Цікаві факти про самураїв

Цікаві факти про самураїв

Цікаві факти про самураїв – це прекрасна можливість дізнатися більше про японських воїнів. Самураї представляли собою особливий клас феодалів, які отримали спеціальну освіту і пройшли ритуал посвяти. Варто відзначити, що вони були не лише воїнами, але також могли бути охоронцями й слугами своїх панів.

Отже, перед вами найцікавіші факти про самураїв.

18 цікавих фактів про самураїв

 1. Головною зброєю самурая були 2 японських меча – дайсе. У період 14-19 століть ними були катана і вакізасі.
 2. Кожен самурай був зобов’язаний професійно стріляти з довгого лука.
 3. У середньовічній Японії (див. цікаві факти про Японію) в самурайський стан входили не тільки чоловіки, але і жінки. Вони не брали участь у війнах, проте вміли володіти різним зброєю. Це допомагало їм захищати свої оселі й дітей від можливих нападів.
 4. Самурайські обладунки виготовлялися з великої кількості дрібних лакованих пластин, які з’єднувалися між собою відповідними шнурами.
 5. Чи знаєте ви, що всі сучасні великі корпорації, розташовані в Японії, були засновані представниками дворянства, які є нащадками самураїв?
 6. У самураїв був свій кодекс честі, якими вони керувалися у житті.
 7. Цікавий факт, що роніном називався той самурай, який позбувся свого пана. Вважалося, що якщо воїн допустив загибель свого сюзерена, винен у цьому лише він. З цієї причини ронін не користувалися повагою в суспільстві.
 8. Кожен самурай носив накидку – хоро, довжина якої становить кілька метрів. Хоро була заповнена пухом або іншим легким матеріалом. Завдяки цьому ворожих стріл було складніше встромитися в тіло японських воїнів.
 9. Самураї уникали прояви почуттів до жінок, оскільки вважалося, що це робить воїна слабким і безвольним. Примітно, що з середніх століть і до скасування самурайського стану практикували гомосексуальні стосунки між дорослим чоловіком і юнаків – сюдо.
 10. Досить часто самураї надягали на себе одяг буддійських ченців, щоб не привертати до себе зайвої уваги. У таких випадках вони носили з собою не мечі, а сякухаті (флейту) покриту шипами.
 11. Якщо самурай чув на свою адресу образи від людини мав більш низький соціальний статус, він мав право його вбити. Цікаво, що якщо воїн вирішував пробачити свого кривдника, то це розцінювалося, як слабкість або боягузтво.
 12. В основному самураї ніколи не здавалися в полон, віддаючи перевагу самогубство харакірі.
 13. Чи знаєте ви, що дружини самураїв нерідко зводили рахунки з життям, коли дізнавалися про загибель подружжя? Однак для цього вони повинні були отримати згоду батьків.
 14. Першим в історії іноземцем, який став самураєм, був купець-мореплавець Вільям Адамс. Він був уродженцем Великобританії (див. цікаві факти про Великобританію).
 15. Вбиральні в оселях самураїв будувалися таким чином, щоб можливий супротивник не зміг атакувати їх в процесі справляння потреби.
 16. У деяких випадках самураї ховали свої обличчя за масками, щоб таким чином зробити страхітливе вплив на ворогів.
 17. У середньовічній Японії приблизно 10 % чоловіків були самураями.
 18. Згідно самурайського кодексу, кожний воїн мав право носити з собою 2 меча. А ось простолюдинам взагалі заборонялося мати будь-яку зброю.

Це були найцікавіші факти самураїв. Якщо вам сподобалася ця стаття, чи ви взагалі любите різні цікаві факти – поділіться нею з друзями та підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *