Як отримати максимум вигоди з будь-якої ситуації

Життя — це низка виборів. А принесе чи не принесе це користь — залежить тільки від тебе. Американський філософ Чарльз Пірс вважав, що кожний вчинок має ґрунтуватися на бажанні отримати вигоду. Неважливо, що ти обираєш, що з’їсти на сніданок або яку спеціальність отримати, — головне, щоб це було прибутково.

Він вивів максиму прагматизму — рекомендації, як отримати вигоду з будь-якої ситуації.

Прагматизм — це принцип, згідно з яким будь-яке теоретичне судження, виражені фрази в дійсному способі, є плутана форма роздуму, єдиний сенс якого (якщо він взагалі є) полягає в спробі нав’язати відповідни практичний максим, умова якого виражається в умовному способі, а висновок — у наказовому.

— Чарльз Сандерс Пірс

На цьому вченні було засновано філософська течія — прагматизм. Його послідовники вважають, що істина полягає у визначенні корисності кожного об’єкта. Якщо користуватися ідеями прагматизму, то можна навчиться вибирати найвигідніший варіант з усіх можливих.

Визнач, як буде показувати себе об’єкт на практиці

У всього має бути практичне застосування. Будь-яка річ або вчинок повинні бути застосовні в життя, інакше в них немає сенсу. В якості об’єкта може виступати що завгодно — як річ (наприклад, куртка або штани), так і ціла ситуація (зразок вибору — піти сьогодні в кіно чи ні).

Істинний прагматик завжди спробує уявити, як він зможе пізніше застосувати отриману річ або знання. Кіно можна дивитися, а куртку — носити. Якщо ж ти не бачиш, як взагалі застосовується річ на практиці, то ти повинен це вияснити, перш ніж вирішити, чи потрібна вона тобі чи ні. Цей підхід допоможе сформувати вичерпне уявлення про будь-який об’єкт, де головну роль буде грати його практичне застосування.

Виріши, що дасть особисто тобі практичне застосування

Зрозумівши, як застосовується об’єкт на практиці, ти можеш вирішити, чи потрібно тобі це чи ні. Оцінка наслідків тієї або іншої дії — перший крок у максималізації користі. Головне — визначити всі можливі наслідки від твого дії і врахувати, до чого вони приведуть і наскільки тобі вигідні ці наслідки.

Потрібно також розрізняти короткочасну користь і довготривалу. Якщо, з’ївши шоколад на ніч, ти зможеш вгамувати свій голод, то в майбутньому тобі, швидше за все, доведеться задуматися про те, як позбавитися від зайвої ваги. І вже після того, як ти з’ясуєш всі наслідки, ти зможеш дати відповідь на питання: «чи Потрібно мені це?»

Не бійся діяти

Для того щоб чогось досягти, тобі доведеться докласти зусиль. Якщо ти будеш тільки мріяти, але не намагатися щось зробити, то результатів ти не отримаєш. На перший погляд ця аксіома простіше нікуди, але насправді покинути свою зону комфорту заради нового досвіду — це найважче.

Прагматизм вчить тому, що навколишнє нас дійсність може бути змінена згідно з нашим бажанням. Тобто у кожної дії є певний наслідок. Якщо спиратися на прагматичні максими, і не важливо, що в тебе може щось не вийти, адже ти в будь-якому випадку отримуєш досвід. Позитивний досвід можна використовувати з такою ж користю, як і негативний.

Також для того, щоб почати діяти, ти повинен думати не про поразку, а про перемогу. Прагматизм будується на принципі того, що все можливо. Головне — це бажання і кількість зусиль, які ти вклав.

В досягненні мети тобі допоможе тільки завзятість

Годі й говорити про те, що для отримання максимальної вигоди тобі доведеться пройти через невдачі. Перед кожним рішенням ти повинен розглянути не тільки ті випадки, де ти виграєш, але і ті, де у тебе нічого не виходить. Тільки так ти зможеш позбутися ілюзії легкої перемоги.

Такий підхід допоможе тобі вирішити, чи варто мета витрачених коштів. А якщо ти вже вирішив, що варто, то тепер повинен іти до кінця. Виникають невдачі для тебе стануть не прикрою несподіванкою, а прорахованою закономірністю, адже ти знаєш, що тільки такий спосіб діяти зможе привести тебе до процвітання.

Істина в досягненні мети

Ми з тобою міркували про дії та їх наслідки, але самим головним у філософії прагматизму є рух до наміченої мети, а все інше — це лише способи її досягти. Щоб досягти поставленого завдання, тобі і треба скористатися принципами прагматизму. Оцінюй кожну дію, вибирай найбільш вигідну і ніколи не здавайся.

Слідувати цим простим крокам неймовірно складно, але якщо ти в момент сумнівів будеш прибирати всі порожні почуття та емоції і діяти тільки виходячи з бажання практичної користі — зупинити тебе буде неможливо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *