Цікаві факти про Олександра Бєляєва

Цікаві факти про Олександра Бєляєва

Цікаві факти про Олександра Бєляєва – це чудова можливість дізнатися більше про творчість російського письменника. Він є одним із родоначальників радянської науково-фантастичної літератури. За мотивами його творів знято чимало художніх картин, найвідомішою з яких є «Людина-амфібія».

Пропонуємо вашій увазі найбільш цікаві факти з життя Олександра Бєляєва.

18 цікавих фактів про Олександра Бєляєва

 1. Олександр Бєляєв (1884-1942) – письменник, репортер, журналіст і юрист.
 2. Олександр ріс і виховувався в родині священнослужителя. У нього були сестра і брат, які померли ще в юності.
 3. Цікавий факт, що Бєляєв з дитинства захоплювався музикою, самостійно оволодівши грою на піаніно і скрипці.
 4. В юні роки Олександр Бєляєв винайшов стереоскопічний проекційний ліхтар, який пізніше почали активно використовувати в кінематографі.
 5. Батько мріяв, щоб Олександр також став священиком. Він визначив сина в духовну семінарію, проте по її закінченні Бєляєв став затятим атеїстом.
 6. Після семінарії майбутній письменник якийсь час грав у театрі, де ставилися спектаклі Гоголя, Достоєвського та інших літературних класиків.
 7. Хоча Олександр Бєляєв не відчував особливого інтересу до юриспруденції, він на зло батькові вирішив поступити в юридичну гімназію.
 8. В житті Бєляєва було чимало випадків, коли він мав серйозні матеріальні труднощі. У такі періоди хлопець підробляв репетиторством, виготовляв декорації для вистав, грав в оркестрі і писав статті для місцевої газети.
 9. Чи знаєте ви, що Олександра Бєляєва називали «російським Жулем Верном» (див. цікаві факти про Жюля Верна), за його величезний внесок у розвиток російської фантастики?
 10. У 31-річному віці письменник захворів кістковим туберкульозом хребців, який став причиною паралічу ніг. В результаті він 6 років був прикутий до ліжка, 3 з яких провів в гіпсовому корсеті. Такий тяжкий стан спонукало Бєляєва написати знамениту книгу «Голова професора Доуеля».
 11. Цікаво, що спочатку «Голова професора Доуеля» являла собою невелику розповідь, але з часом автор переробив його в змістовний роман.
 12. Перебуваючи в лікарні, Олександр Бєляєв писав вірші, вивчав біологію, історію, медицину та інші науки.
 13. Олександр Бєляєв 3 рази перебував у шлюбі.
 14. У зрілому віці Бєляєв багато читав. Особливо він захоплювався творчістю Жуля Верна, Герберта Уеллса і Костянтина Ціолковського.
 15. Оскільки в молодості Олександр Бєляєв брав участь у різних революційних рухах, за ним велося негласна стеження з боку жандармерії.
 16. На початку Великої Вітчизняної війни (1941-1945) Бєляєв відмовився від евакуації, померши незабаром від прогресуючої хвороби. Станом на сьогодні точне місце поховання письменника залишається невідомим.
 17. У своїх творах він передбачив досить багато винаходів, які з’явилися лише десятки років тому.
 18. У 1990 р. Союз письменників СРСР заснував премію імені Олександра Бєляєва, що присуджується за науково-художні і науково-фантастичні твори.

Це були найцікавіші факти про Олександра Бєляєва. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соцмережах. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про великих людей – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *