як вивести тарганів

Як позбутися від тарганів в квартирі в квартирі

Комахи в квартирі, найчастіше ними виявляються таргани, явище неприємне. Як тільки з’явилися сліди перебування непроханих сусідів, хочеться відразу від них позбутися назавжди. Всіх, хто зіткнувся з подібною проблемою, хвилює питання – чи можливо це зробити в домашніх умовах, якщо так, то як.

Що призвело до появи тарганів у квартирі

Боротьбу з комахами доцільно починати відразу, як тільки вони були виявлені. Щоб способи усунення були дієвими, насамперед необхідно зрозуміти причину їх появи:

як позбутися тарганів назавжди
Як позбутися від тарганів
 1. Таргани комфортно себе почувають в сирих приміщеннях, так що слід перевірити квартиру на предмет протікання. І після миття посуду стежити за тим, щоб раковина і столи були сухими.
 2. Залишки їжі і крихти справжні ласощі для комах. Відповідно, необхідно підтримувати порядок і своєчасно прибирати за собою.
 3. Антисанітарія головний друг тарганів.
  Підтримання чистоти в приміщенні, практично не залишає непроханим гостям шансів на виживання.

Старі та сучасні способи боротьби з шкідниками

Швидко позбутися від тараканів у квартирі не вийде. Доведеться набратися терпіння, але зате старі методи, перевірені часом, ефективні. До того ж процедура виведення в дома кожному по плечу. Такий доступне засіб як борна кислота допоможе забути про комах назавжди.

таргани як позбутися
Препарати від тарганів
 1. Цей спосіб абсолютно безпечний як для людей, так і для домашніх улюбленців. Засіб коштує недорого і продається в будь–якій аптеці. Їм необхідно обробити всі улюблені місця тарганів, не забуваючи про вентиляційні отвори, кути, щілини і стики.
 2. Борна кислота використовується в якості основного інгредієнта отрути. До неї додається варена картопля або яйце і трохи олії. Все змішується і скочується в невеликі кульки. Їх треба розкласти по всій квартирі, особливу увагу приділити кухні і санвузлу. Навіть, якщо після розкладки такої вечері досить тривалий час таргани не попадаються на очі, не варто поспішати прибирати м’ячики. Нехай в цілях профілактики залишаться на своїх місцях якийсь час.
 3. Нашатирний спирт, володіє різким запахом, неприйнятний для тарганів. Досить додати його в невеликій кількості у воду при вологому прибиранні, тим самим зробивши тарганам нестерпні умови для проживання.
 4. Наступний спосіб підходить тільки для осінньо–зимового періоду. Таргани погано переносять холод. Отже, потрібно як можна частіше провітрювати приміщення.

Пастка від комах своїми руками

Звичайна банка або скотч напевно знайдеться в кожному будинку. З допомогою цих підручних засобів можна швидко змайструвати пастки.

боротьба з тарганами
Способи боротьби з тарганами
 1. Клейка стрічка, розкладена липкою стороною вгору, збере чимало комах, не давши їм шансу вибратися з пастки. Для посилення залучення їх уваги, не зашкодить крапелька варення. Як не дивно, таргани обожнюють духмяний запах.
 2. Альтернативою скотчу послужать смужки картону або цупкого паперу з нанесеним на поверхню повільно застигаючим клеєм.
 3. Звичайна скляна банка теж може виконувати функцію пастки. Тару змащують маслом (це не дасть комасі вибратися з неї), всередину кладеться ріпчаста цибуля. Сильний запах овоча активно привертає їх увагу та ось таргани під замком.

Хімічні засоби

На ринку існує безліч засобів від простих крейди і спреїв, найефективніші з них:

 • «Комбат»;
 • «Дихлофос»;
 • «Чистий дім»;
 • «Рейд» — всі вони аерозольні.

Порошки:

 • «Экокиллер»;
 • «Фронтлайн М», можна використовувати для приготування принади;
 • «Супер Фас», випускається в таблетках і порошках.
як вивести тарганів
Борна кислота від тарганів

До ламп і спеціальних пасток, що належать до нанотехнологічних. Будь–який спосіб виведення тарганів у квартирі хороший по-своєму. Однак роблячи різні маніпуляції в домашніх умовах, важливо слідувати інструкції, не забуваючи при цьому про заходи обережності, такі як рукавички і захисна маска. Назавжди позбутися від шкідників в приватному будинку набагато простіше, ніж у багатоквартирному.

Якщо в першому випадку проведені процедури необхідно лише час від часу повторювати в профілактичних цілях, то в другому, доведеться домовлятися з усіма мешканцями і проводити дезінфекцію одночасно.

Інакше всі зусилля будуть марними і таргани будуть перебігати з одного поверху на інший, з однієї квартири в іншу.

Нашатирний спирт від тарганів

Хімічні препарати як засіб позбавлення від тарганів мають свої переваги і недоліки. Їх легко використовувати в домашніх умовах. При цьому ймовірність того, що шкідливі комахи підуть назавжди, досить велика. Це, звичайно, плюс. Мінус в токсичності. Незважаючи на відсутність запаху, аерозолями, гелями і спреями можна отруїтися. Щоб цього не сталося, необхідно ретельно провітрювати приміщення після проведення дезінфекції.

Важливий момент, як виявилося, таргани легко адаптуються до аерозолів. А значить, не рекомендується постійно використовувати препарат однієї і тієї ж марки.

як вивести тарганів
Борна кислота від комах

Що робити, якщо жоден спосіб не допомагає

Таке може статися тільки в разі запущеної ситуації. Тоді нічого не залишається, як звернутися до професіоналів з санепідстанції. У них є все необхідне для того, щоб назавжди позбавити вас від сусідства з тарганами. На час їх роботи у квартирі не повинно бути ні людей, ні тварин. Потім слід провести прибирання і провітрити приміщення. Для закріплення позитивного результату допоможуть маленькі хитрощі: залишення нарізаного лимона на столі на ніч.

як позбутися тарганів в квартирі
Народні засоби від тарганів

А краще посадити вдома герань. Квітка відмінно відчуває себе в домашніх умовах, її краса в даному випадку в специфічному запаху, відлякуючого тараканів.

Профілактичні заходи

Неприємно коли в квартирі є комахи, які оселилися в кухонних шафках, на стелі і взагалі скрізь, де тільки можна. Існує маса методів боротьби з ними, але вкрай важливо розуміти – після їх нейтралізації потрібно постійно тримати руку на пульсі, проводячи профілактичні заходи:

 1. Підтримувати будинок в порядку. Причому справа не тільки регулярному прибиранні. Важливо зберігати продукти належним чином, прибирати крихти зі столу, час від часу проводити ревізію в ящиках і стежити за чистотою місця, де приймає їжу домашній вихованець.
 2. Своєчасно виносити сміття не залишаючи цю справу на останній момент. Відро для його зберігання повинно бути оснащене герметичною кришкою.
 3. При найменшому протіканні, негайно усувати наслідки і стежити за тим, щоб крани не капали і в стиках не застоювалася вода. Після прийняття душу намагатися витирати насухо ванну ганчіркою. Бо як без їжі таргани можуть прожити, а от без води ні.
 4. По можливості закрити всі тріщини в квартирі, щоб у разі чого, неприємні гості не проникли від недобросовісних сусідів у житло. І закрити вентиляційний отвір дрібною сіточкою.
 5. Раз на місяць проходити аерозолем або спеціальною крейдою всі кути і стики.
як позбутись тараканів
Гас і скипидар від комах

Такими методами в домашніх умовах можна вивести тарганів у квартирі і забути про їх існування назавжди.

Тим самим зберігши здоров’я собі та своїм чотириногим друзям, адже ні для кого не секрет, комахи рознощики різних інфекцій. Отже, головне завдання – не допустити їх навали!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *