Як відучити дитину спати з батьками

Як відучити дитину спати з батьками?

Як відучити дитину спати з батьками, хвилює більшість молодих мам і тат. Від спільного сну відучувати слід не пізніше 2-3 років, інакше чадо просто не дасть батькам можливості усамітнитися. Зробити це не так просто, як може здатися. Навіть якщо сьогоднішню ніч дитина проведе в тільки що купленому для нього новому ліжечку, то на наступну ніч, він вже сам буде проситися до вас або прибіжить вночі, коли чогось злякається. Найчастіше у дітей відмовок кілька. Вони запевняють батьків, що їм страшно, нудно або щось в цьому роді. Це, правда лише частково і батьки самі прекрасно знають, чому їх дитина вдається до них.

Отже, відучуємо від батьківського ліжка дитину 2-3 років. Різко переселяти дитину все ж не варто. Він може відчути себе непотрібним і викинутим. Попередньо поясніть, що діти не повинні спати з батьками і створіть хоч якусь відстань між вашим ліжком і його. Вдень нехай малюк спить у своєму новому окремому ліжечку, але якщо він прокинеться, то мама повинна бути поруч. У нове ліжечко купіть малюкові дитячу постільну білизну із зображенням улюблених мультиплікаційних персонажів.

Як відучити дитину спати з батьками

Ні в якому разі не погрожуйте дитині, що якщо він буде себе погано вести, то піде спати на окреме ліжко. Справа в тому, що м’яка і тепла постіль повинна викликати почуття умиротворення, а не покарання. Щоб крихітній коханій людині було не так самотньо, нехай він спить з улюбленою іграшкою. Така є практично у всіх хлопців, а у деяких навіть кілька. Переконайте синочка або доньку, що він вже доросла і самостійна людина. Підвищуючи його самооцінку, ви посприяєте його самостійності.

Попросіть людину, яка користується великою повагою у вашої дитини поговорити з малюком на тему спільного сну. Природно ця розмова відбудеться ненароком і так званий авторитет, розповість, що він у цьому віці вже давно спав один, а не під пахвою у мами і тата.

Коли малюк все ж погодиться на вмовляння, не забудьте його заохотити. Наприклад, порадуйте його чимось смачненьким на честь його беззастережної самостійності. Однак тільки батькам відомо, що це зовсім не так. Малюк все одно буде вдаватися до батьків, а на ранок навіть не пам’ятає цього. Тому, як тільки малюк прибіг до батьків, потрібно почекати, поки він засне, і знову віднести його в своє ліжко.

Якщо ваша дитина старше ніж 4 роки, то це серйозна ситуація, яку необхідно вирішувати якомога швидше. Можливо, у дитини є якісь страхи і в результаті він боїться спати один або самі батьки не наполягають, щоб дитина привчався до самостійності. Спробуйте процес укладання в ліжко перетворити в своєрідний ритуал. Він почнеться з заспокійливої ванни, потім випийте з дитиною склянку теплого молока з печивом. Після цього можна укладати дитину і нехай він, засинаючи, розповість вам все, що з ним сталося за день.

Це вас набагато зблизить, і дитина буде знати, що навіть якщо він знаходиться в іншому ліжку, то мама завжди неподалік і в будь-який момент підійде до нього.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *