вироби з бісеру своїми руками

Вироби з бісеру своїми руками: квіти, схеми для початківців, фото

Плетіння з бісеру – дуже цікаве і захоплююче заняття. Більше того, результат завжди виходить таким красивим, навіть невмілі рукодільниці будуть милуватися своїми творіннями. Сам бісер додає краси виробу, якщо він правильно підібраний. У статті розберемо докладно як робити вироби з бісеру своїми руками, схеми для початківців, квіти і гарні композиції з них. А так само, ви знайдете тут поради щодо вибору матеріалу і процесу плетіння.

Забігаючи вперед, варто відзначити, що вироби з бісеру досить прості у виконанні, але вимагають акуратності та зосередженості, так як робота йде з досить дрібним матеріалом.

Для початківців ми пропонуємо освоїти техніку плетіння квітів. Вони завжди можуть стати в нагоді окремо. Наприклад, для прикраси будь–яких предметів і аксесуарів: сумки, фоторамки, шкатулки, кольє, брошки і так далі. А можна зібрати з них букет або зробити дивовижні рослини в горщиках, схожі на справжні. Такими виробами варто прикрасити інтер’єр або подарувати друзям як сувенір.

вироби з бісеру своїми руками
Яскраві квіти з бісеру

Що можна зробити з бісеру своїми руками? Це можуть бути і милі фіалки, і розкішні орхідеї, троянди, навіть дивовижні суцвіття гіацинтів. Освоївши декілька прийомів і суть плетіння, можна фантазувати і створювати чарівні композиції з такого дивного матеріалу, як бісер.

Поради для початківців та майстринь

Тим, хто вирішив освоїти майстерність плетіння з бісеру та створити своїми руками прості вироби, квіти, далі в статті наведені схеми та описи всього процесу, але перед початком процесу варто правильно підготуватися і вибрати матеріал.

як робити вироби з бісеру
Інструменти для плетіння з бісеру

По–перше, виберіть гарний бісер. Для початку освоєння цього виду рукоділля, багато хто вважатиме достатньім купити дешевий китайський бісер. Але це омана. Візьміть відразу хороші намистини. Вони самі просяться в роботу і надихають на творчий процес. Будь–яка робота, виконана з якісного матеріалу, буде виглядати гідно.

Отже, яким повинен бути бісер: рівної форми, злегка приплюснутий біля отворів. Саме такі намистини будуть лягати рівно і красиво у виробі.

Тепер поговоримо про дріт, це дуже важливий елемент роботи з бісеру. На нього йде нанизування намистинок і кріплення їх у виробі. Візьміть дріт середньої товщини. Тонкий не буде правильно тримати задуману форму деталей, а товстий буде відволікати на себе увагу і порушувати гармонію створеного дива.

прикраси з бісеру своїми руками
Ніжна лілія з бісеру

Всі матеріали, для цього виду творчості, продаються в спеціалізованих відділах для рукоділля і можуть бути в магазинах швейної фурнітури.

Для роботи над створенням вироби потрібно використовувати схему. Для кожного виду квіточки вона своя. Після того, як поєднано кілька елементів їх потрібно зібрати воєдино. Так вийде гарний і цілісний виріб.

Починаємо творчий процес

Перед роботою необхідно підготувати. Не варто нехтувати цим підготовчим етапом. Він дуже важливий для правильної організації творчого процесу.

легкі вироби з бісеру
Квіти з бісеру покрокове виконання

Отже, що потрібно зробити і як організувати місце перед роботою:

 1. Постеліть на робочу, рівну поверхню світлу, не слизьку тканину.
 2. Виберіть тільки той бісер і ті кольори, які потрібні для даної конкретної роботи, розкладіть його по купках, за кольором на рівну ворсисту поверхню, щоб намистинки не розкотилися і не ковзали.
 3. Підготуйте невеликі відрізки ліски (якщо планується виготовлення квітів з волосіні) і дроту. Їх потрібно нарізати маленькими гострими ножицями.
 4. Підготуйте зрозумілу схему, яку заздалегідь потрібно опрацювати, і відзначити всі кольори для того чи іншого елемента.

Коли все це зроблено, сміливо приступайте до творчості. Далі наведено детальні описи схем і процес роботи над квітами з бісеру, поетапно.

вироби з бісеру своїми руками
Покрокове фото плетіння

Схеми і опис

Тепер розглянемо покроково, створення прикрас з бісеру своїми руками, схеми кольорів для початківців і докладні фото процесу роботи над ними.

Пропонуємо зробити дивовижну річ – горщик з трояндами. Для цього ми розберемо докладно, як сплести квітку троянди. А вже коли ви зробите кілька таких бутонів і листочків, вам не складно буде зібрати їх в кущик і закріпити в декоративному горщику. Тепер про все докладно.

прикраси з бісеру схеми фото
Схеми плетіння з бісеру

Троянда. Майстер–клас з фото

Для роботи нам потрібно підготувати бісер двох кольорів. Для бутона візьміть рожевий або червоний, можна жовтий, будь–який за бажанням. Для стебел і листочків – зелений.

прикраси з бісеру своїми руками схеми
Варіант плетіння рози з бісеру

Тепер ідіть схемою на фото і виконуйте все акуратно, не поспішаючи. Не нанизуйте намистинки занадто щільно на дріт і не робіть проміжків.

 1. Спочатку необхідно сформувати 3 петельки з нанизаними намистинами того кольору, який обраний для бутона. На кожну петельку 9 бісеринок.
 2. Тепер додайте ще кілька бусинок і вставте край дроту в центральну бусинку, перетягніть його.
 3. Тепер пропустимо дріт через крайню петельку і 7 бісеринок, закріпимо внизу пелюсточки.
 4. У нас вийшло 5 пелюсток, їх з’єднуємо і скручуємо в бутончик той, що всередині.
 5. Тепер плетемо листочки з зеленого бісеру так, як показано на фото. Це французька техніка плетіння. Кріпимо листочки до бутону знизу. Фіксуємо дротом.
вироби з бісеру схема
Майстер–клас плетіння троянди

Ось наш перший бутон готовий. Зробіть кілька таких бутонів і великі зелені листочки, для обрамлення композиції. Зберіть всі гілочки троянд в одну композицію і встановіть її в невеликий горщик декоративний, закріпивши всередині на гіпс або поролон.

Такий горщик з трояндами може зайняти гідне місце на поличці у кімнаті і прикрасити інтер’єр.

Ромашка з описом

А тепер пропонуємо змайструвати ромашки з бісеру:

 1. Візьміть білий і жовтий бісер, і так само дріт.
 2. Не відрізайте дріт від моточка, на нього настроміть білий бісер. Намистинок потрібно набрати стільки, щоб вийшла довжина 40 см з набраними бісером.
 3. Тепер формуємо петельки пелюсток ромашки. Довжина кожної петельки близько 2 см. Складаємо край дроту з бісером і скручуємо дріт, сформувавши петельку. Так робимо 9 петельок.
 4. Тепер черга жовтої серединки. Візьміть жовтий дріт 10 см і жовтий бісер. Надіньте 10 штучок на дріт і сформуйте петельку, потім на інший кінець наберіть ще 5 бусинок і просмикніть в петельку, закрутіть дріт.
 5. Тепер збираємо квітку. Увіткніть дріт з жовтою серединкою всередину білих петельок і скрутіть дріт внизу квітки.
 6. Для ромашки можна зробити прості листочки і прикрутити їх до стеблинки
 7. Стеблинку ромашки можна замотати зеленою тейп стрічкою або зеленою стрічкою.
 8. Зробіть кілька таких ромашок і поставте у вазу.
прикраси з бісеру своїми руками схеми
Схема плетіння ромашки

Фіалка: плетіння самої квітки і зелених пелюсток

А тепер, спробуємо зробити квіти фіалки. З бісеру вони виходять чарівної краси. Для роботи нам буде потрібно підготувати дріт і бісер бузкового кольору для пелюсток квітки, жовтого кольору для серединки, зеленого кольору для листочків.

 1. Спочатку робимо квітку. Для зручності в роботі, наберіть відразу багато бісеру на дріт, не відрізаючи його кінець моточка, працюйте вже з тим бісером, який на дроті.
 2. Першу пелюстку формуємо так: беремо 6 бісеринок, робимо петельку, потім, навколо петельки ще одну петельку навколо. Це одна пелюстка.
 3. Бісер присувайте досить щільно один до одного.
 4. Робіть кілька таких пелюсток для однієї фіалки (5-7 пелюсток), просто формуючи і скручуючи між собою петельки.
 5. Для серединки наберіть 8 жовтих бісеринок на дріт і зробіть петельку. Так само зробіть другу петельку. Скрутіть їх між собою і застроміть всередину квітки фіалки. Внизу скрутіть дріт.
 6. Стеблинка можна замотати зеленою тейп стрічкою або зеленою стрічкою.
вироби з бісеру схема
Схема плетіння фіалки з бісеру

Таких квіточок можна зробити кілька для однієї композиції. Ви можете самостійно варіювати розмір квіточок, збільшенням або зменшенням кількості намистинок в пелюстках і кількістю самих пелюсток. Для петельок серединки, теж можна використовувати більшу або меншу кількість бісеринок.

Головне в цьому процесі не поспішати, робити все акуратно і щільно притискати бісеринки одну до одної.

Зробіть до фіалки зелені пелюстки і зберіть в букет, який можна встановити в горщик. У цьому букеті може бути кілька великих і кілька маленьких квіточок. Композицію оформіть навколо листочками. Так фіалки будуть як справжні.

 прикраси своїми руками з бісеру
Ще один варіант плетіння фіалки з бісеру

Далі представлено ще декілька фото виробів з бісеру своїми руками і схеми для початківців з плетіння квітів та відео.

Щоб краще і наочніше зрозуміти процес плетіння вироби або квітів з бісеру своїми руками, подивіться відео для початківців, де докладно описані схеми і робота з ними.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *