10 секретів роботи поліцейських, про які вони зазвичай мовчать

У фільмах поліцейські виглядають небагатослівними крутими хлопцями. З чого насправді складається день, і про що вони воліють не розповідати?

У будь-якій країні поліція — це гарантія порядку, захист і спокій громадян. Ми чуємо про вдалі спецопераціяї, бачимо будні поліцейських у захоплюючих детективів і трилерах. Але, можливо, насправді їх робота дещо прозаїчніше того, що нам показують?

Зрозуміло, як і у всякій професії, поліцейські публічно говорять далеко не про всі свої секрети — додамо сюди ще й обов’язкове зберігання професійних таємниць, які необхідні їм для ефективної роботи. Деякі з нюансів можна розкрити, що ми і робимо.

1. Презумпція винуватості

Так, у деяких країнах існує презумпція невинності, при якій обвинувачений не повинен доводити свою невинність. Проблема в тому, що це відбувається далеко не скрізь, і завжди включається людинофактор: може бути, в якійсь країні конкретно ви чимось не сподобалися даному вартовому порядку, а «сфабрикувати» будь-яке звинувачення їм все ж можна, нехай і формальне. При спілкуванні з поліцейськими завжди потрібно зберігати пильність: можливо, вас вже звинуватили, але ви поки про це нічого не знаєте.

2. Пояс для поліцейських

На поясі є все, що потрібно для роботи (і важить вся конструкція дуже пристойно — до 10-15 кг у повній викладці в деяких країнах). Зазвичай це наручники, рація, пістолет або інше табельна зброя, ліхтарі, перцевий балончик, гумова палиця, потужні електрошокери, боєприпаси, ключі.

3. Мистецтво проведення допиту

Поліцейським доводиться спілкуватися з запеклими брехунами і шахраями, тому деколи їм самим треба йти на хитрість і блеф, щоб вивести злочинців на чисту воду. Наприклад, сказати підозрюваному, що проти нього вже дав свідчення хтось із його спільників, або що виникли інші незаперечні докази його провини.

4. Завзяте ставлення до репутації і захист один одного

Вважається, що поліцейські завжди прикривають один одного при перевищенні повноважень або несуттєвих порушеннях закону. Так, таке насправді може бути — і деколи це служить причиною гучних скандалів, резонуючих на весь світ. В основному ж честь всієї поліції країни виявляється вище репутації одного із співробітників.

5. Використання сирен для різних приводів

У кожній країні зазвичай використовується всього один тип сирени, щоб він був відразу впізнати і відрізнити від сирен інших служб. Але насправді звук можна поміняти, вибираючи з варіантів числом до семи на різних моделях поліцейських машин. Іноді поліція включає інші типи сирени, які зрозумілі тільки спецслужбам (режим надзвичайної ситуації або затримання особливо небезпечного злочинця, наприклад).

6. Відбитки пальців поліцейського на багажнику

Практично скрізь поліцейський зупинив машину, на кілька секунд притискає руку до багажника або постукує по ньому долонею. Це робиться з декількох причин: щоб позначити таким чином конкретний автомобіль (так його буде простіше розшукати при необхідності) і для того, щоб встановити, чи немає в багажнику людини.

7. Любов до пампушків або хот-догів

У фільмах вони постійно їдять подібну їжу — невже це якась таємна любов? Зовсім ні. Зміна поліцейського зазвичай довга — до 12 годин, а то й більше. Для того, щоб підбадьоритися, вони змушені постійно пити каву — а навинос зазвичай продають під ранок лише в магазинах пончиків або хот-догів, вони зазвичай працюють цілодобово.

8. Витрати самооборони

Робота поліцейського справедливо вважається однією з найнебезпечніших, тому правоохоронці можуть стріляти для самооборони, зробивши попередження: рівень загрози визначає сам офіцер, як і надає потім докази своєї правоти.

9. Цинічність і жорсткий характер

З боку може здаватися, що співробітники поліції — безсердечні і цинічні люди, які не мають ніякої емпатією і не здатні до співчуття. Насправді це реакція психіки на постійний контакт з насильством і горем — поліцейські зобов’язані бути неупередженими і продовжувати виконувати свою роботу.

10. Величезна частина роботи — нудна рутина

Це в кіно поліцейські живуть яскравим і насиченим життям, повної небезпек і майже романтичних пригод. У житті все набагато прозаїчніше: здебільшого доводиться займатися нудними і нецікавими справами — заповненням паперів, складанням звітів, написанням листів.

Що вам відомо про роботу поліції? Може, ви самі там працюєте і можете розкрити деякі секрети?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *