Цікаві факти про Рюрика

Цікаві факти про Рюрика

Цікаві факти про Рюрика – це чудова можливість дізнатися більше про засновників Давньої Русі. На даний момент навколо особистості Рюрика між істориками тривають серйозні дискусії. Приміром, деякі з них стверджують, що такої історичної особистості взагалі ніколи не існувало.

Отже, перед вами найцікавіші факти про Рюрика.

12 цікавих фактів про Рюрика

 1. Рюрик – згідно давньоруській літописній традиції варяг, новгородський князь і основоположник князівської, а пізніше царської, династії Рюриковичів на Русі.
 2. Точна дата народження Рюрика невідома, при цьому роком смерті князя прийнято вважати 879 р.
 3. Чи знаєте ви, що жителі Новгорода особисто покликали Рюрика правити ними? Проте варто враховувати той факт, що в даному місті князів з їх почтом наймали, як звичайних працівників, залишаючи за собою право виганяти їх, якщо ті не справлялися з поставленими завданнями.
 4. Згідно з однією з версій, варяг Рюрик був датським верховним правителем – Рериком. Інша теорія говорить про те, що він походив із слов’янського племені бодричей, пізніше асимілювалися німцями.
 5. У стародавніх рукописах написано, що Рюрик прибув правити разом із рідними братами – Трувором і Синеусом. Двоє останніх стали князями в містах Білоозеро і Ізборськ.
 6. Цікавий факт, що поняття «Рюриковичі» виникло лише на початку 16 століття.
 7. Династія Рюриковичів правила Руссю багато століть, аж до 1610 р.
 8. Цікаво, що до Рюриковичів по лінії однієї з прабабусь відноситься Олександр Пушкін (див. цікаві факти про Пушкіна).
 9. На родовому гербі Рюриковичів зображувався летячий сокіл.
 10. Достовірність фактів про Рюрика піддається критиці, оскільки найдавніші рукописи, де він згадувався, були написані через 2 століття після смерті князя.
 11. Сьогодні історики не можуть зійтися в думці про те, скільки у Рюрика було дружин і дітей. У документах йдеться тільки про одному сина Ігоря, народжене від норвезької княжни Ефанди.
 12. Мало хто знає, що Отто фон Бісмарк і Джордж Вашингтон, також відбувалися з династії Рюриковичів.

Це були найцікавіші факти про Рюрика. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соцмережах. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про великих людей – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *