Як стати щасливою людиною

Як стати щасливою людиною?

Багато людей щасливі, але не знають про це

Щастя — непросте поняття, і для кожного воно своє. Але є і якісь загальні критерії. Задоволений чи ти тим, як ти живеш? А якщо ні, то як розібратися, що саме потрібно змінити чи виправити? Але спочатку потрібно подивитись на своє життя пильним і критичним поглядом.
Наведемо тут і спробуємо роз’яснити суть відомих «критеріїв щастя», а ти, в свою чергу, спробуй поєднати їх з собою, щоб зрозуміти, в якому напрямку тобі слід діяти.

Критерій реальності

Перший з критеріїв, які ми будемо розглядати, він же виступає в якості основного — це критерій схильності жити в реальному часі. Наведемо типові міркування тих, хто не відповідає цим критерієм і намагається шукати себе в минулого або майбутнього життя:
— коли-небудь настане той день, коли я почну жити справжнім життям,
— думаю, реальне життя не має тісного зв’язку з минулого або майбутнього життя,
— часто я не реалізую приємні моменти життя, сподіваючись здійснити їх у майбутньому,
— не дозволяються питання краще відкласти, ніж намагатися їх «добивати»,
— досить часто не знаю, чим себе зайняти…
Сподіваємося, ці висловлювання не мають до тебе стосунки, — навпаки, ти усвідомлюєш цінність життя «тут і зараз» і живеш в даний момент по-справжньому, а не чекаєш, що щастя саме раптом звалиться на тебе в найближчому майбутньому.

Критерій самостійності

Думаєте про те, як стати щасливою людиною? Наступний критерій, який можна на себе «приміряти», — критерій самостійності, передбачає незалежність від очікувань оточуючих (II). Це важливий показник психічного здоров’я і свободи особи. Навряд чи ти будеш відповідати, якщо твої міркування будуть близькі до наступним:
— ризиковані рішення даються мені з великими труднощами,
— мої вчинки відповідають очікуванням найближчого оточення,
— головне в моєму житті — приносити користь людям, не роблячи при цьому нічого, що могло б викликати неприйняття (протилежна точка зору — сіяти розумне, добре, вічне, все більше наближаючись до істини),
— думка визнаних авторитетів безпосередньо впливає на вироблення моїх принципів (протилежна позиція — «я маю власну точку зору щодо значущим для мене питань)…

Критерій життєвих цінностей

Як стати щасливою людиною

Істина, добро, краса, звершення, справедливість, самодостатність — це критерій життєвих цінностей. Їх визнання говорить про твоє прагнення до гармонії, хорошим відносинам з іншими людьми. Потрібно щось змінити в собі, якщо до тебе підходить якась їх цих фраз:
— високі життєві цілі ставлять перед собою видатні люди, а я не можу розраховувати на такі результати,
— моя робота мені не подобається,
— щастя приходить і йде, а жити з постійним відчуттям цього почуття неможливо, так що нічого страшного, якщо я вже давно не відчуваю себе щасливим.

Критерій позитивності поглядів на людську природу

Цей критерій говорить про віру в людей, у їх дивовижні можливості. Хочете бути щасливим? Потрібно вірити в те, що:
— більшість людей заслуговує довіри,
— люди прагнуть до взаєморозуміння
— позитивних сторін у людини більше, ніж негативних
— всі серйозні вчинки здійснюються не тільки з урахуванням своїх інтересів, але і з урахуванням інтересів інших людей.

Критерій саморозуміння

Низький рівень розуміння себе, коли ви замінюєте свої справжні смаки та інтереси прийнятими в суспільстві стандартами, притаманний людям невпевненим, занадто сильно орієнтованим на думку оточуючих. Живучи не своїми інтересами щасливими ви не станете.

Критерій контактності

Контактність розуміється тут як схильність до взаємовигідним і приємним для обох сторін контактів. У такому спілкуванні повністю виключені маніпуляції іншими людьми, відстеження виробленого на них враження або свідомий тиск на інших людей.

Критерій творчості

Постійний інтерес до пізнання — характерна властивість особистості, відкритої новим враженням, і це ніяк не пов’язано з задоволенням матеріальних або якихось інших потреб. Дуже важливо, щоб ваше життя було наповнене творчістю і прагненням дізнатися щось нове.

Питання «Як стати щасливою людиною?» не з простих, але він дуже важливий для подальшого життя. Ось чому варто попрацювати з цим матеріалом — перш за все, постаратися зрозуміти, а потім поміркувати, співвідносячи критерії зі своїми поглядами і якостями — адже вони можуть стати орієнтирами для свого особистісного зростання і розвитку.
А що стосується щасливих людей, що задовольняють «критеріях щастя», то вони дійсно існують. При цьому вони відчувають себе захищеними і здатними захистити, відчувають повагу з боку оточуючих і поважають себе та інших, вони улюблені і здатні любити, тому і треба прагнути до щастя!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *