найдавнішим копалин. У ході археологічних розкопок ученим вдалося виявити срібні предмети, що пролежали в землі 6 тисячоліть.
 2. Насправді золоті олімпійські медалі на 95-99% виготовлені з срібла.
 3. Краї монет, що мають неглибокі надрізи – гурти, зобов’язані своєю появою геніальному Ісааку Ньютону, який деякий час працював у Королівському монетному дворі Великобританії (див. цікаві факти про Великобританію).
 4. Гурти почали використовувати в карбуванні для боротьби з шахраями. Завдяки надрізах, шахраї не могли зменшити розмір монети, зробленої з цінного металу.
 5. За всю історію людства, було добуто приблизно 166 000 тонн золота, що за сьогоднішнім курсом еквівалентно $9 трлн. Тим не менш, вчені стверджують, що понад 80% жовтого металу все ще знаходиться в надрах нашої планети.
 6. Чи знаєте ви, що кожні 45 хвилин з надр Землі витягається стільки заліза, скільки золота було видобуто за всю історію?
 7. У складі золотих прикрас знаходяться домішки міді або срібла, в іншому випадку вони були б надто м’якими.
 8. Цікавий факт, що французький кіноактор Мішель Лотіто придбав популярність як людина, що поглинає «неїстівні» речі. Існує версія, що на своїх уявленнях він в цілому з’їв до 9 тонн різних металів.
 9. Вартість виготовлення всіх російських монет, аж до 5 рублів, перевищує їх номінал. Наприклад, виробництво 5 копійок обходиться державі в 71 копійку.
 10. Довгий період часу платина коштувала в 2 рази менше срібла і не використовувалася через тугоплавкості металу. Станом на сьогодні, ціна платини в сотні разів перевищує вартість срібла.
 11. Найлегшим з металів є літій, щільність якого вдвічі менше, ніж у води.
 12. Цікаво, що колись дорогий алюміній (див. цікаві факти про алюміній), сьогодні є найпоширенішим металом на планеті.
 13. На даний момент самим міцним металом у світі вважається титан.
 14. Те, що срібло вбиває бактерії є науково доведеним фактом.

Це були найцікавіші факти про метали. Якщо вам сподобалася ця стаття, чи ви взагалі любите різні цікаві факти, – поділіться нею з друзями та підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *