Цікаві факти про музику

Цікаві факти про музику – це чудова можливість дізнатися більше про мистецтво. Вона відіграє важливу роль в житті багатьох людей. З допомогою улюблених музичних композицій, людина здатна формувати свій настрій незалежно від обставин.

Отже, перед вами самі цікаві факти про музику.

25 цікавих фактів про музику

 1. Сучасні дослідження показують, що наше серце підлаштовується під той чи інший ритм музики.
 2. Слово «рояль» з’явилося в 1777 р.
 3. Цікавий факт, що під час спортивних тренувань, музика помітно підвищує фізичну працездатність людини. Тому намагайтеся займатися спортом тільки під улюблену музику.
 4. На думку вчених, музика сприяє досягненню щастя. Вона активізує ту зону мозку, яка виробляє «гормон щастя» – дофамін.
 5. Реп-виконавець «NoClue» занесений в Книгу рекордів Гіннеса, як найшвидший репер в світі. Йому вдалося прочитати 723 слова всього за 51 секунду.
 6. Відомий композитор Бетховен не вмів множити числа. Крім цього, перед тим як сісти складати музику, він опускав голову в холодну воду.
 7. У творчості Пушкіна (див. цікаві факти про Пушкіна) неодноразово зустрічається архаїчне наголос на 2-й склад – «музика».
 8. Найдовший концерт в історії людства почався в 2001 р. в одній німецької церкви. Його планують завершити у 2640 р. Якщо все так і відбудеться, то він триватиме 639 років.
 9. Група «Metallica» є єдиним музичним колективом, грав на всіх континентах, включаючи Антарктиду.
 10. Чи знаєте ви, що ніхто із учасників «Бітлз» не знав нот?
 11. За роки свого життя американський виконавець Рей Чарльз випустив понад 70 альбомів!
 12. Австралійський піаніст Пауль Вітгенштейн, що втратив на війні праву руку, продовжував успішно грати на роялі тільки однією рукою. Цікавий факт, що віртуоза вдавалося виконувати складні твори.
 13. Згідно зі статистикою, більшість рок-музикантів помирають у молодому віці. Зазвичай, вони живуть приблизно на 25 років менше середньостатистичної людини.
 14. Ряд фахівців стверджують, що улюблені пісні асоціюються у людей з конкретними подіями, які змогли викликати у них сильні емоції.
 15. Цікаво, що в природі існують квіти-меломани. Вони починають рости швидше, коли грає музика. Зазвичай рослини воліють класику.
 16. Експерименти вчених показали, що гучна музика може стати причиною бажання випити більше спиртного за менший час.
 17. Виявляється, левову частку прибутку отримує продюсерський центр, а не виконавець. В середньому з $1000, зароблених на продажі музики, співак отримує лише близько $23.
 18. Музикознавство – наука, що вивчає теоретичні аспекти музики.
 19. У популярної поп-співачки Мадонни є люди, що стежать за збереженням її ДНК. Вони ретельно вичищають після неї приміщення, стежачи за тим, щоб волосся або частинки її шкіри не опинилися в руках зловмисників.
 20. Вітас вважається найпопулярнішим російським співаком в КНР (див. цікаві факти про Китаї). Завдяки цьому він є світовим лідером за чисельністю прихильників своєї творчості.
 21. Чи знаєте ви, що армія Великобританії використовувала пісні Брітні Спірс для того, щоб відлякувати сомалійських піратів?
 22. В ході останніх експериментів вдалося з’ясувати, що у людей, кролів, котів, морських свинок і собак під впливом музики може змінюватися кров’яний тиск.
 23. Лео Фендер, винахідник таких моделей гітар, як «Telecaster» і «Stratocaster», – не вмів грати на гітарі.
 24. Японські вчені з’ясували, що у годуючих матерів, слухають класичну музику, кількість молока збільшується на 20-100 %, а в слухають джаз і поп-музику скорочується на 20-50 %.
 25. Виявляється, музика благотворно впливає і на корів. Тварини виробляють більше молока, якщо слухають розслаблюючі мелодії.

Це були найцікавіші факти про музику. Якщо вам сподобалася ця стаття, чи ви взагалі любите різні цікаві факти – поділіться нею в соцмережах і підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *