Цікаві факти про міста Росії

Цікаві факти про міста Росії

Цікаві факти про міста Росії – це чудова можливість дізнатися більше про влаштування самої великої держави у світі. Багато з них мають давню історію і культуру, яку сьогодні можна простежити в архітектурі тих чи інших споруд. Однак сьогодні в РФ налічується чимало мегаполісів, які в першу чергу відомі завдяки своєму економічному і технічному розвитку.

Пропонуємо вашій увазі найбільш цікаві факти про міста Росії.

12 цікавих фактів про містах Росії

 1. Найбільшим містом Росії, щодо чисельності населення, є її столиця – Москва. Сьогодні тут проживає понад 12,6 млн чоловік, не рахуючи нелегалів.
 2. Чи знаєте ви, що найменшим російським містом вважається Чекалін (Тульська обл.)? Він розташовується на площі 5,4 км2, з населенням 914 осіб.
 3. Самим південним містом Росії є Дербент (Дагестан).
 4. Провідним містом РФ за темпами приросту населення вважається Москва.
 5. Цікавий факт, що в Північно-Курильске йде найбільша кількість дощів, ніж в будь-якому іншому місті країни.
 6. Норильськ є найбільш забрудненим російським містом. Крім цього він знаходиться в списку найбільш забруднених міст на планеті.
 7. Найбільш довгим або витягнутим містом Росії є Сочі.
 8. А ось найчистішим містом Російської Федерації прийнято вважати Сарапул, що в Удмуртії.
 9. Самий північнe місто Росії – Певек (Чукотка).
 10. Якутськ (див. цікаві факти про Якутськ) є самим похмурим містом Росії. Тут налічується всього близько 140 сонячних днів у році.
 11. Село Оймякон (Якутія) – найбільш суворе місце не тільки в Росії, але і на всій землі, де проживає постійне населення. Середня температура взимку тут досягає -50 ⁰ С, однак бували випадки, коли стовпчик термометра піднімався до -70 ⁰С!
 12. Найтеплішим російським містом є Сочі, який також вважається найбільшим курортним гордій в державі.

Це були найцікавіші факти про міста Росії. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соцмережах. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про міста і країни – підписуйтесь на сайт .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *