Чому замерзають вікна на балконі

Чому замерзають вікна на балконі

Часто після установки склопакетів на стеклах починає з’являтися конденсат і, як наслідок, вони починають замерзати. У даній статті ви дізнаєтеся, чому замерзають вікна на балконі взимку і як вирішити цю проблему. Це допоможе продовжити термін експлуатації склопакетів, не втрачаючи тепло в своєму будинку.

Причини зледеніння стекол на балконі

Якщо на вулиці досить холодна температура, то на склі може утворюватися конденсат. Це пояснюється температурної різницею між вулицею і балконом. Чим тепліше повітря, тим більшу кількість вологи воно вміщує, і навпаки. При зіткненні теплих повітряних мас з холодними місцями, утворюється конденсат.

Так як шибки є самими холодними ділянками, саме на них накопичується конденсат. Спочатку відбувається невелике запотівання скляній поверхні, а потім волога накопичується і спускається в нижню частину. При низьких температурах ця волога замерзає і перетворюється у лід.

Для того щоб вікна служили тривалий термін і не вийшли з ладу раніше часу, потрібно боротися з причинами появи конденсату і льоду на склі в приміщенні. Розглянемо найбільш поширені причини:

 • Різниця температур на вулиці і балконі.
 • Надмірне опалення, особливо при вологій погоді.
 • Висока вологість в приміщенні.
 • Відкрита двері в основне приміщення. Особливо помітно це, коли двері на балконі знаходиться на кухні, де традиційно висока вологість. Тепле вологе повітря надходить в більш холодне приміщення і там осідає конденсатом на холодному склі.

Перераховані вище причини мають природний характер і не є критичними. Але існують більш складні причини, від яких треба позбавлятися:

 • Низькоякісні або браковані вікна. Якщо склопакети пропускають холодне повітря в приміщення, то конденсату і зледеніння уникнути важко.
 • Порушення правил встановлення склопакетів або їх неправильна експлуатація.
 • Занадто широкі моделі. Чим ширше рама і скло, тим більше зона осідання конденсату. Справитися з цією проблемою допоможуть опалювальні прилади з можливістю контролю вологості в приміщенні або регулярні провітрювання.
 • Одинарні склопакети. Подібні вікна, використовуються ще з радянських часів, найбільш сильно схильні до замерзання. Так як повітряного прошарку між склом немає, навіть мінімальна різниця температур буде причиною появи конденсату або льоду. Вирішується проблема повною заміною склопакетів.
 • Порушення герметичності. Якщо раніше проблема замерзання скляних поверхонь відсутня, то слід перевірити ущільнювальні гумки і місця монтажу склопакетів на предмет витоків.
 • Недостатня вентиляція в приміщенні. Порушення циркуляції вологого повітря призводять до того, що на склі з’являються краплі вологи. У зимовий період це призводить до замерзання вікон. Проблема вирішиться після установки системи вентилювання повітря.

Визначивши головні причини появи льоду на вікнах, розглянемо можливі способи їх усунення.

Як уникнути замерзання стекол

Вважається, що природні причини появи конденсату допустимі. Але це не означає, що проблему не можна вирішити. Досить забезпечити на балконі достатній обігрів і вентиляцію повітря, і про конденсат, як основну причину замерзання вікон можна забути. Для визначення потрібної температури використовують точку роси. Нею називають температуру, при якій пара, що міститься в повітрі, починає конденсуватися.

Щоб уникнути цього, досить прогріти внутрішні скла до температури вище точки роси. Існує безліч способів збільшення температури на балконі. Про те, як зробити утеплення на балконі зсередини, можна дізнатися на нашому сайті mainavi.ru.

Також на показник точки роси великий вплив має вологість повітря. Знизивши вологість на балконі, можна остаточно вирішити проблему замерзання вікон. Найдоступніший спосіб – забезпечити хорошу вентиляцію періодично провітрюючи балкон, або внести конструктивні зміни.

Таблиця визначення точки роси

Порада! Щоб стежити і вчасно реагувати на зміни температури і вологості повітря, можна встановити на балконі гігрометр. Цей вимірювальний прилад допомагає визначати в домашніх умовах і температуру, і актуальну вологість.

Неправильна установка або експлуатація склопакетів

Порушення герметичності пластикового вікна є однією з найпоширеніших причин замерзання вікон. Якщо фахівці, що займаються установкою склопакета, не мають достатньо практичного досвіду, то ймовірність невдалого монтажу збільшується.

Розглянемо список причин, чому замерзають вікна на балконі взимку, пов’язаних з порушенням монтажу, а також способи, як їх усунути:

 • Неповна ізоляція віконного отвору. У цьому випадку відстань між рамою і віконним прорізом герметизується не повністю, і з’являються містки холоду. Через них холодне повітря проникає в приміщення і сприяє утворенню конденсату на стеклах. Якщо вдалося виявити витік, то її можна усунути монтажною піною.
 • Погане укладання гумового ущільнювача. Цей матеріал відіграє головну герметизуючу роль, перешкоджаючи проникненню холоду через рухливі деталі. Якщо ущільнювач був покладений неправильно, і в результаті утворилися витоку тепла, то зледеніння вікна не уникнути. Для вирішення проблеми потрібно самостійно перевірити ущільнювач і знайти витік. У разі неможливості виправити проблему наявними засобами, необхідно виконати повну заміну ущільнювача на стулках.
 • Неправильне регулювання стулок. Якщо вікно погано відрегульовано, то віконні стулки можуть прилягати до рами не повністю. У теплу пору року це не помітно, але взимку з’являться протяги. Вирішується проблема правильної регулюванням пластикового вікна.
 • Неправильна установка віконної фурнітури. Холодне повітря також може надходити в приміщення через віконні ручки. Якщо вони низької якості чи є дефекти установки, фурнітуру необхідно замінити.

Порада! Якщо склопакети знаходяться на гарантійному обслуговуванні, або ви не маєте практичного досвіду у виконанні монтажних робіт, рекомендується звертатися за допомогою до професіоналів, які займалися установкою вікон.

У тому разі, коли раніше проблема замерзаючих вікон з’явилася після тривалого використання одних і тих самих віконних конструкцій, причина може полягати в зносі деяких деталей. У разі пластикових вікон найшвидше зношуються ущільнювальна гумка і фурнітура. Дерев’яні вікна зношуються набагато сильніше, так як зношується не тільки простий, але і сам матеріал віконної рами.

Одинарні склопакети

Такі моделі вікон вже давно не використовуються, але подекуди залишилися з радянських часів. Власники подібних конструкцій на балконі регулярно виявляють лід на шибках, як тільки температура за вікном падає нижче 0 градусів.

Проблема замерзаючих вікон може зважитися єдиним способом – повною заміною вікон на пластикові або дерев’яні склопакети з двома або трьома стеклами. Повітряний прошарок між стеклами допомагає зберігати тепло на балконі, створюючи необхідну різницю температур для уникнення появи конденсату.

Погана вентиляція

Висока герметичність сучасних вікон може зіграти негативну роль і стати причиною появи конденсату, який при дуже низьких температурах починає замерзати. Старі споруди не були забезпечені якісною вентиляцією, а мікроклімат і циркуляція повітря забезпечувалася, в тому числі, за рахунок продування дерев’яних віконних рам.

Після заміни таких склопакетів на пластикові, або проведення їх реставрації сучасним способом, природна циркуляція повітря буде порушена. Вологе повітря не буде йти в атмосферу, а почне осідати на найбільш холодних поверхнях – стеклах.

Найпростіший спосіб відновити циркуляцію повітря – забезпечити регулярне провітрювання приміщення. Щоденні короткострокові процедури допоможуть усунути замерзання вікон. Більш складний, довгий і дорогий процес – встановлення та налагодження постійної вентиляції для відводу вологого повітря.

Утеплення дерев’яних склопакетів

Дерев’яні віконні склопакети з часом втрачають свою герметичність. Дерево починає всихати, і з’являються щілини між стулками і віконною рамою. Завдяки зношування дерева, починають з’являтися витоку тепла на вулицю, а натомість на внутрішніх склі з’являється конденсат і лід.

Для виправлення подібної проблеми проводять утеплення дерев’яних вікон та реконструкцію віконних рам. Найпростіші способи утеплення дерев’яних вікон вже були описані на нашому сайті mainavi.ru. Якщо деревина знаходиться в хорошому стані, то рекомендуємо скористатися ними для герметизації вікна на зиму.

У більш складних ситуаціях, коли основний матеріал віконної конструкції втратив свої початкові якості, потрібна повна реставрація. Останнім часом широкої популярністю користується шведська технологія. Вікно, реставрована за такою технологією, не поступається за якістю теплоізоляції пластикових склопакетів, але зберігає свої екологічні та мікрокліматичні особливості.

Порада! Якщо ви хочете провести реставрацію вікна з шведської технології своїми руками, обов’язково ознайомтеся з відповідним матеріалом на нашому сайті. Там викладена покрокова інструкція. Ви зможете самостійно визначити, наскільки складним буде процес, і які навички потрібні. Якщо утеплення здасться занадто складним, варто довірити його професіоналам.

Тепер ви знайомі з причинами, чому замерзають вікна на балконі взимку, і способами, як усунути ці проблеми. Замерзлі вікна не тільки створюють неприємний зовнішній вигляд, але і сприяють швидкому руйнуванню віконних рам. Тому усувати причини замерзання необхідно відразу після появи перших ознак проблеми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *