Як зв’язати красивий снуд (шарф хомут) спицями: схеми з описом, фото

Осінньо-зимовий сезон в Україні завжди вимагає підбору відповідного гардероба з тим, щоб було тепло, затишно й при цьому красиво і стильно. В’язаний снуд – якраз та річ, яка відповідає всім цим характеристикам. Такий шарф хомут можна зв’язати своїми руками і для цього немає необхідності бути асом у рукоділлі.

Снуд в’яжеться дуже просто і досить швидко, якщо підібрати відповідний візерунок та ниточки. Давайте розглянемо декілька варіантів того, як зв’язати красивий шарф хомут спицями з описом і фото.

Вибираємо відповідні нитки

В’язаний снуд буде виглядати стильно і красиво, якщо підібрані правильні нитки для його виготовлення. Сьогодні багато виробників пряжі пропонують рукодільницям величезний вибір різноманітної пряжі. Для снуда підійде як акрил, так і шерсть або напівшерсть. Сьогодні популярна велика в’язка, тому варто вибирати з тих ниточок, які метражем не більше 200 метрів у 100-грамовому моточку. Але тут справа смаку. Можна взяти і більш тонку нитку.

як зв язати шарф хомут
Нитки для вязання

Якщо вибір припав на акрил, то будьте впевнені, що готова річ вийде легкою і об’ємною. Це досить хороша і практична пряжа. Але відносно тепла вона буде програвати тій нитці, до складу якої входить шерсть.

вязання хомута
Нитки та голки для вязання

А тепер з приводу колірної гами. Сьогодні великою популярністю користуються пастельні тони, але і яскраві відтінки теж не здають позицій. Колір краще вибирати згідно смаковим уподобанням і таким чином, щоб снуд гармоніював з одягом, з яким передбачається його комбінувати.

Окремо хочеться поговорити про модні сьогодні пряжі з переходом кольору. Сьогодні багато комплектів шарфа хомута з шапочкою виконуються саме з такої нитки, тобто з пряжі секційного фарбування. У статті нижче ми докладно розглянемо, як зв’язати красивий шарф хомут рукавиці і шапочку спицями з описом і фото саме з такої нитки. Вона характеризується плавним переходом кольорів і відтінків, а в готовому виробі створюється враження використання декількох відтінків ниточки з переходом.

Схема в’язання шарфа хомута

Простий, але стильний шарф хомут

Давайте почнемо з того, як зв’язати красивий шарфт хомут спицями з описом для початківців. Підготуємося спочатку до роботи. Нам знадобиться:

 1. Будь-яка пряжа для в’язання спицями, бажано досить об’ємна. Можна взяти акрил або напівшерсть. Візьміть нитку метражем 100 метрів на 100 грам.
 2. Пара спиць номером 5.

Приступаємо до створення стильного аксесуара:

 1. Снуд в’яжеться простим прямокутником потрібного розміру з обраним узором. Для цього снуда будемо використовувати платочну в’язку. Це в’язка тільки лицьовими петлями по всіх рядах.
 2. Набираємо на спиці 60 петель. В’яжемо без зміни кількості петель і малюнка лицьовими петлями лицьові і виворітні ряди. Потрібно зв’язати стільки рядів, щоб полотно досягло довжини 120 см.
 3. Тепер закриваємо петлі і зшиваємо кінці снуда.
схема шарфа хомута
Оригінальний візерунок для вязання

Ось так все просто. Стильний аксесуар готовий. Такий снуд можна зв’язати і з комбінацією візерунків платочної, панчішної (лицьовій гладі) в’язки з ажурними дірочками, які в’яжуться так: накид і 2 петлі разом лицьовою, а виворітний ряд всі виворітними петлями. Загалом, головне зрозуміти принцип, а комбінувати візерунки можна за бажанням, навіть використовую більш складні ажури.

як зв язати шарф хомут
Модні жіночі снуди

Комплект «Еліза»

Давайте розглянемо детально, як зв’язати красивий комплект «Еліза» снуд і шапочку спицями з описом. На нього буде необхідно:

 • пряжа напіввовна (навпіл шерсть з акрилом) метражем 95 метрів в 50 грамах. Можна використовувати ниточку Addelia «Marra», а можна будь-яку іншу з схожим метражем;
 • для шапочки потрібні спиці 2, 2 з половиною і 3 з половиною.

Шапка:

 1. Для голови, об’ємом 56 см набираємо на кругові спиці № 2 112 петель і в’яжемо гумкою 1 на 1 приблизно 10 рядів (5 см).
 2. Тепер беремо спиці побільше і в’яжемо основним візерунком за схемою.
 3. Коли шапка досягла потрібної глибини, зменшуємо петлі, пров’язуючи по 2 разом, потім затягуємо що залишилися петлі і обрізаємо нитку.

Снуд:

 1. Набираємо на спиці 144 петлі.
 2. В’яжемо прямокутник основним візерунком 100 сантиметрів у довжину, закриваємо петлі.
 3. Зшиваємо кінці снуда.

Використовуючи цей принцип в’язання можна зробити собі будь–який комплект з іншим візерунком з косами, ажуром, ромбами і так далі.

Комплект снуд, рукавиці і шапочка з переходом кольорів

Для цього комплекту використана пряжа секційного фарбування. Він в’яжеться досить просто, з використанням візерунка з кос.

хомут шарф схема
Схема в’язання снуда з візерунком

Одна коса виконана з 12 петель, тобто 4 петлі для однієї смуги коси. В процесі в’язання перехрещуємо спочатку праву смугу з центральною, а потім ліву з центральною і так чергуємо.

Спочатку розберемо, як зв’язати такий гарний шарф хомут спицями з описом. Снуд в’яжеться за принципом прямокутника. Набираємо 146 петель (снуд складається зі смужок з косами, одна коса – 12 петель, потрібно всього 12 кос і 2 кромочні петлі). Пров’язуємо перші 4 ряди платочною в’язкою. В’яжемо у висоту 35-40 сантиметрів косами і завершуємо в’язання 4 рядами платочної в’язки.

Шапка в’яжеться на кругових спицях. Набираємо 88 петель і в’яжемо 10 рядів гумкою 2 на 2. Потім додаємо петлі до 120 і в’яжемо візерунком коси. Коли шапочка досягне необхідної глибини, зменшуємо петлі, провязав все по 2. Потім знімаємо решту.

шарф хомут фото
Оригінальний комплект своїми руками

Рукавиці в’яжемо на 5 спицях лицьовою гладдю, а з зовнішнього боку робимо по центру джгут з 8 петель. Його перехрещуємо в одну сторону в процесі в’язання.

Незвичайний шарф хомут з куточком

А тепер пропонуємо вашій увазі незвичайний снуд з куточком. Він в’яжеться досить просто. Далі представлено докладний опис того, як зв’язати цей красивий снуд спицями. Спочатку виберемо для нього ниточку.

Ця модель виконана з досить тонкої пряжі, але в два складання. Метраж ниточки 320 метрів на 100 грам. На фото представлений снуд з пряжі Cashmere Gold (Madam Tricote Paris). Її склад: 55% — вовна, 5%- кашемір,

45% -акрил. Але можна використовувати будь-яку іншу нитку з таким метражем або пряжу в два рази більшими, тоді в’язати в одну нитку.

Для роботи використовуйте кругові спиці №5.

Тепер переходимо до процесу в’язання:

 1. Набираємо 72 петлі в’яжемо перший ряд виворітними петлями, а далі лицьовою гладдю, але кожен 5 ряд робимо виворітними петлями для формування рельєфних смуг. Висота цієї труби повинна вийти близько 20 сантиметрів.
 2. При цьому, в кожному 5 ряду додаєте по 2 петлі ззаду.
 3. В’яжемо до тих пір, поки не вийде 10 виворітних рядів – рельєфів.
 4. Тепер закриваємо задні центральні 28 петель і переходимо до вив’язування трикутника.
 5. Трикутник в’яжемо з усіх лицьових петель, але по центру робимо візерунок за схемою.
 6. Зменшення сторін трикутника робимо в кожному 4 ряду з обох сторін по 1 петлі.
 7. Коли залишилися тільки петлі візерунка, починаємо зменшення в кожному другому ряду з обох сторін по 1 петлі.

Цей снуд в’яжеться швидко, а виглядає дуже модно. На нього піде трохи більше 100 грамів пряжі.

як зв'язати шарф хомут

Снуд з м’якої альпаки

А тепер розберемося, як зв’язати красивий шарф хомут спицями з описом з ніжної і м’якою альпаки.

Це одна з дорогих ниточок. Але вона така ніжна і приємна на дотик. Нитку можна замінити пухнастим мохером або ангорой або скомбінувати їх з шерстю або акрилом.

як зв'язати шарф хомут
Шарф хомут з м’якої альпаки

Для моделі на фото використана ниточка DROPS ALPACA від Garnstudio з додаванням DROPS KID-SILK from Garnstudio. Спиці № 4 і кругові з тим же номером.

Снуд в’яжеться досить просто:

 1. Наберіть на прямі спиці 128 петель і провяжіть 4 сантиметри гумкою 2 на 2.
 2. Тепер переходите до узору «Малю». Він в’яжеться поперемінно лицьовими і виворітними петлями, а в кожному наступному ряду ті, що були лицьовими, в’яжемо виворітними і навпаки, виворітні – лицьовими.
 3. Таким чином в’яжемо у висоту сантиметрів 15 – 19 і переходимо на кругові спиці, замикаючи в’язання кругом. Продовжуємо роботу візерунком малю ще на накую ж висоту і закінчуємо чотирма сантиметрами гумки 2 ні 2.

Ця модель відрізняється кокетливим розрізом збоку. Такі пряжі і тим же візерунком можна зв’язати ще й шапочку і рукавиці або рукавички.

Загалом, снуд – це шарф труба, який в’яжеться прямокутником і після зшиваються кінці або відразу на кругових спицях висоту без швів. Візерунок для нього можна використовувати будь-який. Краще якщо ви зв’яжете комплект разом з шапочкою і мітенками або рукавицями. Зараз це дуже модно.

Модний в’язаний шарф хомут

Більш того, можна не зшивати кінці снуда, а доповнити його кокетливою застібкою. З одного краю зробіть петельки, з іншого – пришийте гудзики. Снуд можна буде застібати як рівно на всі ґудзики, так і пропускаючи по одній, або застебнувши навскоси на крайні гудзики.

схема шарф хомут
Схема вязання

Одне можна сказати точно: снуд – це стильна та функціональна річ. Її потрібно обов’язково мати в своєму гардеробі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *