чи можна пити воду перед здачею крові на цукор

Чи можна пити воду перед здачею крові на цукор

Аналіз беруть з ранку, натщесерце, він дає точні дані концентрації глюкози до їжі. Але чи можна натщесерце випити воду перед здачею крові на цукор, відомо не всім пацієнтам.

Чи дозволяється пити воду

Лікарі попереджають, що не можна перед здачею крові пити рідини, що змінюють концентрацію глюкози. Перш за все називаються напої з вмістом вуглеводів – фруктовий сік, газована вода, киселі, компоти, молоко, і, звичайно ж, солодкі чай і кава. Особливо, якщо кров здається одночасно на цукор і холестерин. Але чи можна пити воду перед здачею крові, вказівок немає.

Однак в чистій воді немає жиру, білкових і вуглеводних сполук, по суті справи, вона не повинна міняти кров’яну формулу, вміст глюкози. Тому багато лікарів дозволяють пацієнтам випити натщесерце трохи чистої води.

Яка вода підходить для пиття, як і коли її випити:

 • дозволяється випити трохи води за 2 години до забору аналізу на цукор;
 • брати тільки чисту, фільтровану воду;
 • випивати не більше 1 склянки;
 • пити воду тільки якщо випробовується спрага, в іншому випадку можна обійтися без зайвої рідини;
 • вибирати негазовану воду.

Виключити напої з вмістом барвників, підсолоджувачів, ароматизаторів. Не допускаються настої трав. Особливо це стосується, коли хочеться попити води перед здачею крові на цукор, якщо паркан буде проводитися з вени.

Чого не слід робити перед аналізами

Попити трохи чисту воду допускається, але коли спраги немає, то це робити не потрібно. Відчуття сильної спраги може також нашкодити діагностиці, як і зайвий випитий ковток води.

Багато людей мають звичку пити натщесерце не воду, а монастирський чай від діабету. В день забору крові від нього треба відмовитися, так як він точно негативно позначиться на показниках дослідження крові.

Але навіть коли пацієнт вирішує, чи можна пити воду перед здачею крові на цукор, і випиває трохи чистої води, він повинен знати, що є й інші вимоги до підготовки діагностики діабету, для виключення спотворення підсумків дослідження.

як правильно здавати кров

Правила підготовки:

 • увечері не пити ніяких ліків, особливо гормональних;
 • виключити емоційні переживання;
 • вечеряти треба не пізніше 18 годин;
 • вечеряти легкими, не жирними стравами;
 • за 2 дні до здачі аналізу не їсти солодощі, не пити алкоголь, не курити;
 • пропустити заняття в спортзалі;
 • аналіз не здається на наступний день після проведення складної діагностики – ФГДС, колоноскопії, рентгена з контрастом, ангіографії;
 • за день до здачі аналізу пропустити масаж, голковколювання, фізіотерапію;
 • не ходити в лазню, сауну, солярій.

як здавати глюкозу

Не рекомендується навіть чистити зуби пастою, так як вона містить ароматизатори та підсолоджувачі. З тих же причин виключити жуйку. Запам’ятати, що перед здачею крові на цукор можна випити тільки трохи чистої води.

Очищена вода потрібна організму, і вона не зробить на кров’яний склад помітного впливу. Більш небезпечний недолік води, особливо для хворих на діабет. Зневоднення організму загущує кров, що явно підвищить концентрацію глюкози. Тому, якщо вирішується питання для діабетика, чи можна пити воду перед здачею крові на холестерин і цукор, підсумок однозначна: так, і навіть потрібно, якщо є бажання.

 

Часто, щоб уточнити діагноз, забирають кров з вени на біохімію і цукор, щоб перевірити толерантність до глюкози. Цей аналіз проводиться двічі – вранці натщесерце, потім через 2 години, коли пацієнт встигне випити спеціальний розчин з 75-ма грамами глюкози. За результатами аналізів складається цукрова крива, вона несе достатньо інформації лікаря.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *