Цікаві факти про Достоєвського

Цікаві факти про Достоєвського

Цікаві факти про Достоєвського – це чудова можливість дізнатися більше про творчість російського письменника. Його твори справили великий вплив на світову культуру. В житті класика було чимало випробувань, в числі яких посилання та матеріальні труднощі. У своїх книгах він нерідко описував автобіографічні епізоди і події.

Пропонуємо вашій увазі найцікавіші факти про Федора Достоєвського.

18 цікавих фактів про Достоєвського

 1. Федір Достоєвський (1821-1881) – письменник, прозаїк, публіцист, перекладач і філософ.
 2. Батьки Достоєвського навчали своїх дітей грамоті з раннього віку. Зокрема, мати садила Федора за книгу, коли той ледве виповнилося 4 роки.
 3. В сім’ї Достоєвських вечорами вголос читали твори Жуковського, Карамзіна, Державіна, Пушкіна та інших письменників (див. цікаві факти про Пушкіна).
 4. У 1849 р. суд засудив Федора Достоєвського до смерті «за читання і недонесення злочинного про релігії і уряді листа літератора Бєлінського». Незабаром імператор Микола 1 замінив смертну кару на 4-річну каторгу з наступною воєнною службою в чині рядового.
 5. Брат Федора Достоєвського, Михайло, також був письменником. Він навіть заснував свій літературний журнал.
 6. За словами сучасників, Достоєвський вів безладне статеве життя.
 7. Цікавий факт, що коли брат Достоєвського помер, залишивши після себе великі борги, Федору довелося власноруч виплачувати їх майже до кінця життя.
 8. Достоєвський був дуже азартною людиною, унаслідок чого неодноразово програвав великі суми грошей.
 9. Федора демобілізували з армії раніше строку, за станом здоров’я. Завдяки цьому він зміг повністю присвятити своє життя письменницької діяльності.
 10. Класик відрізнявся крайньою вразливістю і схильністю до втрати свідомості.
 11. Чи знаєте ви, що Тургенєв (див. цікаві факти про Тургенєва) називав Достоєвського «російським маркізом де Садом»?
 12. Спосіб життя Федора Достоєвського змінився в кращу сторону після того, як він повторно одружився. Обраниця письменника була молодша за нього на 25 років.
 13. Відомий випадок, коли Достоєвському довелося закласти жидові своє пальто, оскільки він перебував у вкрай складному матеріальному становищі.
 14. Відомий роман «Гравець» був написаний Достоєвським за 26 днів. Така терміновість пояснювалася умовами договору, порушити які він просто не міг.
 15. Німецький мислитель Фрідріх Ніцше (див. цікаві факти про Ніцше) називав Достоєвського чудовим психологом і знавцем людської душі.
 16. Після смерті літератора його друга дружина присвятила своє життя популяризації його творчості.
 17. Незважаючи на бурхливе минуле, Федір Достоєвський ніколи не зраджував дружині.
 18. В честь Достоєвського названо один з кратерів на Меркурії, а також мала планета під номером 3453.

Це були найцікавіші факти про Достоєвського. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соцмережах. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про великих людей – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *