Цікаві факти про Стендаля

Цікаві факти про Стендаля

Цікаві факти про Стендаля – це чудова можливість дізнатися більше про творчість французького письменника. Він вважається одним з родоначальників психологічного роману. Його твори входять в шкільну програму безлічі країн світу.

Отже, перед вами найцікавіші факти про Стендаля.

18 цікавих фактів про Стендаля

 1. Стендаль (1783-1842) – письменник, автобіограф, біограф і романіст.
 2. Справжнє ім’я літератора – Марі-Анрі Бейль.
 3. Чи знаєте ви, що письменник не публікувався під псевдонімом Стендаль, але і під іншими іменами, в числі яких Бомбу?
 4. Протягом усього життя Стендаль ретельно приховував свою особистість, внаслідок чого був відомий не як белетрист, а як автор книг, присвячених історичним і архітектурним пам’яткам Італії (див. цікаві факти про Італію).
 5. У дитинстві Стендаль познайомився з одним єзуїтом, який примушував його вивчати Біблію. Це призвело до того, що незабаром у хлопчика розвинулося почуття жаху і недовіри до священиків.
 6. Стендаль брав участь у війні 1812 р., але в якості інтенданта – в боях не брав участі. Письменник на власні очі бачив, як горіла Москва, а також був свідком легендарного Бородінської битви.
 7. Після закінчення війни, Стендаль цілком зайнявся письменницькою діяльністю, яка стала його основним джерелом доходів.
 8. Ще в молодості Стендаль заразився сифілісом, зважаючи на стан його здоров’я постійно погіршувався до кінця життя. Коли він відчував себе вкрай погано, літератор користувався послугами стенографіста.
 9. Цікавий факт, що улюбленим письменником Стендаля був Мольєр.
 10. Після остаточної поразки Наполеона, Стендаль облаштувався в Мілані, в якому провів 7 років.
 11. Німецький філософ Фрідріх Ніцше називає Стендаля «останнім великим психологом Франції».
 12. Знаменитий роман Стендаля «Червоне і чорне» був написаний на основі кримінальної статті в одній з місцевих газет.
 13. Вищезгадану книгу високо оцінював Олександр Пушкін (див. цікаві факти про Пушкіна).
 14. Автором слова «турист» є Стендаль. Вперше воно з’явилося в творі «Записки туриста» і з тих пір міцно закріпилося в лексиконі.
 15. Коли прозаїк розглядав його захоплюючі твори мистецтва він впадав в ступор, перестаючи помічати все на світі. Сьогодні дане психосоматичний розлад називається «синдром Стендаля».
 16. Максим Горький говорив, що стендалівські романи можна вважати «листами в майбутнє».
 17. У 1842 р. Стендаль прямо на вулиці втратив свідомість і через кілька годин помер. Ймовірно, класик помер від повторного інсульту.
 18. У заповіті Стендаль просив написати на своєму надгробку наступну фразу: «Арріго Бейль. Міланець. Писав, любив, жив».

Це були найцікавіші факти про Стендаля . Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соцмережах. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про великих людей, – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *