як почистити пральну машину

Як почистити пральну машину автомат від бруду

Пральні машинки — автомати вже давно перейшли з розряду предметів розкоші, в ряд звичних і незамінних побутових помічників. Хоча такою технікою такий вже нікого не здивуєш, ціни на неї кусаються.

Продовження терміну служби домашньої помічниці залежить не тільки від правильного користування, але і від періодичної очищення її деталей. Як почистити пральну машину–автомат від бруду всередині машини розповімо в цій статті.

Навіщо машинці генеральне прибирання?

На перший погляд, здається, що внутрішні частини машинки повинні бути ідеально чистими, адже вона працює з миючими засобами, білизна кілька разів прополіскується чистою проточною водою – що їй ще потрібно? Але це не зовсім так. Під час своєї роботи всередині машинки накопичуються залишки засобів для прання та полоскання, дрібні частинки і предмети з речей, іржа і пісок, мінеральні солі від води. Страждають від такого сміття і барабан, і частини зливу і ТЕН. Чим це загрожує?

як почистити пральну машину
Ефективні засоби для чищення пральної машини
 1. Найважливіша деталь у машині – трубчастий електронагрівач або скорочено ТЕН. Солі, які накопичуються на його поверхні, збільшують час нагрівання і можуть призвести до повної зупинки роботи.
 2. Збільшується витрата електроенергії.
 3. Прання стає менш якісним, особливо це помітно на білих речах.
 4. В закритих місцях накопичується чорна цвіль, яка дуже шкідлива для здоров’я.
 5. Під час внутрішнього прибирання чистять нагрівач, барабан, ємність для миючих засобів, насос подачі води, зливний фільтр.

Як часто потрібно чистити пральну машину–автомат від бруду всередині машини? Фахівці рекомендують робити це як мінімум два рази в рік, при частому використанні — через 30-40 прань.

Чистимо ТЕН

Основне забруднення електронагрівального приладу відбувається від скупчення на ньому мінеральних солей. Чим чистять наліт?

як почистити пральну машину
Важливо часто чистити пральну машину, щоб не було накипу

Спеціальні засоби для чищення пральних машин продаються у магазинах побутової хімії в великому асортименті. Використовують їх згідно інструкції. Дієвість цих препаратів розрекламована виробниками, але найчастіше ефективність чищення домашніми способами виявляється вище. Головний ворог соляних накопичень – кислота, тому для боротьби з ними використовують кухонні кислі засоби: оцет і лимонну кислоту. Процедура полягає в наступному:

 1. Лимонна кислота чистить ефективно і м’яко. Кількість визначають виходячи з обсягу машинки. Приблизно для техніки з завантаженням 3 кг знадобиться 3 повних столових ложки кислоти, яку засипають рівномірно в комірки для порошку і для полоскання.
 2. Запускають режим прання з найвищою температурою.
 3. Оцет – більш агресивне засіб, для одного разу достатньо 50 г, які рівномірно розподіляють по лотках. Чистку оцтом проводять рідше, так як у великих кількостях він може призвести до пошкоджень гумової манжети навколо дверцят.
 4. Змішувати два засоби не варто – це буде вже дуже їдка суміш для гумових частин.
 5. Після очищення бажано запустити додатковий режим полоскання, щоб змити залишки забруднень з сливу і барабана.

Фільтр зливу

Волосся, ґудзики, монети та інші дрібні речі зупиняє від попадання в зливний шланг фільтр, який знаходиться усередині машини. Як почистити його від бруду в пральній машині – автоматі зазвичай докладно описано в інструкції до техніки. Що відбувається якщо цього не робити?

Зібране фільтром сміття засмічує отвір для зливу, використана вода просто не стікає, а повертається назад.

як почистити пральну машину
Чистка фільтр зливу

Перш ніж в паніці викликати майстра, проведіть такі нескладні маніпуляції:

 1. Внизу кожної машини знаходиться невелика закрита дверка – відкрийте її, там поміщена пробка фільтра.
 2. Перш ніж відкрутити пробку слід підставити яку–небудь ємність або підкласти ганчірку всередині може бути брудна вода.
 3. Після стоку води, рукою в рукавичці прочистіть отвір від скупчених покладів.
 4. Все повернути на свої місця, щільно закрити і перевірити герметичність контрольним зливом.

В ідеалі таку процедуру слід проводити після кожного прання, щоб не дати розвинутися цвілі. Якщо немає такої можливості, не забувайте про це хоча б раз на місяць.

Фільтр подачі води

Ще один фільтр для очищення холодної води, знаходиться на задній панелі всередині машини? Як почистити його від бруду? Пральну машину – автомат слід розвернути і перекрити кран для подачі води. Це обов’язково.

Що робити далі:

 1. Відкрутити кран, яким шланг кріпиться до панелі.
 2. Сам фільтр — це невелика сіточка в отворі. Його дістають плоскогубцями або будь–яким іншим зручним способом.
 3. Почистити його содою, лимонною кислотою або іншим засобом за допомогою зубної щітки.
 4. Повернути сіточку на місце і закрутити шланг.

Частота цієї процедури залежить від якості води, згадуйте про неї хоча б раз на півроку.

Барабан

Накопичувати вапняні відкладення може і сам барабан всередині машини. Як почистити цю деталь машини–автомат від бруду?

 1. Можна зробити це разом з чищенням Тена, за тією ж процедурою, засипавши в барабан додаткову порцію лимонної кислоти або оцту.
 2. Натерти нутрощі машинки кашкою з кальцинованої соди, залишити на півгодини, потім змити з допомогою холостого режиму полоскання. У процесі, гумову прокладку навколо дверки і оглядове вікно можна заодно вимити також.
 3. Ще один спосіб чищення цій частині – з допомогою будь-якого відбілювача, який вливають безпосередньо в барабан і запускають холостий режим прання не нижче, ніж 60 градусів, таким чином виробляється ще й дезінфекція нутрощів.

Резервуар для миючих засобів

Для того, щоб вимити лоток для прального порошку, його потрібно вийняти з відсіку повністю. Найчастіші забруднення в цій частині техніки – затверділі залишки порошку, іржа, мінеральні відкладення, які дуже погано піддаються чищенню. Використовувати для процедури рекомендовано будь–який миючий засіб для ванн і кахлю, суміш соди з оцтом.

Саму ємність і стінки відсіку натирають або збризкують обраним засобом і залишають на деякий час для розм’якшення. Для чищення дрібних деталей добре використовувати стару зубну щітку. Вичищений резервуар промити в проточній воді, також вимити мочалкою всі деталі відсіку і залишити відкритими для висихання.

Профілактичні заходи

Застій вологи в корпусі машинки веде не тільки до появи неприємного запаху, але і до утворення небажаної для здоров’я чорної цвілі. Дрібне сміття, волосся, пісок забивають фільтри і перешкоджають зливу.

Щоб такі не траплялися неприємності, намагайтеся дотримуватися нехитрих правил:

 1. Тримайте дверцята після прання відкритим до повного висихання, і не захлопуйте щільно в неробочий період.
 2. Після кожного прання обов’язково протирайте складку під гумовим ущільнювачем – це основне місце збору бруду і мікробів.
 3. Уважно оглядайте одяг перед пранням, прибирайте з нього всі предмети. Бажано видалити висячі гудзики – все одно відірвуться при пранні.
 4. Одяг, забруднений піском, глиною або іншими сипучими нерозчинними речовинами, попередньо очистіть поза машинкою.
 5. Засипайте в ємність тільки таку кількість порошку, яка необхідна за інструкцією. Періодично міняйте різновид засобів для прання: порошкоподібні, рідкі та капсульні.
 6. Не забувайте про необхідність генерального своєчасного чищення до появи серйозних проблем.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *