Про що говорить високий гемоглобін у жінок

Розглянемо, чим небезпечний високий гемоглобін у жінок, про що це говорить і що треба робити. Можливі причини підвищеного гемоглобіну і як його можна знизити в домашніх умовах.

Причини появи

Гемоглобін — це пігментна речовина у еритроцитів, яке забирає вдихувані молекули кисню і поширює по всьому людському організму, намагаючись максимально наситити всі клітини. Пігмент здатний працювати тільки при наявності елемента заліза. Визначити його значення допоможе здача загального аналізу крові.

У жінок нормою гемоглобіну в крові вважається показники від 120 до 140 г/л. При значеннях 180-190 г/л збільшується ризик розвитку серйозних ускладнень. Всі причини відхилення від норми заліза в крові у жінок можна розділити на 2 категорії:

 1. Спосіб життя, що збільшує показник.
 2. Патології, що викликають збільшення.

Гемоглобін відіграє важливу роль в організмі — доставляє і поширює кисень з дихальної системи по всьому тілу, а вуглекислоту призводить назад в легені. Елемент заліза підтримує форму і правильне функціонування еритроцитів. При змінах людський організм починає працювати неправильно, що треба робити, розглянемо нижче.

Результат неправильного способу життя

Захворювання

Зловживання курінням

Велика кількість опіків

Робота на висоті (пілоти, бортпровідники, скелелази, гірськолижники)

Недолік рідини в організмі, зневоднення, роздратування кишечника

Проживання у великих містах. Пов’язано з відсутністю кисню. При маленьких показниках свіжого повітря збільшується кількість еритроцитів у крові, тому підвищений рівень гемоглобіну

Захворювання серця, легенів, кісткового мозку. Новоутворення в сечовидільної системи

Надмірне вживання препаратів, що містять гормон тестостерон

Недолік кисню в крові. Негативний вплив чадного газу

Вживання анаболічних стероїдів. М’язову масу рекомендується накачувати природним шляхом

Хронічний рак крові — поліцитемія

Лікарські препарати, які виступають у ролі допінгу

Важкі фізичні вправи, навантаження

Надмірне вживання ліків Епоетин Альфа

Якщо є підвищений гемоглобін у жінок, про що це говорить? Про те, що організм вимагає більшу кількість кисню. Це відбувається, наприклад, при проживанні в гірській місцевості. Причому кількість еритроцитів в крові не зростає. Показники гемоглобіну збільшуються, так як тканини вимагають більшу кількість частинок кисню.

Дисфункція обміну речовин вказує на зниження еритроцитів, у результаті чого відбувається зниження кисню в крові. Для компенсації організм підвищує гемоглобін. Таким чином, нормальна кількість еритроцитів не вказує на норму гемоглобіну в крові у жінок.

Симптоматика

Високий рівень гемоглобіну проявляється слабо, тому яскраві ознаки залишаються непоміченими або вказують на основну патологію.

Симптоми, що спостерігаються при високій концентрації заліза в крові:

 1. Шкіра місцями червоніє, блідне.
 2. Надмірна слабкість, нездужання.
 3. Сонливість.
 4. Біль у тілі, м’язах, суглобах.
 5. Регулярно паморочиться голова.
 6. Спостерігається сухість слизової оболонки, шкірного покриву.
 7. Перепади в настрої.
 8. Часте дихання, бажання постійно пити.
 9. Дратівливість.
 10. Відсутність працездатності, апетиту.
 11. Менструації протікає тривалий час, дуже болючі.
 12. При невеликому травмуванні шкіри швидко з’являються синці.
 13. Здуття вен.
 14. Нудота.
 15. Погана пам’ять, неуважність.
 16. Зниження зору і слуху.

Про що це говорить? Прояв симптоматики залежить від того, наскільки високий показник заліза в крові. Якщо виявлено високий рівень гемоглобіну у жінок, що треба робити? В першу чергу, це передбачає відвідування фахівця. Після діагностики і здачі всіх аналізів лікар призначить правильне лікування.

Лікування в домашніх умовах

Отже, якщо у жінки в результаті здачі аналізу крові виявився високий гемоглобін, то що треба робити і про що це говорить, розповість фахівець. На основі отриманих даних він і призначає лікування. Знизити рівень заліза можна кількома способами. Пропонуємо розглянути кожен з них більш докладно.

Медикаментозна терапія

Знизити високий гемоглобін можна, якщо усунути патологію, що викликала таку реакцію організму. Обов’язково лікар повинен призначити препарати, що розріджують кров, це можуть бути:

 • Курантил;
 • Трентал;
 • Саліцилова кислота;
 • Аспірин.

Медичні препарати та дозування виписує виключно лікар. Не можна займатися самолікуванням, щоб не погіршити стан здоров’я.

Лікувальне харчування

Якщо у жінки варто діагноз підвищений гемоглобін, то в поєднанні з прийомом медикаментів що треба робити, так це дотримуватися основи правильного харчування. І про що це говорить? Про те, що потрібно виключити вживання продуктів, збагачених залізом.

Воно може бути:

 • гемове;
 • негемове.

Відрізняються вони лише ступенем засвоюваності в організмі. Лікарі рекомендують складати меню з інгредієнтами, що включають негемове залізо, так як воно повільно всмоктується. Такий тип заліза міститься у фруктах, овочах, бобових культурах.

Дозволені продукти

Заборонені продукти

Квасоля, насіння гарбуза і кунжуту, сир тофу, курага, нут, брокколі, горох, фісташки, арахіс, шпинат, злакові, чорнослив, родзинки

Червоне м’ясо, субпродукти, морепродукти, риба, цукор, борошняні вироби, алкогольні і газовані напої, кава

І що треба робити при підвищеному гемоглобіні у жінок? Рекомендується пити воду у великій кількості. Для поліпшення смакових якостей дозволено додавати свіжовичавлений сік лайма чи лимона. Додатково в раціон необхідно включити трав’яні настої, узвари, морси, натуральні соки.

Гірудотерапія

В деяких випадках лікар може призначити лікування п’явками. Під час присмоктування до людини медичний хробак випускає в кров ферментну речовину — гірудин. Про що це говорить? Він надає наступний вплив:

 • уповільнює згортання клітин крові;
 • запобігає тромбоутворенню.

Для лікування використовують тільки медичних п’явок, яких розводять в лабораторії або продають в аптечних пунктах. Для однієї процедури необхідно не менше 5 п’явок.

Ускладнення

Необхідно розуміти, які наслідки можливі, якщо не звертати увагу на проблему:

 • порушена увага;
 • сплутана свідомість;
 • поява кровотеч;
 • викидень;
 • безпліддя;
 • інсульт.

Запобігти настільки негативні наслідки здатна своєчасна діагностика, призначення правильного лікування.

Підводячи підсумки

Щоб гемоглобін у жінок був завжди в нормі, потрібно дотримуватися рекомендації щодо профілактики:

 1. Відмовитися від куріння, вживання спиртовмісних напоїв.
 2. В раціон включати тільки якісні продукти харчування. Виключити з нього і продукти, що містять швидкозасвоюване залізо.
 3. Пити багато рідини, краще всього вода без газу.
 4. Знизити ймовірність появи емоційних сплесків.
 5. Не перевантажувати організм фізичними вправами.
 6. Важливо не забувати про регулярне і своєчасне обстеження всього організму. При виявленні хронічних патологій правильно приймати медикаменти, дотримувати рекомендації лікаря.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *