8 простих навичок тренування, щоб збільшити силу свого мозку

Нашому мозку протипоказані одноманітність і нудьга. Сьогодні є безліч способів, які допоможуть тобі тренувати свій мозок — навчитися підтримувати пам’ять та інші когнітивні функції в хорошій формі. Ось вісім простих речей, які допоможуть тобі без зусиль поліпшити роботу мозку.

1. Виконуй найважчі задачі вранці

Наш мозок працює краще з ранку, коли він бадьорий і свіжий після гарного нічного сну. Якщо у тебе є завдання, які вимагають концентрації уваги і великої мисленнєвої активності, не відкладай їх на другу половину дня.

Це одна з причин, чому такі речі, як перевірка електронної пошти або виконання монотонних завдань, не потрібно робити з ранку. Ти витрачаєш свої найпродуктивніші годинник на прості, частково механічні дії, які можуть бути вчинені в той час, коли твій мозок втомиться від активної роботи.

Протягом дня неодмінно будуть моменти, коли твоя мозкова активність буде вщухати. І твої здібності приймати рішення також почнуть слабшати. Це називається втомою від рішень. Розшифровуємо: рішення, які ти приймаєш пізніше, не будуть такими хорошими, як ті, які ти брав раніше в той же день.

Прагни встановлювати собі зручний графік роботи або хоча б розподіляти завдання виходячи з цього правила.

2. Відволікайся від роботи щогодини, якщо хочеш зберегти концентрацію уваги

Наш мозок не підтримує концентрацію і фокус більше години. Як тільки ти виходиш за рамки певної кількості часу, виконуючи зосереджену роботу, ти починаєш робити все більше і більше помилок. Це ознака того, що твій мозок втомився і потребує перерві.

Але май на увазі, що потрібен правильний перерву. Перехід від роботи до перегляду соціальних мереж не дає твоєму мозку нормально відпочити. Він потребує перерві від гаджетів — не тільки від екрану ноутбука, але і від твого мобільного.

Вставай з-за столу і вирушай на вулицю. Прогуляйся, поговори з колегами, пообідай в найближчому кафе або їдальні.

3. Читай книги, а не пости в соціальних мережах

Замість того щоб читати пости в соціальних мережах, краще зроби акцент на книги. Читання має стати твоєю регулярною звичкою. Коли ти читаєш книги хорошої якості, ти маєш чудову можливість отримувати безкоштовні знання, які можеш застосувати надалі для поліпшення умов свого життя і професійного зростання.

Дізнавайся про економічної теорії, історії та психології. Всі ці теми мають реальне практичне застосування для всіх нас.

4. Регулярно тренуйся

Вирішуй завдання, головоломки, ребуси, скачай програми з щоденними завданнями, прокачуй пам’ять. Це може бути не тільки корисно, але й цікаво. Ти можеш використовувати подібні завдання як розваги — збирати друзів, грати з ними в настільні ігри, шахи та шашки.

5. Намагайся включити в свої перекуси корисну їжу для мозку

Ти, певно, не раз відчував втому прямо в середині дня — це результат поглинання вуглеводів в обідній час. Вони стимулюють вироблення інсуліну, який потім викликає падіння рівня цукру в крові.

Щоб запобігти це, спробуй збагатити свій обід білком. Носи з собою здорові закуски, такі як сушені банани, родзинки, горіхи і фрукти. Так ти не тільки уникнеш втрати сил у другій половині дня, але поліпшиш загальний стан здоров’я і відчуєш себе набагато енергійніше.

6. Виконуй дії лівою рукою (або правою, якщо ти лівша)

Якщо ти правша, спробуй на час віддати переваги лівій руці у скоєнні нескладних дій (наприклад, тримай вилку або зубну щітку в лівій руці). Ідеально, якщо ти навчишся справлятися з роботою однаково добре двома руками відразу. Це допомагає розвивати дрібну моторику і грає велике значення в підтриманні працездатності кори головного мозку.

7. Спілкуйся з новими людьми

Це не тільки цікаво, але і корисно. Контакти, які ти встановлюєш з новими людьми, допомагають тобі стикатися з іншими способами мислення, з радикально відрізняються від твоїх ідеями і т. д. Це дає тобі можливість розширити свій погляд на світ і стимулює роботу твого мозку. Тому подорожі, відвідування заходів і спілкування з людьми, несхожими на тебе, — відмінний спосіб прокачати мозок.

8. Міняй обстановку під час навчання

Навчаючись чогось нового, намагайся постійно змінювати навколишнє середовище. Приміром, музику, яка грає на тлі, позу під час читання або навіть час доби, в який ти сідаєш за навчання.

Наш мозок асоціює інформацію з тим, що діється під час її отримання навколо нас. Чим більше відмінностей ти надаси своєму мозку, тим більше ймовірність, що ти добре запам’ятаєш потрібну тобі інформацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *