жаба голіаф

Жаба–голіаф

Жаба–голіаф є найбільшим безхвостим земноводним в світі. Свою назву вона отримала в честь біблійного персонажа на ім’я Голіаф, зріст якого складав 277 см.

Останнім часом популяція цих істот стрімко скорочується, тому не виключено, що в майбутньому ці жаби можуть повністю зникнути.

Якщо ви любите цікаві факти про тварин, тоді ця стаття для вас.

Середовище існування

Жаба-голіаф мешкає в основному на узбережжях тропічних річок в самій глибині джунглів південно-західного Камеруну і Екваторіальній Гвінеї. Найчастіше їх можна побачити недалеко від водоспадів. Цікавий факт, що на відміну від інших жаб, люблячих болота, голіафи навпаки – віддають перевагу чистій воді.

Найбільша жаба в світі відчуває себе комфортно у вологому середовищі, тому її не побачиш в сонячних місцях. Крім цього, ці істоти не можуть перебувати у воді, температура якої нижче 22⁰С. Як правило, вони найчастіше плавають у воді або сидять на скелях.

Жаби-голиафы дуже обережні і полохливі. У них прекрасний слух і зір, завдяки чому вони здатні бачити на відстані 40-50 м. При найменшій небезпеці гігантські жаби роблять різкий стрибок під воду. З цієї причини до них дуже складно наблизитися, а тим більше зловити.

Чим харчується найбільша в світі жаба

Завдяки своїм значним розмірам, раціон жаб-голіафів досить різноманітний. Вони живляться різними комахами, гризунами, скорпіонами, невеликими птахами, ракоподібними і навіть зміями.

Жаби воліють полювати на своїх жертв в нічний час доби.

жаба голіаф
Найбільша в світі жаба

Побачивши потенційну здобич, голиафы роблять різкий стрибок, довжина якого може сягати 3 м. Потім вони притискають жертву до землі, після чого починають заковтувати її цілком.

Найбільшу небезпеку для жаб-голіафів представляють люди, великі птахи і крокодили. Цікавий факт, що у цих істот немає голосових зв’язок, внаслідок чого вони не видають ніяких звуків.

Голіафи мають здатність утримуватися на мокрих і слизьких каменях за допомогою плавальних перетинок на задніх кінцівках. Великі і сильні лапи допомагають їм протистояти навіть бурхливим течіям.

Розмноження

Жаби-голиафы розмножуються під час сухого сезону. Менш ніж за один тиждень самка може відкласти близько 10 000 яєць. Пуголовки з’являються на світ приблизно через 70 днів. Їх середня довжина становить 8 мм, але вже через півтора місяці пуголовки виростають до 5 см.

Доросла особина досягає в довжину до 32 см (не враховуючи задніх лап), тоді як повна довжина може перевищувати 90 см. Вага жаби-голіафа коливається від 3 до 6 кг.

найбільша жаба на землі

Самки трохи більші за самців за габаритами. Середня тривалість життя цих земноводних – близько 15 років (максимальний вік – 21 рік).

Зникаючий вид

На сьогоднішній день жаби-голіафи визнані зникаючим видом, оскільки їх регулярно відловлюють браконьєри. Крім цього, скорочення популяції відбувається внаслідок активної вирубки лісів.

Варто зазначити, що для відлову голиафов браконьєри нерідко використовують хімічні засоби, що забруднюють річки та водойми. Туристи, бажаючи поласувати їх м’ясом, ловлять жаб на спінінг. В Америці навіть існують змагання, де публіка спостерігає за стрибками цих земноводних.

Для деяких аборигенів Західної Африки голіафи є справжніми ласощами. А ось племена байел та фангу навпаки – вважають, що полювати на таких жаб не можна.

сама найбільша жаба в світі

Більш того, ці народності ласкаво називають їх «ніа-моа» («синочки»), оскільки дані істоти виростають до розмірів немовляти.

Сьогодні в Екваторіальній Гвінеї працює національний парк Монте Ален, де жаби-голіафи знаходяться під державною охороною. Очевидно, що тільки так можна уповільнити вимирання цих дивовижних створінь.

Сподіваємося, вам сподобалася стаття про жаб-голіаф, які відрізняються не тільки великими розмірами, але і розумом і кмітливістю. Поділіться цим постом у соціальних мережах та підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *