Цікаві факти про Середньовіччя

Цікаві факти про Середньовіччя

Цікаві факти про Середньовіччя – це чудова можливість дізнатися більше про традиції і звичаї того часу. У багатьох цей історичний період асоціюється з доблесними лицарями, Хрестовими походами, різким технологічним підйомом і багатьма іншими подіями.

Отже, перед вами найцікавіші факти про Середньовіччя.

11 цікавих фактів про Середньовіччя

 1. Під середніми віками мається на увазі історичний період, наступний після Античності і передує Новому часу.
 2. В епоху Середньовіччя європейці милися дуже рідко або не милися зовсім. Саме з цієї причини представники знаті використовували парфуми або мішечки з запашними травами, які хоч якось маскували запах, витікаючий від немитих дворян.
 3. Туалети також були не в моді. Приміром, у Луврі – відомої резиденції французьких монархів, не було жодного туалету.
 4. Чи знаєте ви, що в середні століття люди з високим чолом вважалися надзвичайно красивими? Внаслідок цього жінки вищипували або виголювали волосся, що ростуть над чолом, щоб бути привабливими.
 5. Під час бенкетів прямо під столами блукали собаки, яким їдці періодично кидали свої недоїдки.
 6. Цікавий факт, що в епоху Середньовіччя доктора не вважали за потрібне мити руки перед початком операцій або напередодні прийняття пологів.
 7. В ряді монастирів провинилися ченців примушували в буквальному сенсі товкти воду в ступі.
 8. В період 12-13 століть в Європі було зроблено більше винаходів, ніж за попереднє тисячоліття.
 9. В області техніки спостерігався великий підйом. Була вдосконалена кінна упряж і вози, з’явилися вітряні млини, шарнірний кермо на морських суднах, доменні печі, вогнепальна зброя, друкарський верстат і багато іншого.
 10. Хоча в середньовіччя почали утворюватися перші вищі навчальні заклади, в цілому наука переживала далеко не кращі часи. У 12 столітті в Європі було не більше 10 вчених, у 13 – не більше 15, а в 14 – менше 25.
 11. Найпоширенішим напоєм у середніх віках було пиво. Пов’язано це було не стільки з алкогольною залежністю європейців, скільки з тим, що під час бродіння навіть брудна вода ставала менш небезпечною для здоров’я людини.

Це були найцікавіші факти про середніх століттях. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соцмережах. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про історію – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *