як виглядає плід на 12 тижні вагітності

Вагітність 12 тижнів: що відчуває мама і як розвивається малюк в утробі

Закінчення першого триместру припадає на 12 тиждень вагітності. Це той час, коли жінка може трохи перевести дух і розслабитися. Самопочуття її стає краще, проходить токсикоз, який доставляв неприємні відчуття і настає більш спокійний час для плода.

На цьому терміні вже малоймовірна загроза переривання вагітності. Токсикоз відступив, а значить, саме час поповнити запаси вітамінів і мінералів в організмі. І спостерігати за ледь помітний кругленький животик. Ну і, звичайно ж потрібно, періодично відвідувати лікаря і здавати необхідні аналізи.

Зміни в організмі на 4 місяці вагітності

Цей етап ознаменувався остаточним формуванням головного мозку майбутнього малюка, який вже схожий на мозок дорослої людини, тільки поки він відрізняється маленьким розміром і недосконалим функціоналом.

Вагітність 12 тижнів фото

Починаючи з цього моменту, нервова система малюка приступає до формування нових нервових зв’язків розвитку та вдосконалення.

Рухи плоду стають дещо хаотичними з–за поки ще слабкого контролю з боку нервової системи і в той же час помітно активніше за рахунок зміцнення м’язової тканини.

Незважаючи на досить активне пересування дитини в навколоплідних водах, мама цього практично не відчуває.

Які ще зміни відбуваються у розвитку плоду

 • Малюк як і раніше одержує харчування за крахунок пуповини і плаценти, незважаючи на відходження пуповини від кишечника;
 • Печінка і жовчна система починають активно функціонувати, допомагаючи малюку краще перетравлювати жири;
 • Ґрунтуючись на дані УЗД, лікар може визначити стать дитини, так як область геніталій вже достатньою мірою сформована;
 • Повністю оформляється і активно зростає плацента, на яку поступово покладається функція вироблення гормонів, необхідних для запобігання ускладнень вагітності.

12 неділя вагітності

Загроза переривання вагітності (у разі якщо спостерігалися ускладнення) зникає у зв’язку поступовим згасанням функцій жовтого тіла яєчника за рахунок зростаючого впливу плаценти.

Відповідно зникає необхідність підтримуючої гормональної терапії.

За рахунок поступової стабілізації гормонального рівня жінку перестає мучити заколисування в транспорті і нудота вранці.

Залишається лише невелика сонливість, але враховуючи, в якому стані вона знаходиться це нормальне явище.

Що відчуває майбутня мама на 12 неділі вагітності

Плід продовжує розвиватися з основних відчуттів, які відчуває жінка на терміні вагітності 12 тижнів можна виділити наступне:

як виглядає плід на 12 тижні вагітності

 1. Дно піднімається з порожнини малого тазу матки, збільшується в розмірах, відчувається біля лобка.
 2. Поступово підвищується навантаження внутрішніх органів, працюючих в режимі підсилення, збільшує кількість циркулюючої крові по судинах і може створити відчуття жару і прискореного серцебиття у жінки у зв’язку зі збільшенням основного обміну.
 3. На цьому терміні вагітності живіт практично ще не помітний, незважаючи на те, що матка знаходиться у стадії активного зростання.
 4. Все те, що відчуває жінка, а саме розпливчастість талії і округлення в області грудей, поки непомітно оточуючим.
 5. Може виникати відчуття легкого свербіння в момент збільшення грудей і це природно, адже шкіра в цей момент розтягується. Точно такі ж відчуття можуть доставити дискомфорт в області стегон і живота, саме ці місця схильні розтяжок. У цей час шкіра потребує догляду, що потім допоможе їй швидше прийти в норму.
 6. Судинні зірочки і пігментація, від цього теж не застраховані жінки під час вагітності, але це не небезпечно і після пологів від цих явищ не залишиться і сліду.

На терміні вагітності 12 неділь плід розвивається, і відчуття жінки змінюються. Матка поступово покидає порожнину малого тазу, зменшуючи тиск на сечовий міхур.

Жінка не так часто як раніше відчуває позиви до сечовипускання, але, незважаючи на це об’єм сечі збільшується. Однак тепер матка тисне на кишечник, викликаючи метеоризм, запори і здуття живота.

Так як з 12 тижня починає рости живіт, необхідно подумати про зміну гардероба. Тепер про одяг стягуючий груди і живіт потрібно на деякий час забути.

Зручність і тепло дуже важливі, від цього залежить здоров’я самої мами і майбутньої дитини. Крім того підбирати взуття на низькій слизькій підошві.

Жінка може додати у вазі приблизно на 3,5 кг. А в разі сильного токсикозу навпаки скинути пару кілограм, але швидко відновити їх, починаючи з 12 тижня.

Як виглядає плід на 12 тижні вагітності

Вага плоду на терміні 12 тижнів досягає 15 грам, а зріст приблизно 7–9 см від куприка до тім’ячка. Починаючи з цього періоду для лікарів дуже важливі показники росту і довжини в сукупності з вагою для проведення подальшої оцінки на предмет нормального розвитку плоду.

як виглядає плід на 12 тижні вагітності

До цього тижня формування плоду практично завершено, всі органи системи вже є, і вони працюють одночасно з тим продовжуючи вдосконалюватися у розвитку.

У майбутньої дитини вже видно пальчики на верхніх і нижніх кінцівках, вони навіть розділені між собою, але нігтики поки відсутні, тільки–тільки починаючи формуватися.

Поступово оновлюються клітини шкіри, закладаючи унікальні відбитки пальців.

У цей час у малюка, що знаходиться в утробі матері починають з’являтися зачатки брів, вій і волосків.

Плід вже здатний будувати гримаси, відкривати рот і класти в нього пальчик.

Перекидаючись і плаваючи в порожнині матки, що розвивається плід може махати руками і ногами. У цей момент жінка відчуває поштовхи. На терміні вагітності 12 тижнів можна визначити стать малюка, так як зовнішні статеві органи вже сформовані. На цьому ж етапі активно формується і імунна система.

Аналізи, призначувані на цьому терміні

Протягом усього строку вагітності жінці доведеться регулярно відвідувати лікаря і проходити обстеження, здаючи аналізи такі як:

 • Кров на ВІЛ, гепатит B та інфекційні захворювання;
 • Резус фактор для визначення групи крові;
 • Біохімічний аналіз;
 • Кров на рівень глюкози;
 • Мазок з піхви на мікрофлору;
 • Загальний аналіз сечі.

Відчуття болю у животі і попереку

Процеси, що відбуваються усередині жінки, не можуть пройти непомітно. Потовщення і розтягнення зв’язок матки супроводжується певними відчуттями, але болючими вони бути не повинні.

вагітність 12 тиждень

Припустимо хіба що невеликий дискомфорт внизу живота, але відчуття ці нетривалі і легкі. Нав’язливі ж відчуття повинні насторожити і стати закликом до дії негайно звернутися до лікаря за консультацією.

Не виключено, що для виявлення причини і її усунення буде призначено ряд аналізів.

Особливу небезпеку представляють болі в області попереку, що не проходять протягом 2 годин. Вони можуть сигналізувати про підвищеномий тонус матки.

Якщо больові відчуття супроводжуються кров’яними виділеннями на одязі або мазками коричневого кольору, це може стати причиною відшарування плаценти від плодових яблучок.

Щоб запобігти викидня, може, доведеться лягти в лікарню на збереження.

Постійне спостереження у лікаря, здоровий спосіб життя і позитивні емоції допоможуть жінці добре себе почувати під час вагітності і народити здорову дитину.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *