Як коронавірус вплинув на модну індустрію

Спалах коронавіруса викликала паніку не тільки серед звичайних людей. Пандемія торкнулася світову моду. «Як вплинув коронавірус на індустрію моди в 2020-му році і що буде далі?» — дізнатися актуальну інформацію в нашій статті.

Збитки в модній індустрії

Достовірні джерела стверджують, що перші спалахи епідемії були зареєстровані у китайському місті Ухань. Події почали розгортатися у січні 2020-го року і до березня досягли свого апогею.

Пандемія зараження і масового занепокоєння триває досі. Вірус Covid-19 поширився по всьому світу. Сотні тисяч заражених зареєстровані у всіх країнах, їх кількість зростає щодня. Такому швидкому поширенню частково сприяло те, що китайський Ухань — місто-мільйонник, з добре розвинутими транспортними і торговими шляхами сполучення.

Щоб уникнути масового зараження людей, більшість держав закрили кордон з Китаєм. Були перекриті шляхи авіасполучення, магазини. Введено заборону на імпорт продуктів харчування і товарів. Суворі обмеження торкнулися і модної індустрії.

Ні для кого не секрет, що саме в Китаї шиється більшість брендових речей. Власні фабрики з пошиття одягу, взуття та сумок на території Китаю є у таких брендів як H&m, Calvin Klein, Hilfiger, Adidas, Puma та інші. З-за зупинки роботи фабрик текстильна промисловість несе величезні збитки. На сьогоднішній день ця цифра за попередніми підрахунками аналітиків становить близько $2 млн.

Таким чином, коронавірус негативно вплинув на модну індустрію. Були закриті не тільки фабрики по виробництву текстильної продукції, але і фірмові магазини, що знаходяться в Китаї.

Пов’язано це в першу чергу з тим, що влада Китаю були змушені закрити на карантин кілька міст-мільйонників.

Враховуючи високу щільність населення, ці заходи є безпрецедентними в історії сучасного поширення штамів вірусів.

Кожна людина повинна розуміти всю серйозність ситуації і нести відповідальність за свою безпеку і здоров’я оточуючих людей. Людям рекомендовано дотримуватись режиму карантину, не відвідувати торгові центри, парки відпочинку. Роботу підтримують тільки магазини товарів першої необхідності, продуктові магазини та аптеки.

Зупинка торгівлі

Китайський ринок текстильної промисловості переживає спад в економіці. У багатьох містах внаслідок пандемії торгові центри пустують до невизначеного часу. Близько половини всіх торгових точок фірмових магазинів, таких як Nike, Adidas, Ralf Lauren, закрилися.

Інші магазини з-за сильного падіння їх відвідуваності були змушені обмежити години роботи. Зрозуміло, бренди понесли відчутні збитки. «Скільки ще триватиме економічна криза в модній індустрії?» — відповідь на це питання не знає ніхто, адже спрогнозувати подальший розвиток подій неможливо.

Скасування модних показів

Коронавірус зачепила всі галузі модної індустрії. У тому числі були скасовані всі масові заходи із залученням аудиторії. Уряд визнав їх небезпечними.

Всі модні будинки були змушені перенести покази своїх колекцій на невизначений термін. Скасовані травневі покази колекції, Тижня моди, які повинні були проводитися в Сеулі і Токіо. Деякі з них були переведені в онлайн-формат. Така міра покликана частково забезпечити приплив трафіку покупців, підтримати дизайнерів.

Онлайн-формат модного показу – це свого роду новий експеримент. Якщо він виявиться вдалим, велика ймовірність того, що в подальшому поряд зі звичайними показами будуть проводитися онлайн-презентації нових колекцій. Це, в свою чергу, приверне нових клієнтів і підніме рівень продажів одягу прет-а-порте.

Продаж масок

У зв’язку з виниклою пандемією зросла потреба в засобах індивідуального захисту. Люди скуповують рукавички, маски і респіратори. Багаторазова маска стала трендом. На хвилі популярності модні будинки стали активно використовувати її як аксесуар в своїх колекціях. Шовкові, мереживні, трикотажні маски з принтами, користуються попитом у молодих людей. Бренди заробляють на продажу цього аксесуара, тим більше в аптеках багатьох міст України одноразові маски не знайти.

Купити товар можна через інтернет, багато магазинів вже організували доставку до дверей. В умовах карантину ця послуга особливо затребувана.

Онлайн-покази — новинка в модній індустрії

Проведення онлайн-презентацій актуально і з тієї причини, що багато громадян і оглядачі фешн-індустрії, редактори глянцевих журналів не можуть виїхати за кордон. Спостерігати покази моди вони будуть за прямим трансляціям для гостей, які готує національна Палата італійської моди.

У зв’язку з виниклими обмеженнями на в’їзд і виїзд за межі іншої країни, багато хто з запрошених гостей не зможуть бути присутніми на модних заходах. Тому дизайнери і модні будинки прийняли рішення перенести події на наступний сезон. Хоч вони і стурбовані цими подіями, все ж намагаються знайти в цьому позитивні сторони. Модні будинки планують перенести сезон літніх розпродажів на більш пізній час. Активний попит, який прогнозують аналітики, повинен частково компенсувати збитки.

Мода проти коронавіруса

Модні бренди зазнають серйозні збитки із-за вибуху пандемії. Зокрема, експерти відзначають:

  1. Щомісяця знижується обсяг продукції. Відбувається це із-за закриття фабрик з пошиття одягу, які розташовані в Китаї.
  2. Закриваються бутіки і відділи в торгових центрах.
  3. Скасовуються покази та інші фешн-заходи, які повинні були сприяти залученню активного попиту на товари
  4. Виставки і покази переходять в режим онлайн-трансляцій, організація та проведення яких потребують додаткових ресурсів і грошових витрат.
  5. Редактори глянцевих журналів, яким все-таки вдалося побувати на модних показах, змушені проводити два тижні на карантині, перейшовши на роботу з дому.

Бренди не змогли не відреагувати на проблему поширення вірусу Covid-19. Коронавірус, безпосередньо торкнувся модну індустрію, тому багато будинків моди змушені виживати в умовах, що склалися. Зокрема вжиті наступні заходи:

  1. Багато з них роблять все можливе, щоб звести до мінімуму затримки у доставці товару у зв’язку з епідемією. Інтернет-магазини організують безкоштовну доставку до покупців в короткі терміни.
  2. H&m та інші бренди почали заявляти, що фірмові магазини, закриті через спалах вірусу в січні-лютому, знову почнуть функціонувати. Зокрема, це стосується і Китаю, в якому було закрито близько 70 % модних бутиків в торгових центрах.
  3. Модні будинки спонсорують дослідження по боротьбі з коронавірусом. Зокрема, Dolce & Gabbana став спонсором розробки вакцини. Сума витрачених коштів піде також на дослідження імунної системи людини і запобігання подібних спалахів епідемії.
  4. Дизайнер з Китаю придумав конструкцію щита, захищає від коронавіруса.

Одна з найбільш важливих заходів — благодійна спонсорська допомога та проведення різних челленджей в підтримку людям, що потребують допомоги після наслідків коронавіруса.

Прогноз аналітиків

Однозначно сказати, як коронавірус вплинув на моду в 2020 році, і що буде далі, неможливо. Від довгострокових прогнозів утримуються навіть експерти, які раніше відкрито висловлювали свою точку зору. Час все розставить на свої місця і допоможе оцінити реальні збитки, які понесли модні будинки.

Проте абсолютно точно можна говорити про те, що модна індустрія зазнала серйозних втрат і зниження прибутку від продажів. Аналітики прогнозують, що загальна пандемія дозволить переосмислити нинішній підхід до побудови економічної стабільності в модній індустрії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *