Цікаві факти про Бальмонта

Цікаві факти про Бальмонта

Цікаві факти про Бальмонта – це чудова можливість дізнатися більше про поетів Срібного століття. За роки свого життя він написав масу віршів, а також провів ряд історико-літературних досліджень. У 1923 р. він був у числі номінантів на Нобелівську премію з літератури, поряд з Гірким і Буніним.

Отже, перед вами найцікавіші факти про Бальмонта.

15 цікавих фактів про Бальмонта

 1. Костянтин Бальмонт (1867-1942) – поет-символіст, перекладач і есеїст.
 2. У батьків Бальмонта народилося 7 синів, де Костянтин був третьою дитиною.
 3. Любов до літератури Бальмонту прищепила його мати, яка все життя проводила за книгами.
 4. Цікавий факт, що перші вірші Костянтин написав у віці 10 років.
 5. У студентські роки Бальмонт полягав у революційному гуртку, за що був відрахований з вузу і висланий з Москви.
 6. Перший поетичний збірник Бальмонта, який він опублікував на особисті кошти, побачив світ у 1894 р. Варто відзначити, що його рання поезія не знайшла відгуку у читачів.
 7. За своє життя Костянтин Бальмонт видав 35 збірок віршів і 20 книг прози.
 8. Бальмонт стверджував, що його улюбленими віршами були «Гірські вершини» Лермонтова (див. цікаві факти про Лермонтова).
 9. Поет переклав багато творів різних літераторів, серед яких Едгар По, Оскар Уайльд, Вільям Блейк, Шарль Бодлер та інші.
 10. У 34-річному віці Бальмонту довелося тікати з Москви після того, як на одному з вечорів він прочитав вірш критикував Миколи 2.
 11. У 1920 р. Бальмонт назавжди емігрував у Францію.
 12. Завдяки збірці «Гарячі будівлі» Бальмонт придбав всеросійську популярність і став одним з лідерів символізму – нового руху в російській літературі.
 13. У юності на Бальмонта справив незабутнє враження роман Достоєвського (див. цікаві факти про Достоєвського) «Брати Карамазови». Пізніше письменник зізнався, що він дав йому більше, ніж будь-яка книга в світі».
 14. У зрілому віці Бальмонт побував у багатьох країнах таких, як Єгипет, Канарські острови, Австралія, Нова Зеландія, Полінезія, Цейлон, Індія, Нова Гвінея, Самоа, Тонга та інші.
 15. Бальмонт, помер від запалення легенів в 1942 р. був похований у Франції. На його надгробку написано такі слова: «Костянтин Бальмонт, російський поет».

Це були найцікавіші факти про Бальмонта. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соцмережах. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про великих людей, – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *