Цікаві факти про Ніцше

Цікаві факти про Ніцше

Цікаві факти про Ніцше – це чудова можливість дізнатися більше про творчість німецького мислителя. Його ідеї мали значний вплив на розвиток світової філософії. При цьому ряд його праць викликає безліч неоднозначних думок.

Отже, перед вами найцікавіші факти з життя Ніцше.

14 цікавих фактів про Ніцше

 1. Фрідріх Ніцше (1844-1900) – мислитель, композитор, філолог і поет.
 2. Ніцше є творцем самобутнього філософського вчення, яке ставить під сумнів основоположні принципи діючих форм моралі, релігії, культури і суспільно-політичних відносин.
 3. Цікавий факт, що більша частина творів мислителя написані в афористичною манері.
 4. Ніцше був названий «Фрідріхом» на честь монарха Фрідріха Вільгельма 4, оскільки майбутній мислитель також з’явився на світ 15 жовтня.
 5. Незважаючи на те, що Ніцше ріс і виховувався в родині лютеранського пастора, він запам’ятався світу, як один з найбільш затятих атеїстів.
 6. Улюбленими письменниками філософа були Шиллер, Байрон, Гельдерлін.
 7. В юності Фрідріх Ніцше навчався грі на фортепіано і навіть написав кілька музичних творів. Цікаво, що він особливо захоплювався творчістю Бізе і Вагнера (див. цікаві факти про Вагнера).
 8. Ніцше ніколи не був одружений і у нього не було дітей. Одного разу він зізнався, що робив пропозиції кільком дівчатам, однак вони їх відкинули.
 9. Чи знаєте ви, що Фрідріх Ніцше став професором, коли йому було всього 24 роки?
 10. Хоча Ніцше був відомим ще за життя, його філософські ідеї отримали світову популярність вже після його відходу з життя.
 11. З самого дитинства Фрідріха мучили епілептичні припадки. До речі, від цієї хвороби померли його батько і брат.
 12. Ніцше перестав займатися творчістю в 1889 р. через помутніння розуму. Воно відбулося після нападу, викликаного побиттям коні прямо у нього на очах. Останні 11 років свого життя філософ провів у божевільні.
 13. Після смерті Ніцше, його сестра Елізабет утворила музей-архів імені свого брата.
 14. Останній рік життя Фрідріх Ніцше прожив не маючи ніякого громадянства, так як прийняв рішення власноруч відмовитися від прусського підданства.

Це були найцікавіші факти про Ніцше. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соцмережах. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про великих людей – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *