Як урізноманітнити монотонну роботу і зробити нудне цікавим


Будь-яка людина стикається з необхідністю виконувати монотонні і нудні дії: у деяких з цього складається весь робочий процес, інші стикаються з монотонністю рідше — під час прибирання квартири чи миття автомобіля. Існує кілька способів трохи урізноманітнити такі дії, і всі вони доступні кожному. Розглядати будемо на прикладі прибирання квартири, тому що з цим стикаються всі, але ці принципи підходу до монотонної роботи можуть бути застосовні до чого завгодно. Найголовніший принцип полягає в тому, що якщо виконувана робота монотонна і практично автоматизована — значить, мозок знаходиться в пасивному режимі. Він лише зрідка спостерігає, щоб незграбне тіло не накоїла чого. Це означає, що мозок можна чимось зайняти. Чим саме — вибір за тобою. Але репетуюча в навушниках або з колонок музика — далеко не кращий варіант.

1. Виконай ланцюжок квестів

Досить часто на генеральне прибирання людина наважується, коли стан житла така, що гостей запросити соромно. Роботи потрібно виконати стільки, що очі реально бояться, а внутрішній голос шепоче: «Це неможливо — на це піде вічність». Працездатність падає до нуля ще до початку самої роботи. У такому випадку потрібно застосувати лайфхак — розбити велику задачу на безліч маленьких. Уяви це як ланцюжок квестів, за виконання кожного з яких повинна бути невелика винагорода. Забрався в одній кімнаті — перерва, кава або що-небудь ще. 5-10 хвилин відпочинку не сильно затягнутий процес, але піднімуть бадьорість духу. За виконання всього ланцюжка ти теж повинен отримати якусь нагороду, але вже щось серйозне — більше, ніж просто відпочинок. Може бути, купити що-небудь в магазині на вечерю; може — пляшечку віскі (чи що ти там любиш); може, сходити кудись. Загалом, повинна бути приємна нагорода, яку ти не отримуєш щодня. Таким чином, прибираючи квартиру, ти наближаєшся до завершення епічного ланцюжка квестів, а отже, і до отримання не менш епічної нагороди.

2. Переможи боса

Можна відмовитися від всіляких квестів і кинутися в бій зі злом, яким би великим воно не було! Уяви, що ти супергерой з «Марвела», «Дісі», аніме або гри — звідки завгодно. Але ти повинен стати безстрашним героєм, дивитися в обличчя небезпеці! Уяви прибирання квартири як великого і страшного боса з щупальцями, кількома щелепами і величезним оком на плечі. Тепер приблизно зістав все, що необхідно зробити, з «хп» (життями) боса у відсотках і просто домаж його! Кожна твоя корисна дія завдає босові шкоди — сам ти при цьому практично невразливий (необхідно тільки стежити за мізинцем ноги і ніжками ліжка). Миючи підлогу, пилососячи килими, уявляй, як стрімко зменшується запас «хіт-поінтів» у боса. Якщо помиєш скло з зовнішньої сторони, то нанесеш критичну шкоду! Вимита ванна залишить боса на дизморалі і відкриє тобі нові надздібності.

Це необов’язково має бути якийсь монстр-бос — можна атакувати величезний космічний корабель, який-небудь «Зоряний руйнівник» з Star Wars, можна напасти на ворожу планету Арракіс і приступити до знищення фріменських поселень пилу та павутиння. Неважливо, що саме це буде, — важливо домазати!

3. Чергуй дії

Практично завжди, навіть в самій монотонній роботі, є хоч невелика різноманітність, і її потрібно використовувати. Ніхто не любить мити підлогу. Якщо потрібно помити їх у всій квартирі — це може знизити бойовий дух і навіть змусити ретируватися ще до бою. Тому й необов’язково мити їх у всіх кімнатах відразу, адже в процесі прибирання є безліч інших занять. Помивши підлогу в одній з кімнат, можеш перейти до чогось зовсім іншого — протерти скла на балконі або помити посуд, зробивши по дорозі чашечку кави. Можна протерти пил з поличок або навести порядок на комп’ютерному столі, можна і сам комп протерти. Потім повернешся до миття підлог в іншій кімнаті.

Такий метод може бути не цілком раціональним з точки зору логіки, таймінгу та енергоефективності. Але кого це має хвилювати, якщо на кону чиста квартира і збереження бадьорості духу. Нічого страшного не трапиться, якщо витратиш на прибирання трохи більше часу, кілька разів повторивши вже виконане раніше дію.

4. Включи двоканальний режим

Найпростіший і найефективніший спосіб зробити з нудного цікаве — це включити двоканальний режим мозку. Тобі не потрібна кричуща на тлі музика, яку ти все одно не слухаєш. Що тобі потрібно — так це аудіокниги, якісь лекції або документальні фільми. Їх необов’язково дивитися — цілком достатньо слухати. Вони відвернуть від монотонності процесу, розкажуть щось нове і цікаве, прокачають твою здатність працювати в двоканальному режимі. Таким чином сам процес прибирання стає вторинним: це ти не вікна миєш, а слухаєш аудіокнигу «До центру Землі»; це тобі не належить підлоги помити у всій квартирі, а прослухати документальний серіал про Стародавній Рим. Ти вже зайнятий не самим прибиранням, а слухаєш якусь документалку або лекцію, заодно роблячи прибирання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *