Цікаві факти про промисловість

Цікаві факти про промисловість

Цікаві факти про промисловість– це прекрасна можливість дізнатися більше про здобутки людства. Під промисловістю маються на увазі різні фабрики, шахти, заводи або електростанції, на яких здійснюється та чи інша продукція. Підприємства грають важливу роль в економічному розвитку і благополуччя держави.

Отже, перед вами найцікавіші факти про промисловість.

18 цікавих фактів про промисловість

 1. Хоча вітряні електростанції не приносять шкоди екології, за своєю потужності вони значно поступаються АЕС. До речі, щоб зрівнятися у видобутку електроенергії з середньостатистичною АЕС, вітряної електростанції потрібно зайняти територія до 360 км2.
 2. Станом на сьогодні в 31 державі світу працює 192 атомних електростанції з 451 енергоблоками.
 3. Майже половина всіх судів (якщо їх вважати не за кількістю, а за водотоннажністю) проводиться в КНР (див. цікаві факти про Китаї).
 4. Найглибша шахта в світі, глибиною близько 4000 м, знаходиться в ПАР. Шахтарям, які добувають золото, доводиться працювати в екстремальних умовах, оскільки спека в забої сягає позначки +60 ⁰C.
 5. Щорічно на всій планеті виготовляється понад 12 млрд пар взуття. При цьому 60% взуттєвої промисловості припадає на Китай.
 6. За всю історію людиною було видобуто приблизно 192 000 тонн золота. Якщо все це золото скласти докупи, то вийде куб висотою в 7-поверхова будівля.
 7. Цікавий факт, що 90% всіх деталей і пристроїв для комп’ютерів проводиться в КНР.
 8. Лідируючі позиції у світі з видобутку сонячної енергії належать Німеччині, Італії та Китаю.
 9. Кожен рік у світі виготовляється близько 1,7 млрд мобільних пристроїв. При цьому 70% з них робиться в тому ж Китаї.
 10. Найбільша кількість природного газу, що видобувається в Росії і США.
 11. Перший в історії штучний харчовий барвник був винайдений тільки в середині 19 століття і при тому абсолютно випадково.
 12. Чи знаєте ви, що слово «промисловість» в ужиток увів російський історик і письменник Микола Карамзін.
 13. Приблизно 1,8 млрд тонн вугілля видобувається в КНР, що становить майже половину світового видобутку даної породи.
 14. Винахідником конвеєра є відомий підприємець і промисловець Генрі Форд. Завдяки своєму ноу-хау йому вдалося помітно збільшити збірку власних автомобілів (див. цікаві факти про автомобілі).
 15. З середньому 1 людина у світі щорічно витрачає до 45 кг паперу. Цікаво, що найбільше паперу споживається у Фінляндії – 1,4 тонни на людину в рік, а найменше в Малі і Афганістані – 0,1 кг.
 16. Фактично вся електроенергія в Норвегії видобувається екологічно чистими ГЕС.
 17. Російська Федерація вважається світовим лідером з видобутку нафти. Поперемінно перше місце вона ділить з Саудівською Аравією.
 18. Одними з основних джерел забруднення повітря є теплоелектростанції, які споживають вугілля. Спалювання кам’яного вугілля, виробництво цементу і виплавка чавуну дають сумарний викид пилу у атмосферу, рівний 170 млн тоннам на рік!

Це були найцікавіші факти про промисловість. Якщо вам сподобалася ця стаття, чи ви взагалі любите різні цікаві факти – поділіться нею з друзями та підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *