Цікаві факти про Сальвадора Далі

Цікаві факти про Сальвадора Далі

Цікаві факти про Сальвадора Далі – це чудова можливість дізнатися більше про сюрреалізм. Художник був непередбачуваний як у живописі, так і в житті. Його мало цікавила думка інших, завдяки чому він завжди залишався самим собою, маючи велику армію прихильників.

Отже, перед вами найцікавіші факти про Сальвадора Далі.

18 цікавих фактів про Сальвадора Далі

 1. Сальвадор Далі (1904-1989) – іспанський живописець, скульптор, графік, письменник та кінорежисер.
 2. З ранніх років Дали відзначався кмітливістю і прагненням привернути до своєї персони увагу оточуючих. Крім цього він був зарозумілим і важкою дитиною, унаслідок чого доставляв багато клопоту своїм батькам.
 3. Цікавий факт, що Дали з дитинства відчував панічний страх перед кониками.
 4. Коли Сальвадор Дали вперше відвідав Нью-Йорк, його побачили несе в руках 2-метровий батон.
 5. За роки свого життя, Дали неодноразово симпатизував то однієї, то іншої політичної сили.
 6. У 1959 р. Сальвадор Далі сконструював овосипед – транспортний засіб, що представляє собою прозорий шар з кріслом всередині. Такий незвичайний транспорт привів в здивування всіх жителів Парижа (див. цікаві факти про Париж).
 7. На написання відомої картини «Сталість часу», або як ще її називають – «М’які годинник», майстра надихнув шматок сиру плавленого на сонці.
 8. Сальвадор Дали часто працював разом з французьким модельєром Крістіаном Діором. Наприклад, у середині минулого століття вони створили «костюм для 2045 р.».
 9. Чи знаєте ви, що першу картину Дали написав, коли йому ледь виповнилося 10 років?
 10. У дитинстві майбутнього живописця неодноразово виключали зі школи внаслідок неадекватної поведінки.
 11. Мало кому відомий той факт, що Сальвадор Далі є автором всесвітньо знаменитого логотипу «Чупа-Чупс». Цікаво, що художник відмовився від гонорару за виконану роботу, попросивши натомість щодня доставляти йому коробку льодяників.
 12. Відомий випадок, коли Дали приїхав на офіційний захід у водолазному костюмі.
 13. Крім звичного для себе сюрреалізму, Сальвадор Дали також працював в таких напрямках, як кубізм і дадаїзм.
 14. Іноді, щоб подражнити дітей, Дали приходив в парк з пакетом цукерок. Потім він розгортав їх, облизував і демонстративно кидав на землю, викликаючи подив і заздрість у малюків. Ось такі злі примхи були притаманні великому майстру.
 15. Живописець любив засинати на стільці, тримаючи в руці ключ, накриту тарілкою. Коли він засинав ключ з тарілкою падали вниз, після чого лунав гуркіт, будивший майстра. За словами Дали в хвилини такого пробудження в його голові виникали самі геніальні думки.
 16. В честь Далі названо один з кратерів на Меркурії (див. цікаві факти про Меркурій).
 17. Тіло Сальвадора Дали замуровано в підлозі в одному з приміщень музею в місті Фігерас, оскільки саме такою була остання воля іспанського генія.
 18. Всі свої полотна Дали заповів Іспанії.

Це були найцікавіші факти про Сальвадора Далі. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соціальних мережах. Якщо ви взагалі любите цікаві факти з життя великих людей – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *