ВНЖ, ПМЖ і громадянство Італії

Переваги ВНЖ—статусу резидента Італії

 • Проживання в країні з високим європейським рівнем життя і соціальною захищеністю;
 • Доступ до якісного медичного обслуговування та освіти;
 • Можливість оформити ВНЖ для всієї родини;
 • Відсутність вимог до знання італійської мови;
 • Отримання громадянства через 10 років проживання;
 • Доступ до кредитування в італійських банках;
 • Можливість зареєструвати підприємство; відкрити філію іноземної юридичної особи або купити готовий бізнес в Італії.

Податковий резидент Італії

Податкове законодавство Італії пропонує гнучку податкову політику і пільгове оподаткування для своїх резидентів.

Ставши податковим резидентом Італії, Ви отримуєте можливість отримати унікальну податкову пільгу за принципом Non Domiclied Resident.

З основних нововведень в умови податкової резиденції Італії стали зміни до податкового законодавства 2017 року, які ввели концепцію недоміцильного податкового резидента Італії-non domiciled resident.

Основною перевагою цього закону є одноразова сплата податку на особистий дохід на рік, задекларувавши дохід у будь-яких розмірах, отриманий за межами Італії, як фіксований податок:

 • 100 тис. євро податок на дохід основного заявника;
 • 25 тис. євро податок на дохід на кожного члена сім’ї.

ВНП як вибране місце проживання-Residenza elettiva

Ця категорія призначена для іноземців та членів їх сімей, які хотіли б проживати в Італії, без необхідності працювати або інвестувати в бізнес.

Згідно вимогам, заявники на цю категорію повинні надати документальне підтвердження достатніх фінансових коштів, джерелами яких є приватні доходи (дивіденди, інвестиції, пенсія тощо), нерухомість, стабільна економічна і комерційна діяльність.

Бізнес імміграція в Італію-lavoro autonomo

Дана категорія імміграції в Італії призначена для тих, хто хотів би займатися самостійною діяльністю в цій країні (lavoro autonomo) — для професіоналів, бізнесменів, кваліфікованих фахівців, спортсменів, партнерів і консультантів італійських фірм, для працівників індустрії розваг, менеджерів або висококваліфікованих співробітників компаній, які засновані в Італії або мають там свої філії, для викладачів Вузів і науковців, письмових та усних перекладачів.

Імміграція в Італію за інвестиції-permesso di soggiorno per investitori

Віза інвестора, призначена для осіб, які планують інвестувати в Італію капітал у розмірі від 500, 000 євро. Інвестиційна віза дає право отримати безстроковий ВНП, а в подальшому і громадянство Італії.

ВНП через працевлаштування в Італії

Ця категорія призначена для тих, у кого є трудовий договір від італійського роботодавця та дозвіл на працевлаштування — Nulla Osta al lavoro subordinato, надана Імміграційного Бюро.

Возз’єднання сім’ї в Італії

Члени сім’ї громадянина або іноземця, на законних підставах проживаючого в країні, можуть іммігрувати до Італії на цій підставі.

Члени сім’ї включають в себе:

 • законний чоловік/дружина;
 • неповнолітні діти і діти чоловіка/дружини, які не перебувають у шлюбі;
 • залежні дорослі діти з серйозними проблемами зі здоров’ям;
 • залежні батьки, у яких немає інших дітей в країні їх походження або батьки старше 65 років, інші діти яких не можуть надати їм підтримку у зв’язку з серйозними проблемами зі здоров’ям.

Постійний вид на проживання в Італії — Carta di soggiorno

Перебування в країні на законних підставах 5 і більше років дає іноземцю право отримати картку постійного резидента Італії. Для оформлення посвідки на проживання, крім особистих документів, необхідно також підтвердити наявність постійного доходу не нижче встановленого соціального мінімуму.

Як отримати громадянство Італії

Законодавство передбачає можливість отримати паспорт громадянина Італії:

 • на підставі походження, якщо один або обидва батьки є громадянами Італії;
 • на підставі народження на території Італії, за умови, що батьки невідомі або є особами без громадянства;
 • на підставі шлюбу з громадянином Італії (право на отримання громадянства набувається після двох років проживання в Італії після шлюбу);
 • натуралізація — в загальному порядку можлива через 10 років законного проживання в Італії, проте існує ряд випадків скорочення даного терміну.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *