Цікаві факти про мінерали

Цікаві факти про мінерали

Цікаві факти про мінерали – це прекрасна можливість дізнатися більше про тверді природні тіла. Мінерали знаходяться навколо нас, оскільки з них складається вся наша планета. Вони відіграють важливу роль в життєдіяльності людини, будучи при цьому об’єктами активної видобутку.

Отже, перед вами найцікавіші факти про мінерали.

23 цікавих факти про мінерали

 1. У перекладі з латинської слово «мінерал» означає – руда.
 2. Станом на сьогодні налічується приблизно 5300 різновидів вивчених мінералів.
 3. Чи знаєте ви, що по міцності нефрит майже в 2 рази перевершує загартовану сталь?
 4. Довгий час вважалося, що мінералу транквиллитита – доставленого з поверхні Місяця (див. цікаві факти про Місяць), на Землі взагалі не існує. Однак в 2011 р. вченим вдалося виявити цей мінерал на території Австралії.
 5. Мінералогія – наука, що займається вивченням мінералів.
 6. Графіт почали використовувати при виготовленні олівців по чистій випадковості. «Письменницькі» властивості цього мінералу були помічені після того, як графітовий осколок залишив слід на папері.
 7. Алмаз є самим твердим за шкалою еталонних мінералів твердості Мооса. При цьому він досить крихкий: його можна розбити сильним ударом молотка.
 8. Самим м’яким мінералом є тальк, який легко дряпається нігтем.
 9. За своїм складом рубін і сапфір являють собою один і той же мінерал. Головна їх відмінність – це колір.
 10. Цікавий факт, що найбільш поширеним мінералом на поверхні землі вважається кварц. А ось найпоширенішим в земній корі є – польовий шпат.
 11. Певні мінерали випромінюють радіацію, в числі яких чаорит і торбернит.
 12. Споруди, виконані з граніту можуть успішно простояти тисячі років. Це пояснюється високою стійкістю даного мінералу до впливу атмосферних опадів.
 13. Єдиний коштовний камінь, що складається всього з одного хімічного елемента – алмаз.
 14. Цікаво, що під впливом сонячного світла топаз починає поступово вицвітати. Однак якщо його піддати слабкого радіоактивного випромінювання, він знову стане яскравим.
 15. Мінерали можуть бути як в рідкому, так і газоподібному стані. З цієї причини навіть розплавлений камінь, все одно буде залишатися мінералом.
 16. Цікавий факт, що до 90% всіх алмазів, що здобуваються використовується в промислових цілях і лише 10% застосовується для виробництва ювелірних прикрас.
 17. Стародавні греки вірили, що якщо пити спиртні напої з ємностей зроблених з аметисту, то це дозволить уникнути сп’яніння.
 18. Один із рідкісних мінералів на землі – червоний смарагд, видобувається тільки в невеликому американському місті.
 19. Найдорожчим мінералом на планеті вважається все той же червоний алмаз, де ціна 1 карата коливається в межах $30 000!
 20. Рідкісний мінерал блакитний гранат б вперше знайдений тільки в 1990 р.
 21. Сьогодні найбільшою популярністю користуються акумулятори, виконані на основі літію. Примітно, що його видобуток переважно іде на території Афганістану (див. цікаві факти про Афганістан).
 22. Чи знаєте ви, що нафта також є мінералом?
 23. Найбільш щільним відомим мінералом вважається іридій.

Це були найцікавіші факти про мінерали. Якщо вам сподобалася ця стаття, чи ви взагалі любите різні цікаві факти – поділіться нею з друзями та підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *