Як правильно навчити дитину сякатися

Як навчити дитину сякатися?

Кожен батько повинен знати, що вміння сякатися, це не вроджений рефлекс, а навик, який повинен сформуватися на початковому етапі життя. У цьому малюку повинні допомогти його батьки. Як навчити дитину видувати сопельки, здавалося б, немає встановлених інструкцій в цьому питанні. Але людський досвід приуспів і в цьому.

Нежить у новонароджених

Звільнити улюблений носик від слизу, це перше, що повинна зробити мама при перших ознаках хвороби. На перших порах з цим відмінно справляється таке пристосування як аспіратор. Він буває різних форм і кольорів. У деяких випадках, він може стати маминим справжнім помічником. Кілька простих рухів і носик знову дихає спокійно.

Навик сякання потрібно тренувати від року. Краще не робити цього тоді, коли малюк захворює і знемагає від температури. Зараз йому не до навчання. Він вередує і неуважний. Тому краще почекати поки малюкові повернеться гарний настрій.

Бажано, щоб до трьох років, малюк міг позитивно відреагувати на прохання мами висякатися. Це вважається нормальною гігієнічною процедурою, така ж як почистити зубки. У дитячому садку, вихователі не бігатимуть за кожним вихованцем з проханням видути носика. Його просто відправлять додому і не приймуть у здоровий колектив.

Як навчити дитину сякатися

До того ж таке вміння, в особливих випадках дозволить уникнути необхідності звертатися до педіатра. Наприклад, діти часто засовують сторонні тіла в носик, і виштовхнути його допоможе саме такий навик.

Як навчити дитину сякатися?

Часто наочної демонстрації може виявитися недостатньо. Тому можна навчити це робити у формі гри. Ну які вже тут ігри, запитаєте ви. Ось кілька простих вправ, які вам допоможуть.

  • Тушимо свічки. Візьміть найменшу свічку, яку тільки можливо і запропонуйте дитині її задути. Для наочності можете показати як це робиться власним прикладом. Малюк буде в непідробному захваті. А потім нехай він зробить те ж саме, тільки носом. Хитро? Але працює чудово. Він і не зрозуміє, що відбувається процес навчання.
  • Пограйте в сопе паровоз. Особливо така гра сподобається хлопчикам. А для дівчаток подібну функцію виконає киплячий чайник. Запропонуйте їй зобразити сопіння закипаючого чайника носом.
  • Покладіть на кінчик носа легку пір’їнка. Нехай дитина підніме його потоком повітря якомога вище. Також можна влаштувати змагання між двома ніздрями.

На цьому ігри закінчуються. Прийшов час навчити дитину робити таку ж процедуру видування повітря в носовичок. Можна підкріпити настільки хвилюючий перехід, поясненнями, що необхідно позбутися від хвороботворного слизу.

Як навчити дитину шмаркатися, замислюється напевно кожна мама, адже дітки хворіють часто.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *