як зробити арку

Як зробити арку в дверному отворі

Якщо належить ремонт у квартирі, то, можливо, вам знадобиться інформація про те, як зробити арку, причому зробити це своїми руками вдома красиво і правильно, не вдаючись до допомоги будівельників. Останнім часом такі елементи інтер’єру привертають все більше уваги. Двері прибирають, а сам отвір оформляють у вигляді арки, яка може мати найрізноманітніші, часом химерні форми.

Квартирні варіанти арочних отворів

Господарі можуть переслідувати кілька цілей: створити спільний простір, розширити приміщення, створити легкий і витончений дизайн і так далі. При бажанні варто купити готову арку в будівельному відділі, у крайньому випадку — докласти трохи зусиль і приділити трохи часу, щоб створити оригінальний і цікавий варіант, який точно буде ексклюзивним.

як зробити арку в дверях
Арка здобула надзвичайне поширення

Щоб облагородити прохід з кімнати в кімнату без застосування двері, зовсім необов’язково викликати найману бригаду майстрів. Правильно підібравши тип і формат будови, ви спокійно зробите все самостійно. Не менш важливо грамотно підійти до вибору матеріалів, які будуть використовуватися при створенні даного елемента. Покрокова інструкція, що наведена нижче, підкаже, як зробити все максимально правильно і уникнути поширених помилок.

Різні види арок мають деякі відмінності в конструкції, що впливає на їх подальший монтаж. Основні відмінності полягають саме в опорах конструкції.

Варто відзначити, що міжкімнатні отвори не відносяться до несучих. Тому важливо підібрати арку, виходячи з відповідних параметрів.

як зробити арку в дверному отворі
Красива арка між кімнатами

Арочний отвір, який використовується замість звичайної двері, виконується з декількох матеріалів. Зараз мова йде саме про каркасі всієї конструкції:

 • металевий профіль, на який зверху монтуються гіпсокартонні листи (ГКЛ);
 • дерев’яні бруски з перерізом 20-30 мм.

Такий вид арки з легкістю утримає власний та загальний вага разом з обробкою. Тут головне завдання — надійне і жорстке кріплення до стін. Це дозволить вберегти елементи і залишатися на місці в первозданному вигляді не один рік.

Їли мова йде про приватному будинку або квартирі, то арка відкритого типу використовується тільки як декоративний елемент. А ось вся несуча навантаження в такому варіанті оформлення переноситься на бічні бетонні стіни або ж перемичку над самим спорудою.

Купівельна арка з пластику

Можливі типи арок і особливості кожної з них

Перед тим, як зробити арку своїми руками, необхідно вибрати форму зведення, яка буде виглядати в подальшому красиво і правильно. Найбільш поширеними формами є:

 • класична;
 • романтична;
 • модернова;
 • еліпсоподібний;
 • трапецієподібна;
 • портал.
як зробити арку своїми руками
Сувора арка портал

Арочний отвір класичної форми має в своїй основі правильне півколо. А ось арка-портал складається з суворих обрисів прямокутної форми. Інші різновиди є похідними від цих двох основних варіантів. Крім цього, може бути асиметрія із застосуванням тільки одного опори збоку. Або ж форма може бути взагалі немислимим.

як зробити арку своїми руками
Найпоширеніша форма отворів

Вибір форми та оздоблення майбутньої арки варто вибирати, виходячи із загального дизайну приміщення, щоб вона гармонійно вписувалася в інтер’єр. Приміром, напівкругла арка відмінно впишеться в дизайн кімнати з каміном. Потрібно спочатку враховувати наступні параметри:

 • висота стелі;
 • габарити дверного отвору;
 • індивідуальні особливості квартири.

Ви повинні розуміти, що одна житлоплощу відмінно виглядає з класичної аркою, а в другу гармонійно увіллється портал. Але тут все залежить від особистих уподобань господарів.

міжкімнатні арки фото
Арка в стилі модерн

Професіонали дають декілька рекомендацій, які слід враховувати при створенні арочного отвору.

 1. Класична арка буде відмінно виглядати там, де стеля має висоту понад 3 метрів.
 2. Конструкція в стилі модерн — ідеальний варіант для панельного багатоквартирного будинку та оформлення входу на кухню;
 3. Романтик з широкими опорами добре обрамляє вхід з коридору в зал;
 4. Портальні споруди вписуються в інтер’єр з чіткими лініями (як по вертикалі так і по горизонталі). Добре підходять для установки в гарних будинках з дерев’яного бруса або колод.
як зробити арку з дерева
Дерев’яний будинок з аркою

Вибір матеріалу

Щоб швидко оформити арочний отвір, можна в магазині купити готовий комплект для створення арки. Але такий варіант не всім підходить із-за досить високу ціну. Та й зовнішній вигляд їх не сильно відрізняється один від одного. Однак підбір потрібної моделі може зайти в глухий кут з-за різниці в параметрах отвору і майбутньої споруди.

як зробити арку креслення
Головні складові арки

Найчастіше для самостійного виготовлення набувають наступні матеріали:

 • гіпсокартон;
 • ДСП;
 • фанерні листи.

Переможцем є гіпсокартон, який має невелику вагу і досить зручний у роботі. Перевагою вважається і те, що саме гіпсокартонні листи легко обробити багатьма оздоблювальними матеріалами. А фанера краще піддається згинанню.

як зробити арку з гіпсокартону
Обробка арочного отвору

Для створення каркасної частини застосовуються:

 • дерев’яні бруски перетином 20*20 мм та 30*30 мм;
 • металевий профіль.

Як варіант: можна створювати подібні конструкції з цегли, бетону, газобетону. Зверху залишиться лише додати гарний зовнішній вигляд. Але це припаде до душі не кожному. Адже такий інтер’єр — це показник спроможності та статусу. Необхідно враховувати ще і вага конструкції. Якщо перекриття старі неміцні, то подібний тип арки варто відкинути.

Металеві каркаси мало використовують не тільки із-за додаткової ваги, але і їх чималої вартості. Якщо ви хочете спорудити арку складної форми, то повинні розуміти, що самостійно зробити це буде дуже непросто. Для конструювання арки своїми руками краще вибрати гіпсокартон і відповідний профіль.

Покрокове створення арки своїми руками

Нижче дано фото і покрокові опису всього процесу, з допомогою яких вам буде набагато простіше зробити свій шедевр у дверному прорізі. Спочатку треба подбати про створення каркасної частини. І тільки після цього зайнятися його обшивкою і фінішною обробкою. Головне — бути максимально уважним і акуратним. Тоді ваша задумка буде реалізована в кращому вигляді.

як зробити арку з гіпсокартонну
Гіпсокартонна арка (схема)

Перед тим, як приступити до монтажу арки треба правильно підготувати дверний отвір.

 1. Дверне полотно і коробку старих дверей потрібно прибрати.
 2. Розширте отвір до тих габаритів, необхідних для монтажних робіт.
 3. Не слід оштукатуривать обрізані стіни, на які буде встановлений каркас конструкції. Їх в будь-якому випадку перекриє обшивка. Потрібно просто вирівняти краю і демонтувати шматки старих будівельних матеріалів (штукатурка, бетонні частинки, отпадающие цеглини).
 4. Основне завдання — створити основу і надійно прикріпити до нього каркас. При цьому потрібно, щоб він був у вертикальному положенні. Нахили не допускаються.
 5. Якщо арка буде мати освітлення або підсвічування, то проводка проводиться перед початком монтажних робіт.
 6. Заміри знімаються не в одній, а декількох точках отвору. Коли стіни не блищать ідеальністю, варто вибрати найбільш широку частину отвору. Це і буде ширина конструкції.
 7. Шаблон на картоні допоможе полегшити розмітку. Так можна позначити необхідне і не наробити помилок. Тим більше, ви зможете на місці подивитися, як буде виглядати майбутня арка.

Важливо! Не забувайте, що арочний отвір вгорі поглинає близько 15 см загальної висоти. Мінімальна відстань між аркою і стелею повинна складати 20 див. Ця інформація вноситься при попередніх розрахунках.

Арка зменшує висоту дверного отвору

Спорудження каркасу — важлива етап, бо на ньому буде триматися вся конструкція арки.

 1. Профіль фіксується по периметру дверного отвору.

  як зробити арку покрокова інструкція
  Кріплення каркасу
 2. На нього кріпиться верхній вигнутий елемент каркасу. У деяких випадках встановлюється тільки викривлена деталь нагорі. Такий варіант доступний лише тоді, коли в приміщенні правильно оформлені укоси.
 3. Направляючі по вертикалі слід монтувати з невеликими відступами (товщина ГКЛ і пара міліметрів для фінішного кошти). Після нанесення штукатурки повинна вийти цілісна поверхню;
 4. На кожній стороні арки, а також зверху, потрібно прикріпити дві деталі з профілю, до цього розмістити одну паралельно інший.
 5. Для формування ідеального півкола профіль надрізається по бічних стін з відступами 5-7 см. Без проблем зможете згинати його в потрібну форму, як на фото.

  Надрізи в профілі для вигину
 6. Коли форма арки створена, профіль можна кріпити до основного.
 7. Щоб забезпечити надійність дуги, слід зафіксувати її підвісами. Робиться це до напрямної, яка є горизонтальною. Кількість залежить від товщини отвору.

  Фіксація профілю до стіни
 8. Далі треба зафіксувати поперечки для міцності всієї будови. Після цього можна обшити арку листами гіпсокартону або фанери.
Кріплення обшивки на каркас

Для згинання гіпсокартону використовується сухий або мокрий спосіб. Для першого знадобиться лобзик, щоб акуратно зробити надрізи. Для другого краще застосувати голчастий валик для швидкого і рівномірного змочування панелі. За допомогою саморізів встановлюються вирізані елементи арки на свої місця. Фінальним етапом є оштукатурювання і оздоблення обраним матеріалом.

як зробити арку своїми руками
Готова арка

Ви тепер знаєте, як зробити арку своїми руками вдома, і зможете сконструювати її красиво і правильно. Головне — фантазуйте і вибирайте, але при цьому не забувайте точно слідувати розмірами і інструкції по збірці. А у відео нижче ви знайдете весь процес створення арки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *