огляд у гінеколога, як відбувається

Як проходить гінекологічний огляд жінок на кріслі

Відвідування гінеколога обов’язково для всіх жінок мінімум раз на рік. Без гінекологічного огляду жінки на кріслі не обходиться лікування соматичних захворювань, так як лікарю треба бути впевненим, що в репродуктивній сфері пацієнтки немає ніяких відхилень.

Як проходить гінекологічний огляд на кріслі

Регулярне обстеження у гінеколога дозволяє своєчасно знайти патологію, призначити відповідне лікування. Для жінок репродуктивного віку на огляд до лікаря рекомендується йти на 2-3-й дні після місячних. У ці дні імунітет, порушений регулярними виділеннями, ще не відновлений, шийка матки реагує на дії лікаря при огляді.

Чому не рекомендується приходити до лікаря в кінці циклу, лікарі відповідають, що перед початком місячних складніше виявляються приховані запалення, патології органів.

Перший етап консультації у гінеколога – опитування пацієнтки. Питання прості, стосуються циклу місячних, статевого життя жінки. Тут лікар не задасть зайвого питання, не дасть якихось порад. Для відповідей на питання, що з’являються у пацієнтки, лікарю потрібно провести гінекологічний огляд жінки на кріслі.

Для безпосереднього огляду пацієнтці треба лягти на крісло, покласти ноги під колінами на спеціальні пристосування. Це робиться для зручності огляду лікарем, але ще і для того, щоб всі органи виявилися доступні пальпації. Перед оглядом кожної пацієнтки лікар обробляє руки дезінфікуючими розчинами.

гінекологічний огляд

Гінекологічний огляд жінок включає етапи:

  • зовнішній, коли лікар бачить зовнішнє почервоніння, подразнення, висипання;
  • огляд дзеркалом, спеціальним інструментом у вигляді подовженої роздвоєною трубки з розширювачем; такий пристрій допомагає лікарю візуально перевірити стан шийки матки, стінок піхви;
  • через дзеркало вводяться інструменти для забору мазка для перевірки мікрофлору, для обробки стінок матки спеціальними розчинами, при підозрі на наявність патології;
  • також через дзеркало береться шматочок тканини з шийки матки для його подальшого дослідження на гістологію;
  • при необхідності лікар вводить в дзеркало трубку кольпоскопа, що дає збільшення внутрішніх поверхонь матки, яєчників, маткових труб для їх більш детального огляду;
  • пальпація, для якої лікар вводить руку в рукавичці в піхву пацієнтки, промацує другою рукою через живіт розташування матки, може знайти новоутворення на матці і стінках піхви.

як проходить огляд у гінеколога на кріслі

Так проходить гінекологічний огляд жінок на кріслі. Після цього лікар пальпує груди пацієнтки, перевіряючи, чи немає в них вузликів, ущільнення, втягування сосків.

Коли лікар закінчує проведення огляду на кріслі, обстеження грудей, він знову ретельно обробляє руки. Потім йому потрібно зробити записи в карті про результати огляду. Результати мазків приходять з лабораторії через кілька днів, пацієнтці рекомендується зайти і дізнатися їх, щоб бути впевненою в стані свого жіночого здоров’я.

Що потрібно мати при собі

У багатьох поліклініках жінок просять приносити з собою рукавички для внутрішнього огляду. Обов’язково потрібно мати при собі пелюшку, яка стелиться на крісло, на яку лягає жінка. Тоді вона впевнена, що лягає на чисте місце.

Потрібно мати при собі бахіли або чисті шкарпетки, це вже склалася традиція, що має естетичне значення, знак уваги лікаря, щоб йому до лиця не виставляти голі ноги, навіть якщо на них красивий педикюр.

як гінеколог оглядає жінку

Для огляду на кріслі в спеціалізованих клініках жінки приносять з собою одноразовий набір гінекологічних інструментів, що включає дзеркало, палички для взяття зіскрібка. Але одноразові інструменти вимагають не у всіх установах, досі в ходу багаторазові пристосування, які проходять обробку після кожного застосування, після кожної жінки.

Якщо для обстеження призначається внутрішнє УЗД, жінка набуває в аптеці спеціальний презерватив. Його надягає лікар УЗД на датчик, який вводить в піхву для огляду. Ось і все, що потрібно взяти з собою жінці для огляду у гінеколога.

Чи боляче це

Огляд гінеколога не страшний, хоча багато жінок все життя його бояться. Лякає огляд на кріслі, введення в піхву неприємно холодних металевих інструментів. Важливий моральний настрій, вміння повністю розслабитися при лікарському огляді.

Якщо пацієнтка не може розслабитися, тоді виникають болі від того, що лікар долає опір напрузі. Якщо жінка налаштована на огляд правильно, то він проходить абсолютно безболісно. Неприємним може здатися тільки момент забору шматочка слизової, але це не біль.

Гінекологічного огляду жінок на кріслі боятися не треба. Важливо знати, що огляди допомагають стежити за жіночим здоров’ям, вчасно виявляти і лікувати з’являються відхилення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *