які виділення при вагітності

Виділення при вагітності: різновиди початку строку

Виділення з піхви — це природний процес, який не повинен насторожувати жінку. Все ж бувають ситуації, коли деякі види виділень можуть говорити про проблеми з жіночим здоров’ям.

Якщо ж говорити про вагітність, то в такий період виділень стає більше, про що говорять багато дівчат, крім того, на перших тижнях виділення стають більш густими і слизовими.

На ранніх термінах жінки часто стикаються з іншими видами виділень, які можуть сигналізувати про небезпеку.

У даній статті ми розповімо про те, які повинні бути виділення при вагітності на ранніх термінах до затримки, а також які виділення будуть вважатися відхиленням від норми.

Які виділення можна вважати нормальними на певних термінах

Лікарі відзначають, що для кожного періоду вагітності, організм перебудовується і поступово готується до пологів, при цьому і виділення можуть бути змінені.

які виділення при вагітності

Так як ми говоримо про перший триместр, варто розписати цей час по тижнях:

 • 1 тиждень – у цей період дівчата можуть зіткнутися з останньою кровотечею, тобто виділення будуть більше схожі на менструацію;
 • 2 тиждень – виділення можуть мати слизовий вигляд, в деяких випадках присутня невелика кількість крові, на цей період припадає закріплення плодового яйця до порожнини матки;
 • 3 тиждень – часто зустрічаються незначні болі в животі, що носять тягнучий характер, виділення можуть стати кремоподібними і злегка рожевими, в рідкісних випадках слиз набуває коричневий або жовтий колір;
 • 4 тиждень – у цей період кров сильніше приливає до області матки, з–за чого починає виділятися більш густий та рясний секрет білого кольору, у деяких випадках виділення залишаються прозорими, дуже рідко в слизу присутня кров;
 • 5 тиждень — на цей момент вироблення секрету нормалізується, тому виділення стають прозорими, менш рясними і товщим, при цьому у них не буде запаху;
 • 6 тиждень — секрет може стати повністю прозорим, або ж придбати білий відтінок, при цьому виділення не повинні мати запаху;
 • 7 тиждень – так як кровотік в області матки посилюється, то кількість секрету може значно збільшитися, при цьому густота виділень знижується, вони стають більш рідкими;
 • 8 тиждень – секрет може придбати трохи кислий запах, а колір стає більш світлим, консистенція може стати злегка густа, якщо виділення на такому терміні набувають коричневий колір, це може призвести до викидня;
 • 9 тиждень — вже на цьому етапі виділення стають рідкими і прозорими, при цьому вони не мають неприємного запаху.

На десятому тижні жінка повинна пройти перший гінекологічний огляд, виділення на цьому етапі вагітності не відрізняються від дев’ятого тижня, але в секреті може бути невелика кількість крові.

Якщо дівчина не зазначає хворобливість внизу живота, то вона може не переживати.

Кров може з’явитися після статевого акту, з–за розвитку ерозії шийки матки або після огляду на гінекологічному кріслі.

Які виділення перші тижні вагітності

Виділення на ранніх термінах вагітності можуть мати різний колір і консистенцію, багато дівчат зауважують, що на певному терміні можуть з’являтися жовті, рожеві, зелені, коричневі виділення, в секреті може бути кров, або ж виділення набувають неприємний запах.

Якщо всі ці ознаки присутні у вагітної, їй слід в найкоротші терміни звернутися за допомогою до лікаря, який веде вагітність.

Білі

Білі виділення, які стають більш густими, можуть вказати на те, що у майбутньої матері розвивається молочниця.

білі виділення при вагітності

Секрет, що виділяється в такий період, може бути схожий зовні на сир, а також він володіє різким кислим запахом.

Дане захворювання обов’язково потрібно лікувати, інакше це може викликати негативні наслідки для здоров’я плоду і жінки.

Проводити лікування самостійно не слід, лікування має призначати тільки лікар.

Коричневі

Якщо виділення на ранніх термінах вагітності до затримки придбали коричневий колір, то необхідно в найкоротші терміни звернутися за допомогою до фахівця.

Це той симптом, з яким стикаються багато жінок в період виношування дитини, особливо в першому триместрі.

Такі виділення будуть вважатися нормою тільки в тому випадку, якщо вони проявляються виключно на момент передбачуваної менструації.

У будь–якому випадку слід звернутися за допомогою до лікаря, щоб виключити загрозу викидня, так як темні виділення можуть говорити про відшарування плаценти.

В такий час жінці рекомендується відмовитися від статевого життя, більше відпочивати, а також лікар може призначити медикаментозну терапію.

Рожеві

Рожеві виділення при вагітності на ранніх термінах не завжди є нормою, але вони можуть виникати в тому випадку, якщо:

Рожеві виділення при вагітності

 1. В період імплантації зародка в порожнину матки. Так як плодному яйцю необхідно закріпитися на поверхні матки, це може викликати незначні пошкодження, що веде до виділення мінімальної кількості крові. Це забарвлює виділення в рожевий відтінок.
 2. Зміна гормонального тла також може стати причиною появи рожевих виділень. Кількість прогестерону в організмі значно підвищується, з цієї причини слизова піхви і шийка матки стають м’якими і вразливими, їх дуже легко пошкодити. Виділення стають рожевими після статевого акту, огляду гінекологом або навіть після проведення УЗД. Якщо через кілька годин секрет знову стає прозорим, то майбутня мати може не турбуватися про стан плоду.
 3. Недостатня кількість прогестерону в організмі. Виділення можуть виникати тільки в той період, коли жінка зазвичай очікує початок менструації.

Жовті

Жовті виділення при вагітності на ранніх термінах не можна назвати нормальними, тому вони повинні насторожити майбутню маму.

Коли секрет набуває жовтий відтінок, це може бути свідченням появи інфекції, найчастіше такі виділення свідчать про наявність захворювань, які передаються під час статевого акту.

Додаткові симптоми:

 • підвищення температури тіла;
 • болі в нижній частині живота;
 • різкий і неприємний запах виділень.

Такі прояви не завжди говорять про те, що інфекція потрапила в організм вже після вагітності, так як інфікування могло статися за довгий час до настання зачаття.

Під час вагітності імунітет сильно слабшає, а це в підсумку призводить до того, що інфекція починає активно поширюватися.

В даному випадку жінці слід звернутися за допомогою до лікаря, щоб він призначив обстеження і лікування.

Зелені

На форумі часто обговорюють виділення на ранніх термінах вагітності, і в деяких випадках жінки стурбовані тим, що секрет набуває зелений відтінок, і є про що турбуватися, так як це є симптомом трихомоніазу.

Зелені виділення при вагітності

До додаткових ознак можна віднести:

 • різкий неприємний запах;
 • відчуття дискомфорту у піхві;
 • прояв сильного свербежу;
 • печіння слизових.

Такий вид інфекції дуже небезпечний, так як в деяких випадках він призводить до переривання вагітності, якщо вчасно не провести лікування.

При прояві такої симптоматики, слід негайно звернутися за допомогою до лікаря, який призначить повноцінне лікування ліками, не токсичними для плода.

Бежеві

Ми вже говорили про те, що значать коричневі виділення при вагітності на ранніх термінах, але іноді трапляється так, що секрет набуває бежевий відтінок.

У цьому випадку варто відвідати гінеколога, так як колір виділень вказує на запальний процес в статевих органах, або ж на значну нестачу прогестерону в організмі.

Кров’янисті

У тому випадку, коли виникають кров’янисті виділення, вони викликають паніку у вагітної жінки, так як виділення крові не є нормальним процесом.

кров'янисті виділення

У цьому випадку слід негайно викликати швидку допомогу, або звернутися до гінеколога, щоб точно встановити причину появи крові.

Бувають такі випадки, коли дані про виділення абсолютно не небезпечні, і виникають тільки в ті дні, коли у жінки, ймовірно, повинні початися менструальні виділення.

Також кров може з’явитися при закріпленні ембріона на стінці матки, але в будь–якому випадку жінці знадобиться термінова консультація лікаря.

Інші причини появи крові в секреті:

 • пошкодження або роздратування шийки матки;
 • розвиток позаматкової вагітності;
 • захворювання інфекційного характеру;
 • різні види травм;
 • освіта міом чи поліпів у матці;
 • пузирний замет.

Кров’янисті виділення на ранніх термінах вагітності небезпечні не тільки для плода, але і для майбутньої матері, так як позаматкова вагітність може призвести до серйозної кровотечі.

При такій патології додатково виникають болі в області живота, що може супроводжуватися підвищенням температури тіла, ознобом, слабкістю, нудотою і блювотою.

У такому разі швидка допомога повинна бути викликана в самі короткі терміни.

Не менш небезпечне міхурово занесення, в цьому випадку плацента формується з патологіями, з–за чого плід гине, але при цьому не відторгається організмом, що несе загрозу не тільки здоров’ю, але й життя жінки.

Молочниця на ранніх термінах

Як вже говорилося вище, білі виділення при вагітності на ранніх термінах найчастіше говорять про наявність молочниці.

Молочниця може виникати на початку вагітності майже у всіх жінок

Кандидоз виникає практично у 90% всіх вагітних, особливо сильно він виражений у тих жінок, які до вагітності страждали від цього захворювання.

В період виношування плоду, імунна система знижує свою активність, з–за чого і починають розвиватися грибки.

Крім того, прогестерон значно змінює середовище піхви, вона стає кислою, що сприяє розвитку кандидозу.

До симптомів можна віднести:

 • кислий запах виділень;
 • поява свербіння статевих органів і печіння;
 • виділення набувають білий колір і стають густими;
 • статеві органи можуть почервоніти.

Існує безліч препаратів, за допомогою яких можна вилікувати цю недугу, але вагітній жінці варто пам’ятати, що робити призначення ліків може тільки лікуючий лікар. Найчастіше призначаються такі популярні препарати, як Пімафуцин і Гексикон.

Лікування повинне проходити курсами, в іншому випадку позбавитися від молочниці буде дуже складно, також важливо призначити лікування статевого партнера, щоб виключити повторне зараження.

Вирішувати проблему відразу не обов’язково, але можна полегшити стан майбутньої матері ліками.

Також варто дотримуватися певних правил:

 • прибрати з раціону солодкі продукти і випічку;
 • віддавати перевагу свіжим фруктам і овочам;
 • вживати більше кисломолочної продукції без цукру;
 • варто відмовитися від застосування засобів для інтимної гігієни;
 • білизна повинна бути тільки з натуральних матеріалів;
 • душ слід приймати не менше двох разів на день.

Сама по собі молочниця не небезпечна для жінки і плоду, але в деяких випадках грибок починає дуже активно розвиватися і заражає плід, що призводить до відшарування плаценти і викидня.

У яких випадках слід звернутися до лікаря

Кожна вагітна повинна знати, які виділення при вагітності на ранніх термінах є нормою, і про це ми докладно розповіли вище.

Тепер же варто пояснити, в якій ситуації слід звернутися за допомогою до гінеколога.

Консультацію не слід відкладати якщо:

 • у піхві виникає свербіж і печіння;
 • колір вагінальних виділень змінився на коричневий, жовтий, зелений або кров’яний;
 • виділення неприємно пахнуть;
 • секрет став пінитися;
 • з’явилися болі внизу живота;
 • відчувається сильний дискомфорт.

Варто пам’ятати, що самолікування в даному випадку неприпустимо, так як багато лікарських препаратів не можна застосовувати при виношуванні дитини.

Повноцінну терапію зможе призначити тільки лікар. На додаток варто сказати, що виконання простих правил допоможе уникнути появи проблем з жіночим здоров’ям.

У будь–якому випадку, якщо виділення раптом змінили колір, слід негайно звернутися за допомогою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *