цікаві факти про молоко

Цікаві факти про молоко

Цікаві факти про молоко – це прекрасна можливість дізнатися більше про продукти. В першу чергу молоко призначене для вигодовування потомства, оскільки у ньому містяться всі необхідні вітаміни і мікроелементи. Воно входить до складу багатьох страв і продуктів, які продаються на прилавках магазинів.

Отже, перед вами найцікавіші факти про молоко.

15 цікавих фактів про молоко

 1. Коров’яче молоко – самий продаваний вид молока тварин.
 2. Станом на сьогодні в світі щорічно виробляється понад 700 млн тонн коров’ячого молока.
 3. Чи знаєте ви, що одна корова (див. цікаві факти про корів) може кожен день давати від 11 до 25 л молока?
 4. Кальцій вважається найважливішим елементом в молоці. Він міститься в легкозасвоюваній формі і добре збалансований з фосфором.
 5. Козяче молоко, яке є другим за популярністю в світі, багате калієм і вітаміном В12. Саме з нього виготовляють сир рокамадур, каприно і фета.
 6. Оскільки в парному молоці містяться естрогени, часте його вживання у великих кількостях може призвести до більш раннього статевого дозрівання у дівчаток і до затримки статевого дозрівання у хлопчиків.
 7. Цікавий факт, що саме жирне молоко у тюленів і китів.
 8. А ось найбільш знежирене молоко у коней і ослів.
 9. Світовим лідером з виробництва молока є Америка – близько 100 млн тонн на рік.
 10. Сучасні доїльні пристрої дозволяють подоїти до 100 корів на годину, тоді як вручну людина може подоїти за той же час не більше 6 корів.
 11. Цікаво, що з допомогою молока можна позбутися від масляних плям на одязі, а також від потемніння золотих виробів.
 12. Верблюже молоко (див. цікаві факти про верблюдів) не засвоюється у людей, що не переносять лактозу. На відміну від коров’ячого молока, в верблюжому міститься значно менше жиру і холестерину, так і скисає воно набагато повільніше.
 13. Останнім часом все більшу популярність набуває соєве молоко. Проте варто пам’ятати, що в його складі відсутні вітаміни і мікроелементи, якими так багате коров’яче.
 14. Ослине молоко використовується не тільки в їжі, але також у виробництві кремів, мазей, мила та інших косметичних засобів.
 15. Білки коров’ячого молока мають здатність з’єднуватися з токсинами в організмі. З цієї причини його радять пити людям, які працюють на хімічних підприємствах.

Це були найцікавіші факти про молоко. Якщо вам сподобалася ця стаття, чи ви взагалі любите різні цікаві факти, – поділіться нею з друзями та підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *