що таке щастя

Що таке щастя?

Якщо ви хочете, щоб життя посміхалося вам,
подаруйте йому спочатку свій гарний настрій

Що таке щастя? У кожної людини своя відповідь на це питання. Абсолютним щастям для одних є спокійне сімейне життя, інші шукають своє щастя в творчості, захоплення, роботі. Можливість реалізовувати свої здібності – ось що для багатьох є щастям.

Щастя – це чарівне відчуття, яке виникає в людині, якого в цей момент переповнює почуття радості і щирого захвату, він немов світиться зсередини. У стані щастя людина думає позитивно, він не накопичує навколо себе негатив, не відчуває його.

Що ж дає нам відчуття цього самого щастя? Багато хто думає, що щастя в матеріальному добробуті. Люди прагнуть більше заробити, накопичити певну суму грошей, дійти до потрібної їм щаблі кар’єри. І яке ж їх розчарування, коли при досягненні всіх намічених цілей відчуття щастя вони так і не відчули. Адже щастя не матеріально, його не можна потримати в руках. Це почуття, що зароджується, глибоко в серці.

Деякі можуть бути абсолютно щасливі, живучи разом в однокімнатній квартирі, нехай у них навіть невисокі зарплати. А ось деякі більш забезпечені люди можуть бути глибоко нещасні, лежачи на пляжі шикарного готелю. Навіть в хоромах можуть жити нещасні люди, які не розуміють один одного і постійно лаються. Про яке відчуття щастя може в такому випадку йти мова.

Люди часто не знають самі, що їм потрібно для щастя. Вони заробляють величезний капітал, сподіваючись, що після досягнення певної межі вони стануть щасливими від свого стану, але в результаті у них залишається лише розчарування. Щастя потрібно шукати в глибинці своєї душі, треба розібратися, для чого саме ви все робите, яка ваша кінцева мета. Можливо, у вас є все, щоб бути щасливими саме тут і зараз.

Що таке щастя

Що не є щастям?

  1. Гроші, квартири, автомобілі — все це не щастя. Самі по собі речі, не можуть бути щастям. Якщо б більшість людей це розуміли, то не витрачали б більшу частину свого життя, залишаючись в кінці з глибоким розчаруванням.
  2. Чуттєві задоволення теж не є істинним щастям. Наприклад, секс, задоволення від смачної їжі або алкоголю, радість від покупок — це миттєва радість, але ніяк не відчуття справжнього щастя.
  3. Читати море книг, перегортувати модні журнали, наповнюючи свій мозок інформацією. Саме так і роблять деякі люди, які хочуть знати якомога більше, щоб стати щасливими. Ніхто з них таким ще не став, перевірено роками. Чим більше людина перенасичує себе непотрібною інформацією, тим більше нещасним він стає. Рівень інтелекту людини не впливає на те, чи буде він щасливим чи ні. У світі існує безліч розумних і ерудованих людей, які відчувають себе глибоко нещасними. В пошуках щастя не потрібно зациклюватися на своєму професіоналізмі і ерудиції.
  4. Що стосується таланту, то творчі і талановиті люди теж бувають нещасними. Деяким людям здається, що мати талант — це справжнє щастя, але багато відомі і талановиті люди, незважаючи на свої якості, часто глибоко нещасні.

Що таке щастя

Ще кілька століть тому мудреці стверджували, що робить людину щасливою згоду з самими собою і відчуття повної гармонії. Треба вчитися слухати своє тіло і свій розум. Зрозуміти, що потрібно для відчуття щастя саме тобі — ось істинний сенс життя. Не потрібно жити з марними сподіваннями і мріями, не варто допускати виникнення страхів. Щаслива людина завжди спокійний, він може тверезо оцінювати свої проблеми і неприємності, не зациклюється на них. Турботи і всі страхи для щасливої людини — це не проблема, він цінує кожну прожиту хвилину, насолоджується красою навколишнього світу.

Якщо життя для вас — це чорно-білий фільм, а у всіх подіях ви бачите тільки негатив, то не варто сподіватися, що після придбання якоїсь матеріальної речі ви станете щасливою людиною. Оточувати себе розкошами — це не вихід із ситуації. Вихід — це зрозуміти, що ж робить тебе нещасним.

Людина, яка внутрішньо спокійний, виходить легко з найскладніших ситуацій, його не лякають проблеми. Потрібно зрозуміти, що гроші часто вирішують багато проблем, але ось ваше відчуття щастя не залежить від цих самих проблеми. Згадайте, адже навколо вас, напевно, є люди, які часто посміхаються, радіють навіть дрібниці. А ще є люди, огорчающиеся з-за маленьких неприємностей, у них часті депресії. А найстрашніше трапляється тоді, коли людина, яка не відчуває себе щасливим, шукає розраду в алкоголі або наркотиках.

Що є джерелом щастя?

Якщо розглянути всі радощі, які людина може випробувати, то їх можна умовно розділити на чотири групи:

  • Ниці радості. Це такі джерела радості, яке вважаються дрібними і негідними. Наприклад, можна взяти чужу річ і порадіти, що вона дісталася тобі просто так. Підставити когось на роботі, отримавши від цього власну вигоду. Ось це і є низинні джерела радості. Це не можна вважати чистою радістю і душа людини не буде спокійною, він все одно знає, що чинить недобре.
  • Одномоментні джерела радості. Це коротке щастя. Наприклад, отримання премії, подарунок без приводу, невеликий виграш у лотерею. Таке щастя триває недовго, та й щастям його навряд чи можна назвати.
  • Довготривалі джерела радості. До таких джерел можна віднести міцні сімейні відносини, наявність хороших друзів і можливості з ними спілкуватися, наявність улюбленої роботи. Коли рідні та близькі люди живі і здорові — це вже велике щастя і привід для щоденної радості. Щасливий той чоловік, хто витрачає свій час на улюблене заняття, наприклад, на улюблену роботу, рідних і близьких, цікаве хобі. Не потрібно займатися справами, які вбивають людину, тобто не подобаються йому.
  • Вічні джерела радості. До таких можна віднести повагу до себе, почуття любові і дружби. Той чоловік, який здатний щиро і по-справжньому любити, обов’язково буде щасливим у житті. Така людина буде безкорисливо ділитися з оточуючими своїм щастям і любов’ю. Він задоволений собою і оточуючими, він спокійний та врівноважений, він не злиться через дрібниці. У нього відчуття абсолютної гармонії з собою і навколишнім світом.

Що таке щастя

Підіб’ємо підсумки

Здоровий людина, що має близьких людей — це вже щаслива людина. Йому потрібно лише це зрозуміти. Не потрібно шукати щастя десь, варто лише подивитися на своє життя, у ній обов’язково є те, чого достатньо для відчуття щастя.

Бути добрим, чуйним, чуйним — це щастя.

Люди, що відносяться до категорії оптимістів, теж не можуть бути нещасними. Вони всі знаходять в кожній ситуації позитивну сторону, не зациклюються на тимчасові проблеми і труднощі. Турбуйтеся про те, що вам під силу змінити. Наприклад, відносини зі своїм чоловіком ви можете зробити краще, про це можна не турбуватися. А ось вплинути на погоду чи політичну обстановку в країні ви навряд чи зможете, тому і не треба про це думати.

Шукайте радості у щоденних заняттях. Ви прокинулися, у вас є дах над головою, є можливість харчуватися смачно і досхочу — це вже щастя. Тільки подумайте, що не всі мають таке щастя. Є коханий, хай проблемний і буркотливий, але не у всіх є таке щастя.

Думайте про те, що у вас є, а не про те, чого вам не вистачає. Повірте, при такому підході до життя, скоро у вас з’явиться все, щоб бути щасливим.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *