внутрішній діалог

Як пережити розставання і знову насолоджуватися життям

У житті кожної людини трапляються розставання. Любовні перипетії можуть залишити глибокий слід в серці. Розрив відносин часто супроводжується образами, тугою, відчаєм, а іноді і заниженою самооцінкою. Часом дуже важко знайти в собі сили і швидко реабілітуватися після такої втрати. У цій статті ми розглянемо, які стадії розставання існують, як пережити розставання з коханим хлопцем або дівчиною і що ні в якому разі не можна робити, коли розрив відносин все-таки стався.

Зміст:

Які бувають стадії розставання?

Щоб зрозуміти, як пережити розрив, і навчитися витягати себе з депресії, потрібно відсторонено подивитися на ситуацію. Кожен розрив веде за собою низку психоемоційних станів — психологи називають їх стадіями розставання. Як правило, ці етапи проходять всі, хто коли-небудь розлучався зі своїм партнером. Тільки тривалість, глибина почуттів і емоцій, пережитих на кожній із стадій, що розрізняються в залежності від особливостей психіки людини, ступеня прихильності до партнера й інших нюансів.

Існує п’ять стадій розставання:

1.Заперечення того, що відбувається

На цьому етапі ми ще не в силах тверезо усвідомити, що сталося. Нам здається, що це тимчасова сварка, відносини тривають, просто був узятий тайм-аут. Ми боїмося визнати, що все закінчено, тому заперечення розриву відносин — захисна реакція нашої психіки, щоб подолати тяжкість втрати.

як пережити розрив з коханим

2. Вираз почуттів

Після заперечення починається емоційний накал. Ми прокручуємо в голові сварку і момент розставання. На цій стадії загострюються такі почуття, як образа, злість, гнів, розчарування. Ми починаємо злитися на іншу людину. Дуже боляче відчувати себе обдуреними, тому дуже важливо знати, як розпізнати брехню. Крім цього, злість може виливатися і на самих себе. Ми звинувачуємо себе в слабкості, мучимося, що сказали не те і не так.

Найголовніше тут — перестати висувати собі звинувачення. Це болючий етап після розставання, заснований на бурі емоцій, за ним слід етап осмислення і спроб розібратися в тому, що сталося.

3. Торг і внутрішній діалог

На цьому етапі починається діалог з собою. Ми намагаємося розібратися в тому, що ж пішло не так у стосунках, перебираємо в голові можливі варіанти розвитку подій. Саме на цій стадії ми представляємо, як можна було б вчинити інакше.

Так народжуються думки про те, що не пізно все виправити. Починається пошук шляхів повернення в минулі відносини, який змінюється торжеством ураженої гордості і неможливості продовжити взаємодію з партнером. Виникає гострий внутрішній конфлікт, з’являється відчуття маятника.

внутрішній діалог

4. Пригніченість і депресія
Після торгів настає стадія депресії. Приходить усвідомлення, що нічого не можна змінити, людина пішла з нашого життя назавжди. Минуле чітко сприймається як щось далеке і безповоротне, але майбутнє неясно і туманно. Тому ми намагаємося не думати про нього, живемо в своєму болю, оплакуючи минулі відносини.

5. Прийняття і повернення до повноцінного життя
Поступово ми починаємо приймати те, що з нами сталося. Думки про партнера витісняються повсякденними справами і стають не такими болючими. У цей момент починається побудова планів на майбутнє, розуміння необхідності жити далі і будувати своє щастя. З’являються нові люди, враження, події, і життя триває у звичному своєму руслі.

Кожна з цих ступенів може тривати пару тижнів, місяців і навіть років. Трапляється так, що людина не в силах пройти якийсь один етап. Як правило, мова йде про стадії торгу або стадії депресії. Виникали випадки, коли люди зависали в тій чи іншій фазі до кінця свого життя, проносячи через неї образу, біль і гіркоту.

Це може скалічити долю. Не носіть негативні емоції в собі, знайдіть спосіб від них позбутися. Якщо ви відчуваєте, що не знаєте, як вийти з депресії, в якій ви перебуваєте, зверніться за допомогою до досвідченого психолога. Іноді це дуже дієвий метод, коли ви відчуваєте, що ситуація вийшла з-під контролю. Проте, приказка “порятунок потопаючих — справа рук самих потопаючих” , не втрачає своєї актуальності.

як пережити розставання

13 універсальних порад, як пережити розставання з коханою людиною

Не завжди необхідно бігти до психолога за тим, щоб зализати душевні рани. Багато хто з нас цілком здатні самостійно знайти вихід зі стану, в який занурилися після розставання. Ми поділимося з вами кількома дієвими порадами, які допоможуть вибратися з порочного кола пригніченості і нескінченної рефлексії. Скористайтеся всіма або виберіть ті, що припали вам до душі.

Дозвольте емоціям взяти верх

Не будуйте з себе героя, який здатний придушити свій біль і страждання. Емоціям потрібно давати вихід, тому поплачте вдосталь, якщо вам цього хочеться. Включайте в навушниках пісні про нещасну любов, страждайте, і не слухайте чужих порад. Вас будуть переконувати, що це непотрібні сльози, людина не коштувала цього або що-небудь в цьому дусі, але ніхто не зможе опинитися вами і відчути те, що відчували ви в ситуації, що склалася, тому довіряйте своїм емоціям.

Відразу плакати набридне, на емоційному рівні проблема почне вичерпувати себе. Головне, не перестаратися. Виділіть собі певний проміжок часу на те, щоб побути з болем, а коли він закінчиться відмовтеся від усього, що провокує вас на сльози, і починайте вводити в своє життя позитив.

Розірвіть зв’язок з минулим

Це один із способів перестати прокручувати в пам’яті милий серцю образ. Викиньте подарунки людини, а якщо шкода викидати, поверніть йому назад. Приберіть із зони видимості всі спільні фотографії, Позбавтеся від ваших щасливих Селфі в галереї на телефоні. Так, це пам’ять, але якщо зараз вона заподіює вам багато болю і не дає звільнитися від нав’язливих думок, з нею потрібно розлучитися.

Насправді, це працюючий метод. Коли об’єкт сліз зникає з поля зору, стає легше переключити увагу на інших людей і інші турботи. Сюди ж можна віднести пораду не заходити на сторінку колишнього коханого по кілька разів на день. Це улюблена розвага всіх розлучвшихся і скорботних по стосунках. Ну що Ви там знайдете нового, крім нагадування собі про те, що пройшло безповоротно? Займіться краще собою і своєю сторінкою, працюйте над іміджем в соціальних мережах, це захоплююче і принесе реальну користь у багатьох сферах життя.

як змиритися з розставанням

Працюйте зі своїми думками

Основною причиною нашого відчаю є наші власні думки. Для людини властиво нагнітати ситуацію. Як правило, ми думаємо, що більше не знайдемо такої чудової людини, любов буває і одного разу вона пішла безповоротно, сенс життя втрачено і т. д. Такі нав’язливі думки можуть спровокувати клінічну депресію або фізичні захворювання.

Не займайтеся самообманом, коли вам погано. Якщо ви будете, як мантру, твердити: “мені добре”, то краще вам не стане. Поступово замінюйте негативні думки на позитивні. Наприклад, думка: “як він/вона міг (ла) так вчинити?”на” що було, то пройшло, дякую Тобі за все, нехай у тебе все буде добре”.

Це зовсім не просто, особливо, якщо близька людина дійсно заподіяла вам біль, але без цього ви не зрушите з мертвої точки. Тільки прийняття і прощення минулого лежать в основі щасливого майбутнього, а до цього неминуче ведуть наші думки. Наповнюйте себе добрими і світлими образами, тоді життя теж почне поліпшуватися.

Подумки поспілкуйтеся з екс–партнером

Іноді невисловлені слова на адресу людини, яка пішла з нашого життя, стоять важкою грудкою в горлі, змушуючи нас знову і знову прокручувати в голові день розставання. Спробуйте написати невідправлений лист колишньому обранцю. Вкладіть туди всі свої емоції, які заважають вам спокійно спати. Можливо, саме це принесе вам полегшення.

як заспокоїтись після розриву

Займіть себе справою

Напевно знайдуться заняття, які ви відкладали в довгий ящик. Тепер Ви надані самі собі і можете витратити час в задоволення. Сходіть на виставку, майстер-клас, відвідайте лекцію. Це не тільки допоможе вам відволіктися, але також збагатить вас новими знаннями і принесе нові знайомства.

Ви давно цікавитеся чимось? Чому б не перетворити один з інтересів в хобі? Кулінарія, малювання, танці, — все, чого давно хотіла ваша душа. Творча і творча енергія зцілює. Головне, не загрузнути в рутині, де ваші нав’язливі думки будуть щогодини з’їдати вас і наганяти тугу.

Отримайте урок на майбутнє

Кожна людина попадається на нашому шляху не просто так. Не дарма кажуть: “Все, що не робиться — все на краще”. Якщо людина прийшла, щоб піднести вам урок, засвойте його, подякуйте і спокійно відпустіть з свого життя, тому що попереду вас чекає щось ще більш прекрасне.

Зрозумійте, що кінець відносин — не трагедія, а можливість вчитися на своїх помилках. Проаналізуйте, що було не так у ваших стосунках, винесіть урок, який ви врахуєте в майбутньому. Коли прийдуть нові відносини, вони будуть більш гармонійними і міцними, тому що ви будете готові до них, і зможете уникнути колись неприємностей.

Тільки не треба навмисно шукати нову другу половинку відразу після розставання, інакше ви ризикуєте потрапити в “транзитні” відносини. Це відносини заради того, щоб забутися або втерти ніс своєму екс-партнеру.

До ознак “транзитних” відносин можна віднести:

  1. Бажання, щоб колишній побачив вас разом з новим претендентом на ваше серце.
  2. Думки про екс-партнера, коли ви знаходитесь разом з новим.
  3. Ви не будуєте спільних планів з новим партнером.
  4. Ви не вводите його в своє близьке коло спілкування.
  5. Ваша увага звернена до нового обранця тільки тоді, коли вас долає нудьга.

Вступаючи в такі відносини, ви посилюєте свою ситуацію і заподіюєте біль іншій людині, яка щиро довірилася вам і живить до вас почуття. Підсвідомо порівнюючи нового партнера з попереднім, ви все більше прив’язуєтеся до такого рідного і дорогого образу колишнього обранця, який ще живий у вашому серці. Саме тому вступайте в нові відносини лише тоді, коли ви будете впевнені, що більше не прив’язані до минулого.

Мрійте і ставте цілі

Дайте своїм мріям можливість здійснитися. Звучить банально і голосно, але саме мрія, втілена в ціль, змушує нас часом вставати і рухатися, незалежно від виникаючих труднощів і перешкод. Ви давно хотіли відправитися в іншу країну, взяти професійні уроки макіяжу або стрибнути з парашутом? Зараз саме час, щоб почати реалізовувати свої плани, адже у вас звільнився цілий багаж часу, який ви витрачали на ваші стосунки!

Якщо вам складно визначитися з тим, чого б ви хотіли насправді, зробіть одну цікаву і ефективну вправу.

Залишіться наодинці з собою, візьміть ручку і блокнот. Уявіть себе через 5-10 років і розпишіть своє ідеальне майбутнє. Мрійте по-великому, вас нічого не обмежує. Хочете жити на Балі? Будь ласка. Велику сім’ю? Так і запишіть. Завжди хотіли стати нобелівським лауреатом? Все можливо. Не беріть до уваги нинішнього себе, свої можливості і те, ким ви є. Просто розпишіть своє ідеальне життя і ідеального себе. Так ви зможете краще познайомитися з собою і своїми істинними бажаннями.

Робіть акцент на плюсах

Візьміть листочок з ручкою і пропишіть всі переваги вашого розставання. Може бути, ваш екс-партнер не дозволяв вам ходити в бари з друзями, носити короткі спідниці або періодично невиправдано критикував вас? Дізнайтеся, як реагувати на образи, щоб не дати себе в образу в майбутньому. Записавши переваги, проаналізуйте плюси і вигоди, які ви отримали в результаті розриву. Напевно, у вас знайдеться пара пунктів, за які ви почнете цінувати свою новоявлену свободу.

розставання з хлопцем

Приділяйте час собі

Ви знаєте, що знижує вашу самооцінку? Запущений зовнішній вигляд. Можливо, в депресивному стані ви махнете на це рукою, але повірте, що підсвідомо відображення в дзеркалі буде ще більше заганяти вас в тугу. Багато після розставання починають заїдати свої почуття і емоції, забувають про свою зовнішність і взагалі пускають все на самоплив.

А даремно! Адже це найсприятливіший час, щоб зайнятися собою. Сходіть в салон краси, поновіть гардероб. Якщо ви давно хочете змінити імідж, зробіть це зараз! Тепер ніхто не скаже, що вам не варто витрачати так багато грошей на речі, годинами приймати ванну або що цей колір волосся вам категорично не піде.

Головне, не переборщіть зі змінами. Не потрібно голитися налисо з горя або заповнювати гардероб вульгарними речами. Виглядаєте так, як якщо б ви чекали зустріч з екс-партнером, напевно, в цьому випадку, ви б хотіли бути надзвичайними!

Медитуйте

Медитація допомагає звільнитися від тілесних затискачів і негативу. Виділіть собі 20 хвилин після пробудження або перед сном. Увімкніть приємну музику, вона повинна бути без слів, абстрактною і забирає вас у світ вашої фантазії. Це можуть бути звуки природи або спеціальна музика для медитації.

Сядьте зручно, розслабте своє тіло, сконцентруйтеся на диханні, дихайте рівно і глибоко. Уявляйте собі приємні картинки, щасливі моменти з життя, — те, що наповнює вас теплом і змушує посміхатися. Уявіть, що вас огортає любов, занурюйтеся в це почуття і наповнюйтеся ним.

Щоденні практики медитації допоможуть вам підтримувати гарний настрій. Медитація вчить нас, як залишатися в гармонії з собою і відкриває шляхи, як стати оптимістом.

як заспокоїтись після розриву

Займіться своєю кар’єрою

У житті дуже багато прикладів, коли успішна кар’єра будувалася на згарищі невдалих відносин. Підіть в роботу, направте свою енергію на творення. Тепер на вас не висить вантаж зобов’язань перед іншою людиною, а значить, ви можете зануритися з головою в улюблену справу.

Правда, цей варіант підходить не для всіх. Іноді через невдалі стосунки і випробувані негативні емоції всередині вас накопичується сильна втома, яка породжує апатію і пригніченість. У цій ситуації потрібно спокійно прийняти свій стан і взяти тайм-аут від усіх справ на деякий час. Якщо ви вирішили відпочити, то відпочивайте з розумом. Не сидіть за переглядом серіалів до ранку, поїдаючи цукерки і потягуючи міцні напої. Вашому організму потрібен правильний відпочинок: довгий сон, здорова їжа, активне проведення часу, бажано на свіжому повітрі.

Даруйте любов і позитивні емоції оточуючим

Як би дивно це не звучало, прояв турботи по відношенню до інших дійсно може допомогти позбутися від душевних мук. Коли ми розлучаємося з коханою людиною, всередині нас утворюється порожнеча. Добрі вчинки і турбота про інших людей, їх посмішки і подяку дарують нам відчуття тепла і своєї потрібності в цьому світі.

Подаруйте презент батькам або близькму другу без приводу, сходіть в притулок для тварин, купіть корму його мешканцям і проведіть час на прогулянці з ними, зберіть іграшки для дітей з дитячого будинку і т. д. Завжди є ті, кому потрібна наша допомога, варто лише уважніше подивитися навколо. Через любов до інших ви прийдете до того, як полюбити себе.

Змініть обстановку

Зміна навколишньої картини також може допомогти подолати пригніченість і тугу. Це може бути як повноцінна подорож, так і поїздка в інше місто. Звична обстановка швидко затягує нас в рутину, наганяючи ще більшу тугу, а буденність, як правило, не викликає в нас нових емоцій і вражень, в чому і полягає небезпека зони комфорту.

Рушайте в іншу країну на тиждень, досліджуйте незнайомі місця, знайомтеся з місцевим населенням, веселіться і отримуйте задоволення від життя. Така потужна терапія дуже швидко позбавить вас від нудьги. Якщо такої можливості немає, їдьте на вихідні в інше місто, напевно, по сусідству є цікаві місця, в яких ви жодного разу не бували.

На крайній випадок, коли виїхати в інше місце не представляється можливим з причин роботи або обставин, змініть обстановку будинку. Пересуньте речі в спальні, купіть нову картину або штори.

як пережити розставання з коханою людиною

Проводьте час з друзями

Краща профілактика депресії — спілкування з близькими людьми. Візьміть своїх друзів і вирушайте на прогулянку. Душевні бесіди, сміх і цікаве проведення часу вилікують будь-які рани. Тільки не виливайте на своїх друзів цунамі негативних емоцій, які виникли в результаті вашого розставання. Ви ж хочете відволіктися і якомога швидше пережити момент розриву? Тоді попросіть друзів не говорити з вами на тему ваших відносин з екс-партнером.

6 речей, які не можна робити після розриву відносин

Є речі, які можуть лише посилити ваші негативні почуття і емоції після розставання. Отже, після розриву відносин не можна:

Намагатися залишитися друзями

Це бажання виникає, як спритна психологічна відповідь на неможливість відновити любовні відносини. Справжня дружба неможлива відразу після хворобливого розставання. Під приводом дружби дуже зручно контролювати особисте життя колишнього партнера і дізнаватися про новіих потенційних претендентів на його серце. А от сподіватися на те, що вашим життям будуть цікавитися взаємно, вам навряд чи доведеться. Цією пропозицією відразу після розставання ви лише загальмуєте свій власний розвиток і рух до нових щасливих відносин.

Можливо, ви дійсно станете хорошими друзями. Тільки от пройти для цього має достатню кількість часу. Візьміть тайм-аут, нехай кожен з вас розбереться в своїх почуттях і прийме факт вашого розставання.

Заводити нові відносини відразу після розставання

Вище ми вже писали про таке явище, як “транзитні” відносини. Якщо ви хочете залікувати рани новою людиною, то лише зробите їх ще глибше. Побудьте наодинці з собою. Люди приходять і йдуть, бігаючи від одних відносин до інших, не забудьте про головну людину — себе. Приділяйте собі увагу, подбайте про своє психічне і фізичне здоров’я.

Будьте морально готові до нових відносин, врахуйте помилки минулого, які допоможуть вам в прийдешніх відносинах. Після такого досвіду ви будете знати напевно, як в майбутньому знайти спільну мову з чоловіком.

як пережити розставання з дівчиною

Звинувачувати себе

Одне з улюблених занять тих, хто тільки що вийшов з відносин. Багато хто з нас живуть з негативними установками. Після розриву відносин голову починають відвідувати нав’язливі думки з розряду: “Я недостатньо приваблива/розумна/сексуальна”. Тим самим, людина ще більше заганяє себе в комплекси, які виявляються лише наслідком заниженої самооцінки, а не реальних зовнішніх чи внутрішніх якостей.

Виносьте уроки з обставин, що склалися і йдіть далі. Винні завжди обидва, не потрібно накручувати себе і займатися самокатуванням.

Кидатися в вир з головою

Є люди, які після розставання кидаються у всі тяжкі: алкоголь, клуби, випадковий секс. Таким чином люди хочуть заглушити свій душевний біль, який завдав їм розрив з партнером. Правда, як правило, після такого пропалювання життя депресивний стан тільки погіршується.

Тиснути на почуття провини екс-партнера

Якщо ви хочете зберегти обличчя і в майбутньому налагодити контакти з людиною, не шантажуйте вашого колишнього і не донімайте його повідомленнями про те, який він негідник. Вони бояться і уникають жінок, які будуть шантажувати їх і маніпулювати ними. Це зробить гірше тільки вам, будьте розумнішими.

Якщо людина справді поступила з вами погано, йому вже приготовлено покарання, яке називається “совість”. Повірте, з часом вона дасть про себе знати. Відпустіть минуле і отримуйте насолоду від життя і саморозвитку. Не дарма кажуть, що найкраща помста — бути щасливим всупереч усім обставинам.

Дзвонити і писати колишньому обранцю

Це природне і закономірне бажання. Коли ви довгий час проводили разом, з ранку до ночі обмінюючись останніми новинами і регулярно взаємодіючи в побуті, то першим, кому захочеться розповісти про те, що відбувається у вашому житті і у вас на душі, буде ваш екс-партнер. Необхідна сила волі і якийсь час, щоб звичка втратила свою силу. Коли долає бажання зателефонувати і поділитися чимось важливим з вашим колишнім, наберіть подрузі, братові, сестрі, батькам. Напевно вони із задоволенням вислухають Вас і підтримають бесіду.

Якщо ви сумніваєтеся в своїх силах, боїтеся зірватися і натиснути заповітні кнопки, зателефонувавши або написавши за таким звичним і знайомим номером, видаліть контакти цієї людини. Зовсім крайньою, але для когось корисною мірою буде блокування людини в соціальних мережах.

як пережити розрив з коханим

Ефективні вправи на прощення і подяку

Виконайте дві вправи, які допоможуть вам відпустити людину і відчути гармонію всередині себе.

1. Прощення

Візьміть аркуш паперу і напишіть на ньому всі образи на екс-партнера, які ви до сих пір тримаєте в собі. Коли ваш особистий список душевних болів складено, покладіть його перед собою, розслабтеся наскільки це можливо, уявіть перед собою вашого колишнього обранця і скажіть наступне:

“Я відпускаю тебе і прощаю за (скажіть будь-який пункт з Вашого списку образ). Ти не зробив мене щасливою, і я відчувала біль від цього, але у тебе були на те причини, які я відмовлялася помічати, прости мене. Також Я прощаю себе за те, що звинувачувала тебе.”

Вкладіть всі свої почуття в ці слова. Нехай вони звучать від серця. Це допоможе вам зняти важкий вантаж образи і провини. Вчіться не сприймати близько до серця невиправдані образи, придумайте свої способи, як захистити себе від образливих слів.

2. Подяка

Як і в попередній вправі, розпишіть всі радісні і приємні моменти ваших відносин на папері, а потім, візуалізуючи образ екс-партнера, подякуйте його за кожен з цих моментів словами:

“Я щиро дякую Тобі за (скажіть пункт з Вашого списку). Ти подарував мені прекрасні миті, які я збережу в пам’яті. Дякую Тобі за те, що підніс мені урок, який допоможе мені в майбутньому, адже попереду мене чекає щасливе і наповнене радістю життя!”

Наповніть своє серце почуттям любові, але ні в якому разі не гіркоти. Відпустіть людину з вдячністю, він вже відіграв свою роль у вашому житті і звільнив місце для прекрасного і дивного.

Відпустіть людину

Висновок

Тепер ви знаєте маленькі хитрощі, які допоможуть вам вибратися з пригніченого стану і пережити розставання з коханою людиною (хлопцем, дівчиною, чоловіком). Пам’ятайте, що ваше щастя залежить тільки від вас самих. Люди приходять і йдуть, вчіться легко відпускати і насолоджуватися життям незалежно від інших. Тільки тоді, по непередбачуваній волі долі, ви не будете самотні!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *