Цікаві факти про Некрасова

Цікаві факти про Некрасова

Цікаві факти про Некрасова – це прекрасна можливість ознайомитися з творчістю великого російського письменника. У своїх творах він часто писав про простих людей, яким доводилося стикатися з різними випробуваннями. З цієї причини його навіть прозвали «співаком смутку народних».

Пропонуємо вашій увазі найцікавіші факти про Миколу Некрасова.

15 цікавих фактів про Некрасова

 1. Микола Некрасов (1821-1877) – російський письменник, поет, прозаїк і публіцист.
 2. В молодості Некрасов був досить легковажним і безвідповідальною людиною. Він зловживав спиртним, брав участь у бійках і був небайдужий до азартних ігор.
 3. Перші твори Некрасова були холодно зустрінуті як простими читачами, так і літературними критиками.
 4. Цікавий факт, що під час навчання в гімназії Некрасов отримував низькі оцінки по багатьом дисциплінам. Крім цього він часто прогулював заняття.
 5. У дитинстві письменник дуже любив матір, а до батька навпаки ставився з презирством. Варто відзначити, що Некрасов-старший відрізнявся особливою жорстокістю.
 6. Всупереч волі батька Микола Некрасов втік у Санкт-Петербург, де записався на факультет філології в якості вільного слухача. З цієї причини глава сімейства перестав допомагати синові матеріально. Довгий час хлопцеві доводилося відчувати серйозні грошові труднощі і часто голодувати.
 7. Свої перші твори поет видав свої заощадження.
 8. Чи знаєте ви, що після того, як Бєлінський в пух і прах розкритикував першу книгу Некрасова, той у пориві відчаю скупив майже весь тираж своєї праці і спалив його?
 9. Пристрасть до карткових ігор залишилася у Миколи Некрасова до кінця його днів. Цікаво, що на виграні гроші йому вдалося викупити назад родинну садибу, яку колись продав батько письменника.
 10. Спільно з Панаєвим Некрасов купив журнал «Современник», де пізніше публікувалися твори Тургенєва, Достоєвського, Толстого (див. цікаві факти про Толстого) та інших знаменитих літераторів.
 11. Одним із захоплень Миколи Некрасова було полювання.
 12. Довгий час письменник прожив під одним дахом зі своїм товаришем Панаєвим і його дружиною, з якою у нього був любовний роман.
 13. Федір Достоєвський називав Некрасова третім за значимістю російським поетом, після Пушкіна і Лермонтова.
 14. Некрасов вірив у різні прикмети. Наприклад, він ніколи не давав грошей у борг перед тим, як сідав грати в карти.
 15. Незважаючи на його популярність у літературних колах, він не був повною мірою оцінений сучасниками. І тільки в 20 столітті оригінальність і новизна некрасовського складу отримали гідну оцінку і визнання.

Це були найцікавіші факти про Некрасова. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соцмережах. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про великих людей, – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *