Цікаві факти про шипшину

Цікаві факти про шипшину

Цікаві факти про шипшину – це чудова можливість дізнатися більше про рослини сімейства рожевих. Він широко поширений в помірних і субтропічних регіонах Північної півкулі. Плоди цієї рослини широко застосовуються у медичній, харчовій і косметичній промисловості.

Отже, перед вами найцікавіші факти про шипшину.

17 цікавих фактів про шипшину

 1. Сьогодні відомо про приблизно 400 різновидів шипшини. А ось кількість сортів шипшини коливається в межах від 10 000 до 50 000.
 2. У Російській Федерації виростає 50-100 видів шипшини, багато з яких ростуть тільки тут і ніде більше.
 3. Тривалість життя шипшини становить приблизно 30-50 років. Проте вік деяких різновидів може досягати декількох століть, являючи собою вже не чагарники, а цілі дерева (див. цікаві факти про дерева).
 4. Шипшина травневий має найбільше поширення та господарське значення в світі.
 5. У народі терням нерідко називають шипшина собача.
 6. Зазвичай кущі шипшини виростають до 2-3 м у висоту, при цьому певні види рослин можуть досягати 15 см, так і 10 м!
 7. Найстаріша шипшина собача росте в Німеччині, поруч з одним з місцевих соборів. Згідно з деякими оцінками, його вік може досягати 1000 років.
 8. Цікавий факт, що шипшина французький володіє здатністю перетворюватися в ліану. Завдяки цьому його гілки обвиваючись навколо стовбурів дерев можуть добиратися до сонця.
 9. Найбільша шипшина, троянда Бенкс, зростає в американському штаті Арізона. Сьогодні рослина покриває площу в 740 м2. Навесні на ньому розпускається до 200 000 кольорів.
 10. Шипшина має добре розвинену кореневу систему, яка йде в землю на 4-5 м.
 11. Чи знаєте ви, що квітки шипшини закриваються на ніч для захисту пилку від роси? Крім цього, вони також закриваються і напередодні дощу.
 12. Існують сорти шипшини, на стеблах яких відсутні зубці.
 13. Цвітіння шипшини триває протягом приблизно 3-х тижнів, при цьому окремі квітки цвітуть протягом 2-х діб.
 14. Плоди рослини багаті вітаміном С. Кількість аскорбінової кислоти в шипшині в 10 разів більше, ніж у плодах чорної смородини (див. цікаві факти про смородину) і у 50 разів більше, ніж у лимоні.
 15. Шипшина зморшкуватий скидає насіння прямо в море, після чого вони з часом досягають узбережжя і можуть вирости в якому-небудь місці.
 16. В пелюстках тої ж шипшини морщинистої міститься велика кількість ефірної олії, яка має в’яжучу, бактерицидну і протизапальну дію.
 17. На Кавказі молоді пагони троянд вживали в їжу в якості овочів, а з листя і плодів шипшини заварювали чай. У свою чергу в Словенії з шипшини виготовляють як безалкогольні напої, так і різні лікеро-горілчані вироби.

Це були найцікавіші факти про шипшину. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соцмережах. Якщо вам взагалі подобаються цікаві факти про природу – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *