Як правильно навести порядок в кухонних шафах: 10 порад

Багато хто з нас упевнені, що на кухні зберігаються виключно незамінні речі. Однак іноді це не так, і щільно набиті шафи потребують капітального розвантаженні.

На кухні ми зазвичай зберігаємо безліч предметів, починаючи від побутової техніки і закінчуючи формочками для морозива. Всі вони, безумовно, корисні й необхідні. Але іноді шафи забиті настільки, що про існування деяких речей ми взагалі забуваємо.

Ми по другому колу купуємо контейнери для їжі, витрачаємо час на пошук потрібної посуду, а близькі чіпляються з питаннями, де лежить ложка або зубочистки. Все це – наслідки неправильного зберігання. Розповідаємо, як легко і швидко навести порядок в кухонних шафах.

1. Займіться прибиранням прямо зараз

Не відкладайте прибирання на потім, а приступайте до неї сьогодні. Чим швидше ви розставити все по своїх місцях, тим буде краще. Ви уникнете зайвих витрат та непотрібних питань, припиніть витрачати дорогоцінний час на пошуки і, нарешті, відчуєте полегшення, поглянувши на свою оновлену кухню.

2. Звільніть всі шафи

Для початку витягніть з шаф весь вміст і підготуйте два контейнера. В сміттєвий контейнер вирушать непотрібні позиції, в інший ящик – ті, які можна віддати або продати. Предмети, якими ви плануєте користуватися, нехай залишаться на увазі.

3. Розсортуйте речі

Розподіліть те, що ви збираєтеся використовувати, за категоріями. Розділіть посуд і аксесуари. Першу, у свою чергу, можна розсортувати за типом, матеріалів і навіть за кольорами.

4. Розмістіть предмети за принципом частоти використання

Розставте речі так, щоб самі необхідні були на виду. Наприклад, поставте спеції в шафу, який знаходиться ближче до плити. Або заберіть продукти, які беруть діти, на нижню полицю.

5. Їжа і посуд — на різні полиці

Продукти повинні зберігатися в одній шафі, посуд – в іншому. У разі, якщо кухня дуже маленька, розділіть шафа на секції для зберігання.

6. Виділіть полицю для щоденних потреб

Знайдіть на кухні місце, куди потраплять предмети для щоденного користування. Це можуть бути улюблена кружка або банка з кавою. А от гарний посуд, який ви використовуєте тільки під час прийому гостей, цілком може знаходитися в іншому місці.

7. Побутову техніку – вниз

Побутову техніку начебто міксери та соковижималки краще зберігати у нижніх шафах кухонного гарнітура. Вам буде зручно діставати їх під час приготування їжі. А речі для щоденного використання (на зразок блендера для смузі), краще залишити на стільниці.

8. Миски і дошки – ближче до раковини

При розташуванні вмісту в шафах треба виходити також з того, як часто їх треба мити. Наприклад, чаші, миски і обробні дошки радимо зберігати ближче до раковини або посудомийної машини.

9. Кожен предмет можна легко дістати

Розташовуйте кожну річ таким чином, щоб ви або члени сім’ї могли її легко дістати. Миски краще складати за розміром, а ось підходящим місцем для важких каструль і круп стане нижня полиця.

10. Підтримуйте порядок

Намагайтеся дотримуватися обраної системи розташування посуду, аксесуарів і ємностей з їжею. Розкажіть членам сім’ї, що і де тепер лежить, покажіть і для надійності повісьте на холодильник нагадування. Воно допоможе зберегти результат вашої прибирання надовго.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *