Як змінити своє життя

Як змінити своє життя?

Життя можна змінити! Щастя існує.

Дивно, але при всій сьогоднішньої завантаженості дня, шаленому ритмі і метушні ми дуже рідко думаємо про щось важливе. Дуже часто всі наші думки повністю занурені в несуттєві дрібниці і побутові проблеми, один день схожий на інший, а року змінюються такими ж однотонними роками. Багато розуміють дивина такого ходіння по колу але продовжують жити в такому ж дусі, в нудьги і одноманітності. А адже щоб помітити нові можливості, потрібно підняти свою голову і озирнутися навколо.

Щоб рости, потрібно змінюватися. Як тільки ваше життя припиняє змінюватися, ваш ріст зупиняється. Якщо ваше життя не змінюється, то навряд чи в ній случшится раптом щось нове, раптово щасливе.

На жаль, щасливих людей небагато. Є такий дивний закон: чим більше дешевих задоволень, тим менше радості. Так, алкоголь не робить людину щасливою, а основна функція комп’ютерних ігор – вбити особистий час. Але щастя існує, і щастя велике. Людина може змінити у своєму житті все, що завгодно. Він може переїжджати, вибирати будь-які заняття, займатися творчістю, жити заради якогось своєї справи, можна створити сім’ю, завести дітей, або залишитися вільним, можна вибрати будь-коло спілкування, будь-захоплення. І що найголовніше і дивовижне – людина може змінити себе. Він може позбутися від того, що йому погано, і навчитися тому, чого йому добре.

Чому ж, маючи стільки можливостей, деякі з нас живуть як рослина, без особливих активних дій, просто пливучи за течією? Справа в тому, що дар свободи, який нам дано, включає в себе і можливість нічого не робити.

Це вибір дуже простий, але в теж час досить дурний і невигідний. Навіщо вибирати найгірше, якщо можна добитися кращого? Зазвичай у відповідь на таке запитання відповідають щось на кшталт — що поробиш? Такий вже я людина. Така доля. Так вже сталося.

Але ви не знаєте, що ви за людина насправді. Щоб себе пізнати, потрібно спробувати себе у різних формах спілкування з різними людьми, в різних видах діяльності. Ми до кінця життя не можемо дізнатися себе повністю, а що знає про себе чоловік, який спробував п’ять відсотків від того, що йому доступно?

Як змінити своє життя

Є властивості людини, які мало піддаються змінам. Наприклад, темперамент. Навряд чи ви з веселого, неврівноваженого оптиміста раптом станете повільним, похмурим і спокійним. А ось те, що ми називаємо характером, можна змінити, адже це просто набір звичок, успадкованих від батьків або придбаних протягом життя. Змінюючи цей набір на краще, людина стає щасливішою. Також ви зовсім не зобов’язані повторювати життя своїх батьків, заробляти багато грошей або з-всіх сил домагатися успіху в області, яка вам глибоко противна. Тому що в нашому житті ми вільні. Вільні змінити обставини, змінити самих себе, стати щасливими. Якщо душа людини гармонійна, він щасливий при будь-яких матеріальних можливостях. Якщо душа людини хвора, то вона нещасна, як би не був успішний в грошовому сенсі. Тому, щоб змінити своє життя, починати потрібно не з кар’єри, не з заробляння грошей, не з любовних зв’язків, а з себе самого.

Коли ми маємо справу з собою, ми маємо справу головним чином зі своїми звичками, як добрими, так і злими. Але є в людині щось, що стоїть над цими звичками і здатне впливати на них. Не важливо, як це називається – дух, свідомість або якось ще. З практичної точки зору важливі властивості цієї панівної частини нашої особистості, розум і воля. Завдяки цим якостям, ми здатні аналізувати, приймати рішення і діяти.

Що нам заважає змінити життя?

Як змінити своє життя

Давайте подивимося основні перепони на шляху зміни нашого життя:

— Відсутність мотивів. Дві рівні за здібностями і характером жінки починають навчатися водінню. Одна — тому що їй треба возити дітей вранці в садок, друга — за компанію. Хто навчиться швидше? Відповідь очевидна. Зв’яжіть зміни у своєму житті з чимось дуже хорошим і уявіть, що все збудеться.

— Вплив батьків. Виховання в дитинстві накладає відбиток на все життя. Якщо батьки завжди вказували що робити і керували всіма подіями, людина потім довгі роки відчуває тривогу і навіть страх перед будь-якими самостійними діями. Він може планувати зміни, але реалізація їх для нього — величезний стрес. Але тут вже нічого не поробиш, перші кілька років самостійного життя треба переступати через себе, потім ця важка спадкова інертність відступає.

— Хронічна втома. Робота — дім — робота. Людина живе як заведений, і навіть рідкісне час відпочинку не приносить особливої радості. В такому стані прагнення до змін не підкріплюється емоціями. На них просто не вистачає енергії. Спробуйте вносити зміни в життя малими дозами. Але щодня!

— Внутрішній протест. Ви все намітили, все продумали, але постійно знаходяться причини відкласти плани. Можливо, в глибині душі ви відчуваєте, що майбутні зміни внесуть суттєві незручності, і тому підсвідомо зупиняйте їх. Розберіться з цією ситуацією. Якщо ви хочете змін, то віддавайте в цьому собі повний звіт.

— Порушення законів Всесвіту. Трохи дивно звучить, але це працює. Є основні закони всесвіту і порушення їх викликає відповідну реакцію. Існує декілька законів, порушуючи які у людини йде все трохи не так, як йому б хотілося. Почитайте ці закони, з ними знайомишся, то не виникає ніяких внутрішніх протиріч, все дуже логічно і правильно:

— Закон Свободи Волі. Ніхто не має права порушувати волю іншого. Ні батьки дітей, ні діти батьків, ні вчителі учнів, ні колеги, ні друзі. Не можна примушувати когось до чогось насильно, проти його волі.

— Закон Любові. Потрібно намагатися перетворювати негатив в позитив власними силами, в той же момент, як тільки цей негатив з’являється. Чорне зло всередині може діяти тільки проти вас.

— Закон Справедливості. Цей закон говорить, що ми маємо те, що заслужили, не більше і не менше. І це завжди, без винятків, справедливо. Порушити його неможливо, можна тільки взяти до відома.

— Закон Гармонії. Всесвіт завжди прагне до рівноваги. Коли де то виникає “перекіс”, то Всесвіт відразу ж створює ситуацію для виправлення цього перекосу. Таким чином, ви отримуєте по заслугах кожен раз, коли йдете не туди, коли своїм способом мислення і поведінки порушуєте рівновагу.

Поради для того, щоб змінити життя

— Сповільніться. Щоб змінити ваше життя, вам необхідно час на роздуми і міркування. Якщо ви завжди зайняті і у вас немає часу навіть подумати про те, щоб змінити ваше життя, у вас не буде часу на те, щоб її змінити. Сповільнився і знайдіть час, щоб озирнутися і вибрати потрібний курс.

— Зрозумійте, що все можна змінити. Це ваше життя, і ніхто не може змінити її, крім вас. Якщо ви самі не бажаєте змінитися, тільки дуже сильне потрясіння змусить вас зробити це. Щоб знайти в собі готовність змінитися, ви повинні чітко розуміти, що ви завжди можете поліпшити своє життя. Якщо вона гарна, нехай стане ще краще. Якщо погана – нехай просто зміниться на краще.

— Зрозумійте, що тільки ви відповідальні за своє життя. Не звинувачуйте у ваших невдачах інших, начальство, країну або долю. Піднімається ваше життя вгору, або котиться вниз – залежить лише від вас. Всі зміни вам цілком доступні.

— Розберіться, які у вас основні цінності. Що найголовніше в житті? Чого основного не вистачає, що не так? Розберіться. Ви повинні це знати абсолютно точно.

— Є щось основне, основна потреба або проблема, яка все визначає. Зміна – це нелегко, тому ваша причина – це ваш джерело енергії, чітке розуміння основної причини додасть вам сили. Що головне, чого вам не вистачає? Що основне з того, що ви хочете змінити?

— Замініть обмежують переконання. Обмежують переконання є найбільшою перешкодою на шляху до зміни життя. Ви повинні виявити їх, а для цього відстежуйте свої думки, містять фрази: що поробиш, такий вже я людина… не пощастило… така доля… тут вже нічого не поробиш і так далі. Все це прості відмовки, що означають просте “не хочу”.

— Замініть погані звички позитивними. Бажано виявити ваші погані звички, розібратися з тим, які з них тягнуть вниз. З якими звичками ви хотіли б порвати? Чітко розумійте цю проблему, вона одна з найбільш основних. В ідеалі краще б завести нові позитивні звички, які замінять погані. Поміняйте свій мінус на плюс, це найбільше, що можна зробити.

— Виберіть приклад для наслідування. Маса людей починали з нуля, без особливих знань і перспектив. Про них тепер говорить весь світ, їх всі знають, вони є взірцем.

— Налаштуйтеся на довготривалі зміни. Зміна життя вимагає часу, особливо, якщо ви хочете радикально змінити життя. Розуміння того, що все це займає багато часу, відбувається не відразу і проходить через періоди підйому-спаду, додасть вам стійкість у важкі хвилини. Найважче – змусити себе почати рух. Після цього ви будете рухатися досить легко, поступово покращуючи і змінюючи своє життя.

— Намагайтеся багато роздумувати. Визначте питання які ви хочете обдумати і вирішити найближчим часом. Максимально чітко сформулюйте бажані результати (те, що хочеться). Усвідомте, що ж для вас важливіше всього саме в даний проміжок життя? Що може бути вам зараз (взагалі) заважає або що дратує? Чого саме ви хочете або що вам приносить основну радість? Які з результатів вам найбільше важливі?

Фінал
Як змінити своє життя

Працювати над собою – цікаво. Адже вдосконалення себе – не тільки засіб поліпшення життя, але в якомусь сенсі і мета. Людина, яка працює над собою, завжди працює на себе, а не на «дядю». Він знає: кожна хвилина роботи над собою – дзвінка монета в скарбничку його багатства. Він як спортсмен-чемпіон, якому пощастило виступати на змаганнях найвищого рангу до кінця життя. Йому треба завжди бути у формі, і йому подобається бути в формі. І цей азарт до перемоги, це передчуття і радість перемог наповнюють силою все його життя. По суті така людина не знає старості, його душа бадьора, струнка і мускулиста.

Отже, щоб змінити своє життя, потрібно не так багато. На противагу популярному думку, немає необхідності робити радикальні зміни, щоб поліпшити якість життя. У той же час вам немає необхідності чекати довгий час, щоб отримати результати. Все що вам потрібно щоб змінити життя, це робити кілька маленьких кроків, і робити їх постійно. Загальний принцип такий: зрозуміти, що вас мучить; з’ясувати, чи зробили ви якісь помилки, які могли призвести до цього стану; покаятися в помилках і намагатися їх не повторювати; розвиватися в тому напрямку, який видаляє вас від проблем і помилок.

Більшість з нас вирішується на зміни у своєму житті коли далі вже гірше нікуди: страх очевидного стає страшніше страху невідомого. Але адже все життя побудоване на прогресі, який можливий лише завдяки нашим діям. Дії тягнуть за собою зміни. Не кажіть собі: “навіщо все міняти — і так зійде”. Не варто втрачати сили і час — чекати поки життя докотиться до кризи або зупиниться в глухому куті. Прийшла пора керувати своїм життям. Для того щоб зважитися на зміни у своєму житті і почати не просто мріяти, а діяти, людині потрібно не так і багато – лише бажання. Ну і для наснаги, в сьогоднішній підбірці – цитати, здатні стати стимулом для великих змін і всередині, і навколо вас. Бажаємо Вам удачі і позитивних тенденцій у житті!

Цитати

Отже, 15 надихаючих цитат, здатних змінити життя:

— Невдача — це просто можливість почати знову, але вже більш мудро. Генрі Форд

— Якщо проблему можна вирішити, не варто про неї турбуватися. Якщо проблема нерозв’язна, турбуватися про неї безглуздо. Далай Лама

— Навіть якщо ви дуже талановиті і докладаєте великих зусиль, для деяких результатів просто потрібен час. Жінка не родить дитину через місяць, як би не намагалася. Уоррен Баффет

— Раз у житті фортуна стукає у двері кожної людини, але людина в цей час нерідко сидить у найближчій пивний і ніякого стуку не чує. Марк Твен

— Наш великий недолік в тому, що ми надто швидко опускаємо руки. Найбільш вірний шлях до успіху – весь час пробувати ще один раз. Томас Едісон

— Прокидаючись вранці, запитай себе: «Що я повинен зробити?» Увечері, перш ніж заснути: «Що я зробив?» Піфагор

— Бідний, невдалий, нещасливий і нездоровий це той, хто часто використовує слово «завтра». Роберт Кійосакі

— Старі люди завжди радять молодим заощаджувати гроші. Це погана порада. Не збирайте п’ятаки. Вкладайте в себе. Я в житті не заощадив і долара, поки не досяг сорока років. Генрі Форд

— Я цього хочу. Значить, це буде. Генрі Форд

— Я не терпів поразок. Я просто знайшов 10 000 способів, які не працюють. Томас Едісон

— Важка праця — це скупчення легких справ, які ви не зробили, коли повинні були зробити. Джон Максвелл

— Раніше я говорив: «Я сподіваюся, що все зміниться». Потім я зрозумів, що існує єдиний спосіб, щоб все змінилося — змінитися мені самому. Джим Рон

— Урок, який я виніс і яким дотримуюся все життя, полягав у тому, що треба намагатися, і намагатися, і знову намагатися — але ніколи не здаватися! Річард Бренсон

— Роби сьогодні те, що інші не хочуть, завтра будеш жити так, як інші не можуть.

Не бійтеся змінювати звичний розклад життя! Лякати повинен застій. Ризикніть хоча б разок! Хто не ризикує, той не п’є шампанського, а головне не домагається успіху!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *